Rodinný dům na klíč - Ostrava a okolí

Nový rodinný dům je snem většiny lidí, ale vidina starostí a velké práce je trochu děsí. Toho všeho se ovšem vyvarujete, když si necháte postavit dům na klíč. Co to znamená a co vás čeká?

Spousta lidí neví, co si pod službou „na klíč" má představit. Ve stručnosti bychom to mohli charakterizovat tak, že si zadáte požadavek na podobu vašeho domu a pak jen můžete nechat firmu, ať vše zařídí a vy se poté můžete rovnou nastěhovat. Záleží samozřejmě na vás, jak budete chtít s danou firmou spolupracovat, ovšem dnes se vám skutečně nabízí takový komfort, že se nemusíte o nic starat. Abyste ale věděli, jak dané práce probíhají, tak vás alespoň trochu uvedeme do praxe.

Rodinný dům na klíč - Ostrava a okolí

Máte-li zájem o služby v oblasti stavebních prací, tak oslovte firmu. Zde můžete mít výstavbu rodinného domu na klíč, společnost též nabízí i rekonstrukce různých typů staveb a také se zabývá realitní činností. Ve všech směrech se vám nabízí ochotný přístup a vstřícné jednání, kdy se firma přizpůsobí individuálním požadavkům každého klienta. Díky bohaté praxi a zkušenostem odborníků můžete mít na míru přesně to, co bude nejlépe vyhovovat vašim požadavkům.

Je k dispozici na adrese. E-mailové spojení je na ** ** – nebo můžete zvolit i telefonický kontakt -

Nyní vás ale uvedeme trochu více do stavební praxe.

Rodinný dům na klíč Ostrava

Pokud se budete pouštět do realizace určité stavby, tak byste měli znát alespoň v hrubých rysech, jak to v této oblasti chodí. I když profesionalita firmy se samozřejmě vyznačuje pečlivou prací, tak je dobré vědět, co dané práce obnášejí, abyste měli také představu o tom, co se může přihodit. Samozřejmě, že stavební firmy mají různé povinnosti, mezi něž patří i dodržování určitých závazků, ale mohou nastat komplikace, které chtě nechtě dané činnosti prodlouží. I když je to pak třeba i na odpovědnosti firmy, tak zákazník může být rozčarován, ale jedno mějte vždy na paměti. Raději nechte vše důkladně zrealizovat, byť s menším pozdržením, než abyste do konce života řešili třeba případné opravy.

Rodinný dům na klíč Ostrava – jak začít

Pokud nejste odborným stavebníkem, tak se nabízí otázka, jak začít s výběrem stavební firmy. Předně je vždy lepší, když bude stavební firma v dosahu ve vašem okolí, protože takto ušetříte zejména za dopravu, ale i jiné přidružené služby, na kterých se domluvíte. Při výběru se můžete podívat i na referenční stavby společnosti a uvidíte, zda realizují objekty, které jsou dle vašeho gusta. Své představy samozřejmě s firmou můžete probrat, i když třeba neuvidíte, že dělají dřevostavby, ale vy si tento typ přejete. Záleží na dispozicích a domluvě mezi klientem a firmou.

Když už máte firmu vybranou, tak začnou důkladnější počáteční práce jako je zejména vyhotovení projektu, jež si zadáte. V této fázi se nabízí, jak chcete, aby dům vypadal. Jestli máte jasnou představu, tak s ní seznamte projektanta, přineste mu různé ilustrace, aby podklad byl co nejvěrohodnější. Pokud jste v situaci, kdy nemáte tak konkrétní ideje, ale víte třeba, že chcete dvě ložnice, dětský pokoj v přízemí, zařízení pro tělocvičnu, vnitřní bazén a jiné dispozice, tak toto sdělte projektantovi a on sám pak navrhne podobu domu, kterou opět schválíte vy. Až vznikne podoba projektu, kde bude jasně dáno, jak bude stavba vypadat, z jakých bude materiálu, jak bude členěna, kde bude stát a podobně, tak se přejde k realizační části.

Rodinný dům na klíč Ostrava – stavba

Před stavbou samotnou se ještě musí sehnat případná povolení, kterým slouží i vypracovaný projekt, jak jsme jej v minulé části zmínili. Na něm se totiž ukazuje, jak bude budoucí objekt vypadat a dle toho se udělují povolení či třeba i dotace, pokud objekt splňuje např. nízkoenergetické normy. Zde se nabízí otázka, jak je jednoduché nebo naopak složité získat povolení. Záleží na tom, co všechno potřebujete a kde stavíte. Problémem může být například to, že váš dům by bránil ve výhledu sousedům. Záleží ale na daném úřadě, jak se k věci postaví, protože existuje různá forma výkladu bránění výhledu. Někdy se může jednat o domy v těsné blízkosti, jindy je výhled míněn rozhledem do lesa, který se nachází třeba i kilometr od domů. Větší obtíže ale můžete mít, když stavíte v památkové zóně. Zde si památkáři totiž hlídají, aby nebyl změněn ráz krajiny a aby se dodržel vizuální koncept. Všeobecně tedy vzato, že se stavebním povolení spíše problém nebývá, pokud záměr vyloženě nevadí zásahem do určité oblasti.

Až se začne s realizačními činnostmi, tak můžete jezdit kontrolovat postup prací, ale je to spíše z důvodu klientovy zvědavosti. Na stavbě dohlíží speciální stavební dozor, ale můžete využít i autorského dozoru, který firmy poskytují. Zde je výhodou, že nad pracemi dohlíží i autor projektu, tudíž zkontroluje, zda všechno probíhá dle domluvy.

Až bude stavba hotová, tak vás čeká kolaudace, před níž si zkontrolujte, zda je vše opravdu provedené dle domluvy.

Rekonstrukce stavby - Ostrava a okolí

Každý dům, ať už se jedná o rodinný objekt, komerční stavbu či průmyslové zázemí, potřebuje údržbu a jednou z nich je i rekonstrukce. Je velmi důležité mít dům pod kontrolou, protože odkládání** rekonstrukčních** prací pak znamená nejen velké finanční výdaje posléze, ale také se může ohrozit vaše bezpečí.

Realitní služby - Ostrava a okolí

Pokud se nechcete pouštět do stavební činnosti, tak si vyberte již hotový dům dle svého gusta. Zde se vám nabízí služby realitních kanceláří, které vám zajistí solidní jednání. Je velmi důležité, abyste měli při ruce odborníky, kteří se v této sféře pohybují, protože koupě nebo i prodej domu mohou být velmi složité. Jednak byste se mohli setkat s nesolidním jednáním ze strany kupce nebo prodejce, a také se musí zařídit spousta formalit, které byste si museli dohledat. Pokud ale kontaktujete realitní společnost, tak budete mít komfort v tom, že spoustu věcí zařídí za vás a vy se tak nemusíte o nic starat. Můžete si zadat konkrétní požadavky a dle účelu (koupě nebo prodej) vám společnost sama najde buď dle vašich přání anebo zařídí, aby se vámi prodávaná nemovitost dostala ke správným kupcům.

Aktivity kolem realit nejsou významně náročné, ale je zapotřebí dodržet určité postupy a nic nepodcenit, abyste později nemuseli něco napravovat, což by samozřejmě obnášelo více starostí a také finančních ztrát. Nechejte tedy něco na odbornících, kteří vám poradí a také pomohou, abyste se vyvarovali chybných kroků.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14591 (rodina-finance.cz#23169)


Přidat komentář