Rodinný dům na klíč - Neratovice, Brandýs n. Labem a okolí

Pro spoustu lidí je vysněný dům cílem po dlouhých letech šetření financí. Když ale nastane ta situace, až si budete moci pořídit dům, tak jak začít, co vás čeká a co firmy nabízí? S tím vám poradíme.

Zařízení vlastního bydlení je snem a cílem většiny lidí. Pokud nepatří člověk mezi tzv. horních deset tisíc, nemá závratné výdělky, tak se mnohdy jedná o jedinou realitu, kterou si za život pořídí a na kterou hodně šetří. Je tedy na místě, aby se zařídil takový dům a takové bydlení, které bude pohodlné, splní všechny představy a bude zajišťovat i bezpečí. V těchto směrech je ale zapotřebí zařídit a kombinovat různé stavební postupy, které jsou základem pěkného a bezpečného domova. I když stavební práce byste měli nechat na odbornících, tak vám přiblížíme, jak tyto činnosti probíhají a co vám odborník tedy může poskytnout.

Rodinné domy na klíč

Pojem** rodinný dům na klíč** se dnes hojně užívá, ale spousta lidí neví, co si pod touto službou představit. V podstatě se jedná o práci dané firmy, která vám má zajistit komfort v té podobě, že se nebudete muset starat o to, jak postupuje stavba domu. Realizace domu na klíč může znamenat kompletní výstavbu, o kterou se nebudete muset jako majitel starat. Proto lze s nadsázkou říci, že jen zadáte firmě požadavek a po provedení práce si jen převezmete hotovou stavbu. Samozřejmě, že ale většina budoucích majitelů domu nevydrží jen nečinně čekat, proto práce kontrolují, jezdí se na průběh realizace dívat a v tom jim ostatně ani firmy nebrání. Stavby rodinných domů na klíč mají ale tu výhodu, že když tápete v tom, co byste si mohli přát, tak se vám nabízí vzorová ukázka budoucího domova. Taktéž se nemusíte starat o oblasti, kterým nerozumíte. Co vás tedy může čekat, když si objednáte dům na klíč?

Když se sejdete se** stavební** firmou, která poskytuje realizace domů na klíč, tak si nejdříve sednete nad vašimi představami a možnostmi jejich zhmotnění. To se odvíjí samozřejmě dle dispozic firmy, možné realizovatelnosti idejí a také podle finančních prostředků, které můžete poskytnout. Na budoucí stavbu se musí udělat návrh nebo-li projekt, podle kterého se udělují různá povolení, dokument slouží jako podklad stavební firmě a také slouží do budoucna, kdy třeba potomci původních majitelů vidí, jak je stavba řešena, kudy všude jsou vedeny rozvody a instalace a podobně. V průběhu stavebních prací se pak nabízí, že nad prováděnými činnostmi dohlíží supervizor, což může být stavební odborník, ale také projektant, který navrhl podobu domu. Jak ale vypadají některé dílčí práce?

Zemní práce

Začínáme od základů. Přesněji se to může dotýkat i oblasti pod základy, pokud opomineme třeba podsklepení. Zemní práce se totiž týkají úpravy terénů pro budoucí činnosti. Může to být tedy vyhloubení jam pro sklepy, vytvoření příkopů, bourání, srovnání plochy a podobně. Následně se terén začne obestavovávat. Mohou se použít materiály, ze kterých bude objekt zhotoven anebo lze ještě podpořit různé vlastnosti domu. Tím se nabízí třeba zajištění izolace pomocí různých fólií a materiálů, které zajistí neprůchodnost okolních vlivů.

Zateplování budov

V oblasti izolací jsme se ocitli, tak u nich chvíli zůstaňme. Tepelná neprůchodnost spočívá v tom, že z okolí nepřijde do daného objektu tak silné ochlazení a naopak v interiéru se zase bude držet více teplo. Tím se zejména šetří spotřebovaná energie za teplo, protože nebudete muset tolik topit. Lze tedy říci, že se šetří nejen životní prostředí, protože se nevyužívá tolik energií, které vypouštějí spaliny do terénu, ale potažmo se šetří i vaše peníze. Jak ale zateplení probíhá?

Existuje mnoho způsobí, jak si zateplit nebo izolovat budovu. V té opravdu bytelné a klasické zateplovací službě se nabízí, že se vnitřní struktury stěn před omítnutím a štukováním vyplní různými izolanty jako je třeba ovčí rouno, skelná vata a podobně. Díky tomu se zajistí neprůchodnost teplot. Pak se ale využívá i jemnějších prvků, které ovšem i tak mají velkou účinnost. Jedním ze způsobů jsou montáže sádrokartonu, které zajistí, že budete mít místnosti izolované od teplot, ale i hluku.

Oplocení staveb

Pokud chcete mít svůj dům chráněný nebo potřebujete zamezit úniku třeba psovi nebo vzdálení malého dítěte od vašeho domova, tak se nabízí zhotovení plotu. Tento ochranný systém je určitým designovým dotvořením obydlí a měli byste si tedy dát záležet na jeho podobě. Lze si totiž vybrat klasický celokovový plot, který může mít různé tvary a barvy. Také se nabízí, že se bude plot kombinovat se zděnými materiály, dřevěnými prvky anebo se zhotoví celé oplocení v jiném materiálu než v kovu. Do zábranného systému se pak zvolí branky a případně i vrata ve stejné podobě a materiálu, aby byl celek kompaktní.

Položení zámkové dlažby

Pokud chcete mít chodník, který je bytelný, pěkný a dlouho vydrží, tak si nechte položit zámkovou dlažbu. Ta je velmi vkusná, stále upravená a má také dobrou nosnost, tudíž jí nepoškodí ani když budete po ní jezdit autem. Úpravy převážně pěších zón přímo vybízejí k použití zámkové dlažby a jsou takto vystavěna i různá náměstí. Tento typ chodníků a cest má totiž oproti jiným materiálům spousty výhod. Například se ve vysokém teple nerozteče jako asfalt, nebudete zakopávat, protože byste narazili na velkou spáru jako je tomu v případě klasických dlažeb a povrch je rovný a nekluzký.

Výstavba bazénů

Místo, které vybízí k osvěžení. Pokud neholdujete hromadnému koupání, tak si nechte vystavit soukromý bazén. Jednak se nemusíte ohlížet na druhé, máte u svého bazénu soukromí, nemusíte se obávat různých onemocnění, která vznikají na veřejných prostorách a podobně. Dnes bazény již tolik nestojí, proto si nechte zhotovit na míru takový systém, který vám bude vyhovovat.

Dekorace a výzdobu svého domova si můžete zařídit sami. Stavební činnosti a veškeré aktivity kolem pokládání základů ale nechte na odbornících. Jedině profesionální výstavba, fundovanost a odbornost vám poskytne kvalitní domov, který dlouho vydrží, bude bytelný a bezpečný. Ovšem i v oblasti vizuální podoby je zapotřebí oslovit profesionála, aby aplikoval dostupné práce tak, aby se zhotovila stavba, která bude podle vašich představ.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14584 (rodina-finance.cz#23131)


Přidat komentář