Rodinný dům na klíč - Kladno a okolí

Patříte k těm, kteří sní o vlastním domě? Váš sen se může stát skutečností. A to s pomocí kvalitní stavební firmy, která vám dodá dům na klíč. V současné době je to jeden z oblíbených způsobů pořízení si vlastního bydlení.


Co znamená rodinný dům na klíč

Co si vlastně pod pojmem** rodinný dům na klíč** máte představit? Pravděpodobně každá stavební firma nabízí pod označením kompletní dodávky jiné práce. Pojďme si ale říci o tomto způsobu výstavby domu alespoň obecně. Ano, skutečně si lze představit, že vy, jakožto klient, obdržíte klíč k postavenému rodinnému domku a můžete se stěhovat.

Jaké jsou požadavky na pořízení domu na klíč

Vše záleží na vašem přání, vašich potřebách a kvalitách, které od bydlení v rodinném domě očekáváte a které jste si rozhodli splnit. Někdo si vysnil dům na venkově, velkou zahradu s ovocným sadem. Možná si představujete domek s pozemkem pro dokonalou relaxaci po náročném pracovním dni, kde si v bezpečí budou hrát vaše děti a ve chvílích volna budete hostit přátele a rodinu a pořádat oblíbené barbecue. Jinému záleží na bydlení ve městě, resp. v jeho okrajové části, na předměstí, nebo v obci v blízkosti města. Z těchto míst lze pohodlně dojíždět za prací do škol, do nemocnic a jiných institucí, za sportem, kulturním vyžitím a zábavou, a to obvykle i prostředky veřejné dopravy, čili nejste odkázání pouze na automobilovou dopravu. Má váš vysněný domeček terasu přístupnou z obývacího pokoje, či ložnice? Možná si na vlastním** pozemku** představujete bazén, u kterého se zchladíte v parném létě a kde zažijete spoustu radostných chvil s rodinou.

Pokud při listováním v katalogu typových rodinných domů budete sledovat vlastní požadavky, nemůžete být výběrem zklamáni. Nejlepší je obrátit se přímo na dodavatele, kterému popíšete veškeré vaše představy a obeznámíte ho s vaším životním stylem. To proto, aby vám mohl poradit a navést vás na vhodný projekt.

Výběr typu rodinného domu

Z katalogu rodinných domů si jen musíte vybrat ten, který splňuje vaše představy. Na výběr máte domy podle různých kritérií. Kritériem může být cena, kterou máte v úmyslu do výstavby investovat. Druhým kritériem je samozřejmě velikost domu – počet místností, jejich vnitřní uspořádání a rozloha. Kritériem může být i typ stavby – přejete si přízemní dům či patrový?

Rozmyslete si také, kolik pokojů budete potřebovat. Mladé rodiny se často rozhodnou pro typ 4+kk. Tento dům má tři ložnice, z nichž jedna může být vyhrazena třeba pro hosty či jako pracovna, pokud ji nevyužijete pro děti. Současným trendem je propojení obývacího pokoje s kuchyní, resp. kuchyňským koutem. Účel je zjevný, zatímco hostíte návštěvu, či připravujete jídlo pro rodinu, v oddělené kuchyni jste vlastně stranou společnosti a vzájemně se ochuzujete o společné chvíle. V kuchyňském koutě, který je součástí obýváku můžete k přípravě pokrmů vtáhnout dokonce i návštěvu, kterou znáte familiárně, nebo vše sice připravíte sami, ale zase vám nic důležitého neunikne a bez problémů se účastníte hovoru.

Pochopitelně, se čtyřmi pokoji se spokojit nemusíte, nebo naopak si vystačíte s 2+kk. Součástí domu může být technická místnost, garáž pro jedno či více vozidel, nebo krytý přístřešek pro automobil. Představujete si velkou terasu, nebo se bez ní obejdete? Pokud budete stavět dům s patrem, možná uvítáte několik rozlehlých balkonů nebo teras. A přemýšleli jste už, jaká velikost pozemku bude pro vás dostačující? Co vše by mělo nebo naopak nemělo na vašem pozemku stát, jaké aktivity tam chcete provádět? To vše je pouze na vás. Když si nakonec vyberete vhodný** typ domu**, o zbytek se postará dodavatelská firma.

Jednotlivé práce při stavbě domu na klíč

Každá stavební firma nabízí určité služby v rámci jedné kompletní zakázky domu na klíč. Nicméně, v ceně obvykle bývá zahrnuta úvodní konzultace s projektanty, na základě které se vzdáváte oněch úmorných a nepříjemných záležitostí spojených s vyřizováním dokumentace, stavebního povolení, nákupem a přepravou stavebního materiálu, stavebního dozoru. O vše se postará realizátor. Ovšem je třeba se předem informovat na detailní nabídku služeb, protože jednotlivé stavební firmy nabízejí různé služby.

Co se týká vybavení interiéru, buď si ho zařídíte sami, nebo máte druhou možnost. Některé firmy poskytují i poradenství a nabízejí i realizaci vybavení domácnosti. Rozhodněte se podle toho, jestli jste dostatečně tvůrčí a máte smysl a pro zařizování domu a estetické cítění a samozřejmě dostatek času na vybírání a shánění předmětů, které vám do interiéru perfektně padnou. Pokud vám chybí kreativita, nebo prostě čas, oslovte bytového designéra a dostanete dům stylově a promyšleně zařízen do posledního detailu.

Kompletní stavba rodinného domu na klíč dále zahrnuje i vyřízení veškerých stavebních povolení, zpracování projektové dokumentace a někdy i financování prostřednictvím bankovního úvěru. Práce jsou zakončeny kolaudací domu.

Smlouva o stavbě rodinného domu na klíč

Potenciálního realizátora vaší stavby se zeptejte na vše. Samozřejmě předem, před podpisem smlouvy. Součástí smlouvy pak bude cenová kalkulace. Ve smlouvě může být zanesena podmínka o odchylkách cen materiálu a samostatná kapitola je materiál – jaký, kolik, v jaké kvalitě, od kterého dodavatele. Ve smlouvě by měly být řešeny časové prodlevy, případné škody, sankce za nedodržení smluvených podmínek, likvidace a úklid odpadu.

Jak vybrat realizátora stavby rodinného domu na klíč

Závěrem vám doporučíme informovat se pečlivě na dodavatelskou firmu. Najděte si ji v živnostenském nebo obchodním rejstříku, pozorně si prohlédněte reference, zeptejte se klientů firmy, zda byli spokojeni, či měli k celému procesu výhrady. Nejvíce vám však napoví způsob jednání s potenciálním klientem a přístup k řešení vašich individuálních požadavků.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14581 (rodina-finance.cz#23120)


Přidat komentář