Rodinný dům na klíč - Brno-venkov

Rodinné domy na klíč nabývají na své popularitě. Ono se není ani čemu divit. Dům na klíč Vám totiž přináší takové výhody, které byste těžko hledali u již postaveného domu či bytu. Rekonstrukce je sice možná, ale příliš zdlouhavá a komplikovaná.

A co víc, dispoziční řešení místností a celkovou velikost obytné plochy jen stěží „nafouknete“. S rodinným domem na klíč máte doslova „otevřené dveře“. S projektantem si můžete nakomponovat, kde bude jaká místnost, jaká bude její rozloha, či tvar. To samé platí pro dům jako celek.

Stavba domu firmou či svépomocí?

Ten, kdo se rozhoduje pro nový domov v podobě nového, na míru postaveného rodinného domu, jistě také přemýšlí, zda oslovit stavební firmu, či se pustit do stavebních prací svépomocí. Také Vás napadla tato myšlenka a zakořenila se ve Vás? Jste na pochybách? Na jednu stranu se není čemu divit, protože je jasné, že svépomocí byste „relativně“ ušetřili nějaké ty finance.

Slovo relativně jsme uvedli záměrně. Ono, taková zkušená a profesionální stavební firma, Vám totiž ušetří Váš vlastní čas, nervy, a v konečném důsledku i peníze. Jak to, že i peníze? Pokud zrovna Vy, nebo někdo z rodiny, není profesionální stavbař, tak i přes veškeré možné nastudované informace, nemáte záruku, že vše se Vám povede „tip top“.  A opravovat střechu, řešit neustálou vlhkost a vznikající plíseň, nedoléhající okna, dveře aj., nebude žádnou korunovou záležitostí.

Svěříte-li vybudování Vašeho nového domova stavební firmě, nebudete muset prakticky řešit nic. Čekají Vás jen konzultační schůzky nad jednotlivými etapami. Se stavební firmou budete mít tu jistotu, že dům bude vykazovat veškeré funkce, vlastnosti, které má mít.

A co to, že** rodinný dům** spíše přidává starosti a neustálou práci okolo něj? Na dům, co se týká jeho oprav, nebudete muset sáhnout po dlouhou dobu. Stačí si jen vybrat solidní a profesionální stavební firmu.

Vybíráme dům - velikost a typ

Předpokládejme, že máte potřebné finance na účtu a samozřejmě pozemek, kde bude dům postaven. Nyní přistupme k výběru domu. V jaké jste fázi? Hledali jste inspiraci pro Váš dům v katalozích, na internetu, či při Vašich toulkách v blízkosti současného bydliště? Inspirací je bezpochyby spousta. Je však třeba pamatovat na to, že dům, který se Vám třeba líbí, je koncipovaný pro mnohem větší či naopak menší rodinu, s jinými zájmy, koníčky a potřebami.

Při volbě domu, co do velikosti, je určitě vhodné brát v potaz, to, jestli máte děti, či plánujete děti. Kolikráte také děti nějaký ten čas i po dovršení plnoletosti, žijí s rodiči. A není výjimkou, že se zamilují a do domu se přistěhuje i jejich protějšek. Samozřejmě, že nejde vše naplánovat na 100%. Ono, plány jsou jedna věc, realita druhá. Každopádně je však dobré na to pamatovat.

rodinným domem máte také možnost mít svůj vlastní „kutloch, neboli pracovnu“, což je velká výhoda, máte-li nějaký kreativní koníček, který nevyžaduje jen pár úložných krabic.

Co je tedy dobré brát v potaz při výběru domu, co do velikosti? Každopádně každý člen rodiny by měl mít svůj pokoj. Dále je samozřejmě počítáno s jídelnou, vstupní halou, obývacím pokojem, toaletou a koupelnou. Otázka je, zda Vám bude stačit jedna toaleta a koupelna, či v každém patře bude sociální zařízení. Jste-li společenští a máte hodně přátel, jistě se vyplatí zapřemýšlet i nad pokojem pro hosty.

Než dojde k samotné výstavbě nového domu

Při budování studny je zapotřebí stavebního povolení a povolení k odběru vody. Při rekonstrukci bytového jádra je také zapotřebí stavebního povolení. A co v případě výstavby domu? O tom není pochyb, že bez patřičných dokumentů, není možné se pustit do výstavby. Respektive, možné to je, ale pak je jasné, že dříve, nebo později se můžete dočkat pokuty za nepovolenou stavbu.

Víte, co vše musíte mít zajištěné a zařízené, aby se Vámi vybraná firma mohla pustit „do díla“? Nemusíte hned teď sednout k internetovým stránkám a začít vyhledávat potřebné informace. Pokud totiž oslovíte pro výstavbu Vašeho nového domova profesionální firmu, jež se specializuje na vybudování domů od A do Z, vyřídí za Vás i veškeré dokumenty a povolení.

Kvalitní projekt – základ všeho

Bez kvalitního, do detailu vypracovaného** projektu** se sotva obejdete. Projektová dokumentace slouží nejen pro zažádání o stavební povolení, ale také pro samotnou stavbu. Projektovou dokumentaci však také oceníte, i když budete mít postaveno. Rozhodně ji nikam nezahazujte. Dokumentace totiž řeší, kromě jiného, i rozvody vody, topení, plynu, elektriky. A tak, budete-li časem modernizovat, renovovat, či přistavovat, projektovou dokumentaci „jako, kdybyste našli“.

Vlastní** rodinný dům** může mít prakticky každý, a to nejen díky možnostem hypotečních úvěrů, ale také stavebním firmám. Zkušená a znalá firma Vám vybuduje Váš nový domov teoreticky, ale i prakticky od základů, až po střechu. Práce takové firmy nekončí ani předáním klíčů. Můžete si být jisti zárukou na provedenou práci a použité materiály.

Pamatujte však na přísloví, „když dva dělají totéž, není to totéž“. Při výběru firmy se tedy zajímejte, jak dlouho stavební společnost působí na trhu. Určitě nezaškodí, pokud si zjistíte reference na Vámi vytipovanou firmu. Neméně důležité parametry, které hrají svoji roli při volbě firmy, jsou také používané materiály, technologické postupy apod. Na základě těchto parametrů se totiž můžete setkat s nemalým finančním rozdílem. A ještě jedna maličkost. Nehleďte jen na finance. Respektive, ty by neměli být tím hlavním a stěžejním faktorem při konečném rozhodnutí.

Ta nejdražší firma automaticky neznamená, že odvede nejkvalitnější práce s nejlepším materiálem. A ostatně, ani nejlevnější firma neznamená, že je Vaší výhrou. Porovnejte jednotlivé parametry. Kromě toho, srovnávat se dá jen srovnatelné.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14593 (rodina-finance.cz#23178)


Přidat komentář