Rodinný dům na klíč - Břeclav a okolí

Sníte o vlastním domě? Možná přišel čas na to, uvést váš sen ve skutečnost. Zkuste oslovit profesionální stavební firmu, která vám postaví váš vysněný dům na klíč. Je to oblíbený a výhodný způsob, jak si pořídit vlastní bydlení.

Rodinné domy na klíč

Stavební firmy, které nabízejí stavbu rodinných domů na klíč, pro vás mohou být ideálním prostředkem, jak si splnit sen o vlastním bydlení. Rodinný dům na klíč je vlastně kompletní výstavba se vším všudy. Firma vypracuje potřebnou projektovou dokumentaci a zajistí stavební povolení, bez kterých se žádná stavba neobejde. Stavební firma, která se specializuje na tento druh výstavby, má obvykle za sebou soustu projektů a tím pádem vlastní cenné zkušenosti, které můžete využít vy, když si takovou firmu objednáte. Profesionální stavební firma vám zpracuje přesnou kalkulaci a následně vaši stavbu kompletně zrealizuje. Pokud přemýšlíte, že byste se do takové stavby pustili, přečtěte si tento článek o výhodách** staveb na klíč**.

Rodinný dům na klíč - Břeclav a okolí

 

Když se řekne rodinný dům na klíč, rozumí se tím opravdu to, že firma, kterou si pro tento váš projekt vyberete, vám zrealizuje stavbu domu a to od začátku až do konce. Obvykle však v rámci projektu zařídí i potřebná povolení, které musíte mít ještě před začátkem realizace stavby. Nebudete si muset ve svém diáři hledat časové skulinky pro běhání po úřadech, čekání ve frontách a pro vyplňování nesčetného množství formulářů, žádostí apod. celý proces přípravy stavby tak žádným způsobem nezasáhne do vašeho běžného soukromého či pracovního života.

Výhodou stavby na klíč je i fakt, že po předání stavby je dům okamžitě obyvatelný, se vším všudy. Všechny pokoje jsou hotové, rozvody vody, plynu, elektřiny jsou připraveny, okamžitě můžete používat koupelnu, zařídit kuchyni, pokud nebyla součástí dodávky atd. Neřešíte žádné finální úpravy, neboť ty za vás vyřešila stavební firma. Spousta z vás to asi zná, že když se veškeré práce neprovedou před nastěhováním, potom už to tak rychle nejde. Do řešení detailů se pak už obvykle lidem nechce, zpohodlní, protože práce, které bylo nutné provést kvůli obyvatelnosti domu, již hotové jsou a do těch dokončovacích „nadstandardních“ se musíte nutit.

Výhodou je i kratší doba realizace. Stavba domu na klíč jde rychleji, než kdybyste si ji zařizovali sami, protože jednotlivé práce se provádějí dle naplánovaného harmonogramu a navazují na sebe, neboť je dodává jeden dodavatel. Ten má k dispozici veškeré odborníky na jednotlivé obory. Každá** stavební firma** vede stavbu pod dohledem zkušeného stavbyvedoucího, který dohlíží na průběh prací a na to, aby při stavbě nedocházelo ke zbytečným prostojům. Stavební práce proto mohou probíhat plynule a včas. Při případných reklamacích se pak obracíte na onu jedinou stavební firmu. Ovšem v jejím vlastním zájmu je provést práce kvalitně, neboť váš dům je jeho další vizitkou.

Jak probíhá dodávka rodinného domu na klíč

Na samotném konci realizace v podstatě dostanete do ruky klíč od vašeho nového domu a můžete se stěhovat. Ale co předchází slavnostnímu předání klíče? Na začátku vás čeká výběr stavební firmy. Určitě byste měli oslovit více než jednu dodavatelskou firmu. Informujte se na postup potenciální realizace vaší stavby. Nechte si předvést jejich referenční projekty, stavby, které firma uskutečnila. Navíc se při jednání dozvíte o hodně o firmě, o jejím přístupu k zákazníkům, k řešení individuálních požadavků. O stavební firmě též vypoví jejich historie, jakou má tradici a pověst. Ideální je, pokud si přímo vy sami prohlédnete jejich realizace a zeptáte se klientů, jak byli s danou firmou spokojeni. Jak probíhala stavba a zda výsledek splnil jejich přání a očekávání.

Smlouva o stavbě rodinného domu

Před podpisem** smlouvy** budete samozřejmě jednat o ceně celé realizace. Cenovou kalkulaci vám stavební firma předloží předem a spolu projdete všechny položky, které se skládají z materiálu a prací. Realizátor vaší stavby by měl definovat materiál – jeho druh, kvalitu a jeho dodavatele. Samotná smlouva musí obsahovat podstatné termíny, kterými jsou datum zahájení stavby a den jejího předání. Ve smlouvě též musí být definován rozsah jednotlivých prací na stavbě. Domluvte se na odvozu a likvidaci odpadu a závěrečném úklidu. Dále by měly být sepsány způsob řešení případných škod a časové prodlevy. Ve smlouvě musí být uvedená záruční doba použitého materiálu a provedených prací.

Stavební práce a jejich organizace

Kdybyste si chtěli** stavit rodinný dům svépomocí**, museli byste organizovat veškeré stavební práce, ale ještě před tím zajistit** stavební materiál.** Jste si jistí, že dokážete vybrat ten správný? Rozumíte kvalitě, jeho technologickému stavu, dokázali byste určit vhodné množství? A co teprve jeho skladování? Když si ale objednáte rodinný dům na klíč, o vše se postará dodavatel. A vaším úkolem bude pouze kontrolovat a sledovat, jak postupují stavební práce na vašem pozemku. Dodavatel stavby zajistí veškerý potřebný materiál v kvalitě a v takových termínech, aby byl dodán včas a nebyl narušen harmonogram stavebních prací. Také odpovídá za jeho skladování. Nebudete muset řešit případný problém s nedostatkem resp. přebytkem materiálu.

Dodavatel dále zajistí dělníky v potřebném počtu a specializace, na jednotlivý druh činností na stavbě. Tím se vyhnete tomu, že při stavbě domu vlastními silami byste museli sami objednat partu dělníků. Podle čeho byste je vybrali? Nejlépe díky referencím. Ale je dost možné, že by zrovna neměli čas z důvodu práce na jiné stavbě. Navíc byste na ně museli dohlížet. Pokud ale nejste stavební odborníci, doporučovanou možností je najmout si vlastní stavební dozor, který dohlédne na to, že stavebníci použijí materiál, na kterém jste se domluvili, a objednané práce provedou kvalitně a profesionálně. Při stavbě rodinného domu na klíč se o nic takového nebudete moci starat a navíc budete znát přesný den, kdy obdržíte klíč od vašeho nového bydlení a budete si tak moci naplánovat stěhování.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14594 (rodina-finance.cz#23182)


Přidat komentář