Robotický vysavač do bazénu

Léto je čas radovánek, slunění a koupání. Trávit čas čištěním vašeho bazénu na zahrádce se jistě nikomu z vás nechce. Existuje varianta, která vám umožní perfektní úklid vašeho bazénu bez námahy – robotický vysavač bazénu.

Letní radovánky

Horké léto je přímo předurčeno ke koupání se. Pokud nemáte zahrádku, bydlíte v panelovém domě, pak jistě zaběhnete na místní koupaliště nebo do rybníčka poblíž vašeho bydliště. Máte-li ale možnost vlastního koupání, u domečku, pak jste si zajisté pořídili bazén.

Koupání ve vlastním bazénu přináší hodně radostí a zábavy, ale také starostí. Musíte zajistit řádnou péči o vodu. Voda se musí filtrovat, pravidelně čistit, používat různé bazénové chemikálie pro zajištění dobré kvality vody.

A kdo toto čištění bazénu ve vaší rodině dělá? Přenechejte tuto práci robotickému vysavači do bazénu a vy se jenom koupejte a sluňte!

Robotický vysavač do bazénu

Robotický vysavač do bazénu je neocenitelným pomocníkem. Zajistí za vás úklid a vyčištění dna i stěn bazénu. Můžete si jej naprogramovat, ale veškerou tu dřinu zajistí za vás. Robotičtí pomocníci se ve vašich domácnostech začnou objevovat čím dál tím častěji.

Jedná se např. o robotické vysavače, které již uvidíte v řadě domácností, robotické sekačky nebo právě vysavače do bazénu.

Bazén můžete čistit i klasickým ručním vysavačem do bazénu, ale to vše přináší nutnost, aby jej někdo obsluhoval. Proto není nic lepšího, než si pořídit automatického robota, který tuto práci provede za vás.** **

Přednosti robotických bazénových vysavačů:

 • Opakovaně použitelný filtr s hustotou až 20 mikronů
 • Čistí bazény všech tvarů
 • Čistí bazény všech povrchů
 • Systém E-Z SWIVEL proti zamotání plovoucího kabelu
 • Hnací motor - kompaktní motor 24V bez kartáčků
 • Motor čerpadla - kompaktní motor 24V bez kartáčků
 • Oddělený hnací motor a motor čerpadla
 • Patentovaný AQUA SMART systém

Výhody použití robotických bezénových vysavačů:

 • čisticí kartáče setřou a vyčistí dno bazénu i mastnotu a nečistoty usazené na stěnách bazénu
 • přefiltruje 17.000 litrů vody za hodinu
 • vysoce jemný filtr zachytí zárodky řas a mikroorganismů
 • jiskřivě čistá voda s menší kazivostí
 • nižší spotřeba bazénové chemie, zvláště chloru
 • vyšší kvalita vody, vhodné pro osoby s citlivou pokožkou
 • nižší zatížení nečistotami pro pískovou filtraci

Nabídka robotických vysavačů na našem trhu

Na našem trhu se setkáte s širokou nabídkou vysavačů od různých společností, které se liší svými uživatelskými parametry. Jednotlivé společnosti se zabývají výrobou jak ručních vysavačů, tak poloautomatů i robotů na vysávání bazénů.

Značky automatických vysavačů bazénů (robotických):

 • Aquabot
 • Cybernaut
 • Dolphin
 • Sweepy
 • Indigo

Jak funguje robotický vysavač bazénu?

Čisticí kartáče a stěrky

Robotické vysavače bazénů se pohybují po jeho dně a po stěnách bazénů. Za pomocí čisticích kartáčů a stěrek odstraňují nečistoty z povrchu bazénové plochy, čistí případnou mastnotu, fleky a jiné nečistoty, které mohu vzniknout v důsledku znečištění vody.

Tím, že dochází k naprosto důkladné očistě dna a stěn, kde se mohou usazovat bakterie způsobující znečištění vody, tak toto hloubkové očištění zajišťuje vysokou kvalitu vody. Z tohoto důvodu potom není nutné používat příliš velké množství chemikálií, zejména chlóru, pro další čištění vody.

Robotický vysavač - filtrace vody

Robotický vysavač vyčistí povrch bazénu a pak danou vodu v průběhu čištění filtruje. Filtrace probíhá pod tlakem a z vody se tak odstraňují nečistoty, smítka, zárodky řas a mikroorganismů, které by mohly způsobit hnilobu vody.

Robotický vysavač - maximálně jednoduché ovládání

Manuální čištění bazénu i za pomocí ručního vysavače je otravou. Musíte této aktivitě věnovat svůj volný čas. Pokud nejste příznivcem relaxace prostřednictvím úklidu, pak je robotický vysavač bazénu ideální řešení. Jeho ovládání je absolutně jednoduché. Stačí jej ponořit do bazénu a zapnout. O celkový úklid se již postará váš robot sám.

Parametry pro výběr robotického vysavače bazénu

Pro výběr správného automatického vysavače, který bude sloužit právě vašim potřebám, musíte dobře navolit požadované parametry. Výběr produktu se bude odvíjet od velikosti vašeho bazénu, vaší časové náročnosti na čištění, schopnost naprogramování.

Velikost bazénu - robotický vysavač

Robotické vysavače bazénu jsou předurčeny svým výkonem pro čištění určité plochy bazénu. Existují vysavače pro menší bazény, které budou absolutně splňovat vaše požadavky, pokud jste vlastníky většího bazénu, pak je nutné investovat vyšší částku a pořídit takového robota, který zvládne danou kapacitu plochy.** **

Materiál bazénu

Při koupi robotického vysavače udejte přesné materiálové složení vašeho bazénu. Jsou vysavače, které zvládnou např. pouze nerezový povrch nebo velmi hladký povrch bazénu, jiné jsou určené pro betonové povrchy.

Technologie výroby se ovšem posunula natolik dopředu, že máte možnost zakoupit vysavač, který se „popere“ s jakýmkoliv materiálem, od betonu přes nerez až po bazény plastové, foliové, sklolaminátové či keramické.

** **Tvar bazénu

Dalším neméně důležitým parametrem je tvar bazénu. Ne všechny vysavače jsou určeny pro čištění jakéhokoliv tvaru. Každý výrobce vám sdělí, k čemu je daný robot určen. V nabídce se setkáte s takovými robotickými vysavači, které zvládnou pouze obdélníkové a čtvercové tvary. V těchto vysavačích je zabudovaná elektronická jednotka, která si logicky vypočítá obvod a dle toho zvolí správný pohyb pro čištění bazénu.

Na druhou stranu existují produkty, které zvládnou jakýkoliv tvar bazénu, nepravidelný, kruhový, obdélníkový. Čidla, která jsou v robotu zabudovaná, si proměří jednotlivé parametry bazénu, „osahají“ si daný povrh a teprve po zanesení těchto údajů zvolí vhodný čisticí program a pohyb.

Doba čištění bazénu robotickým vysavačem

Dle výkonnosti robota se také odvíjí doba čištění bazénu. Robot může čistit bazén buď ve pevně stanoveném čase, kdy je nastaven jen jeden čisticí cyklus, nebo existují takové vysavače, kde si můžete sami navolit délku čisticího programu, a to s ohledem na znečištění vody v bazénu nebo na váš čas, pokud potřebujete vyrazit za nákupy.

Programovatelnost robotického vysavače

Každý z robotů disponuje řídicí jednotkou, kterou je možné naprogramovat. Tato řídicí jednotka je více či méně inteligentní a proto vám umožní nastavení jen určitých parametrů. V rámci nastavení je možné předurčit frekvenci čištění dna a stěn bazénu, nastavit délku čisticího cyklu, upřesnit velikost a tvar bazénu, zvolit sací sílu pumpy pro filtraci vody. Další volitelné funkce jsou automatická detekce překážek, signalizace stavu filtru aj.** **

Čištění dna a stěn robotickým vysavačem

Při výběru se vždy informujte, jestli robot umí čistit nejen dno bazénu, ale také jeho stěny. Abyste si nakonec nezakoupili jednoduchý levný vysavač, který vám vyčistí dno, ale na stěny budete muset použit ruční sílu nebo ruční vysavač. Roboti umí vyčistit dno, stěny, schody bazénu i bazénovou linku.

Vysavač s kartáčky nebo bez kartáčků

Většina robotických vysavačů bazénu je vybavena PVA kartáčky, které zajistí perfektní úklid bazénu. Zakoupit si ovšem můžete i robot bez kartáčků, který je určen pro menší plochy bazénů. Tento robot je méně náročný na údržbu, není nutné provádět pravidelné čištění a výměnu kartáčků.

Filtrační schopnost - robotický vysavač

Filtrační schopnost robota je dána množstvím mikronů a množstvím vody, kterou je schopen daný robot přefiltrovat.

Dálkové ovládání robotického vysavače

Některé z robotů jsou dodávány s dálkovým rádiovým ovládáním. Dálkové ovládání vám umožní navést vysavač do problematických míst, kde se zachycuje největší množství nečistot. Takto si může sami upravit a naregulovat jeho program, jeho pohyb po bazénu a zajistit perfektní úklid.

Sami si také můžete vybrat, jestli má robot vykonávat automatický program bez vašeho zásahu nebo naopak, jestli jej budete řídit sami prostřednictvím řídicího panelu na vozíku.

Ostatní parametry robotického vysavače

Při výběru se samozřejmě musíte orientovat také na ostatní parametry výrobku, které pro vás mohou být rozhodující:

 • počet motorů – 2 motory zajišťují vyšší výkon a větší efektivitu při čištění vody
 • délka přívodního kabelu
 • pracovní teplota, při které je robot schopen fungovat a provádět filtraci vody
 • hmotnost robota
 • manipulovatelnost
 • doplňkové příslušenství k robotu, jako jsou náhradní kartáčky, vozíček pro převoz robota z místa uskladnění do bazénu a zpět
 • cena

Příjemné koupání

Robotický vysavač bazénu je pomocník, který vám ušetří čas a zajistí vám pohodu, kterou jste si přáli, když jste si budovali bazén na vaší zahrádce. Proto neváhejte a dopřejte si pohodlí, které vám nabízí a nechejte jej dělat vaši práci za vás!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14378 (rodina-finance.cz#20986)


Přidat komentář