Rekonstrukce bytového jádra - Nový Jíčín a okolí

Řekne-li se rekonstrukce panelového bytu, hned nás povětšinou napadne spojitost rekonstrukce původního umakartového jádra. Ovšem rekonstrukce se může týkat dalších částí bytu, jako jsou okna, topení, dveře a zárubně, podlaha.

Není to zas tak dlouho, co se stavěly ve velkém panelové byty. Standardem, nad kterým jsme se tehdy snad ani nepozastavovali, byla ne zrovna vzhledná pro dnešní dobu umakartová jádra, kovové hnědé zárubně s bílými dveřmi a trubkové radiátory.

Doba však pokročila. V současnosti máme na výběr nejen nové technologie, ale také materiály. Patříte k těm, kteří již byt částečně, či kompletně rekonstruovali, nebo k těm, kteří se ještě rozhodují? Je až k neuvěření, jak se takovou rekonstrukcí změní standardní panelový byt k nepoznání, a to se nemusíte hned pouštět do té nejrozsáhlejší části, tj.** rekonstrukce bytového jádra**.

Mít ve své rodině** stavařeby si přál jistě každý z nás, neboť nám to ušetří nejen spoustu času a problémů, ale především peněz. Ti z nás, kteří takové štěstí nemají a bydlí kupříkladu v Novém Jičíně naleznou určitě kvalitní firmu. Nabídka běžných prací:**

  • veškerých zednických prací, rekonstrukcí
  • obkladů a dlažeb
  • sádrokartonů
  • zateplování budov
  • malířských prací, výkopových prací
  • zámečnických prací
  • elektro prací, půdních vestaveb

Výhody rekonstrukce panelového bytu

Rozhodnete-li se pro** rekonstrukci bytu**, získáte tím nejen komfortnosti a větší estetičnosti bytu. Pokud se totiž například rozhodnete pro výměnu původních oken, za nová, ať už plastová nebo dřevěná, ušetříte i nemalé částky v rámci topné sezóny. Samozřejmě, tato výměna není zrovna korunovou záležitostí, zato se Vám však finance velmi brzo vrátí. Není výjimkou, že již během jedné topné sezóny se investované peníze do výměny oken, balkonových dveří vrátí. To samé platí i v případě, pokud se pustíte do zateplení podlah. Největší chlad jde totiž od země. A je-li Vám zima od nohou, pak automaticky přidáváme na topení.

Rekonstrukce bytového jádra

Při** rekonstrukci bytového jádra** máte dvě možnosti. Záleží zcela na Vás, jaký konečný výsledek očekáváte. První, levnější možností, je obložení umakartového jádra obkladačkami. Již tímto krokem významně esteticky změníte vzhled koupelny. Na druhou stranu však touto rekonstrukcí nezměníte řešení prostoru koupelny a kuchyně, jako takové. Druhá možnost pak spočívá v demolici umakartového jádra a vystavení nových příček, například ze sádrokartonu. Sádrokarton pak umožňuje také obložení obkladačkami. Rozhodnete-li se pro druhou možnost, můžete také „kouzlit“ s prostorem řešení koupelny. Místo vany například můžete nechat namontovat sprchový kout. Výjimkou také není, že koupelnu zcela přemístíte do jiného prostoru bytu. Některé panelové byty mají i komoru. Někteří tak volí možnost umístění koupelny „do komory“ a místo koupelny bude velká, prostorná kuchyň. Celkovou, budoucí vizualizaci vám může vypracovat i firma, u které si rekonstrukci bytového jádra objednáte.

Průběh rekonstrukce panelového bytu

Vybrali jste si firmu, která Vám zrekonstruuje byt, ať už v etapách, nebo kompletně? Zajím Vás, jak bude vypadat spolupráce se stavební firmou?

Především v prvé řadě proběhne konzultační schůzka. Nejlepší je, když proběhne u Vás doma. Firma tak získá představu o bytě, může prostor hned zaměřit pro následné zpracování cenové nabídky, ale také vypracování návrhu nového vzhledu bytu (dispoziční řešení, vybavení, materiál aj.). Jakmile bude cenová nabídka a návrh zpracován a Vy budete s cenou souhlasit, může Vaše spolupráce pokračovat. Povětšinou následuje podepsání smlouvy o dílo a zaplacení zálohy. Poté následuje samotná rekonstrukce. Po dokončení díla, převezmete vyhotovenou práci a doplatíte zbytek ceny, opět na základě vystavené faktury.

A pak si můžete začít užívat nového, komfortního bydlení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14544 (rodina-finance.cz#22866)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat