Rekonstrukce a výstavba rodinných domů - Slavkov u Brna, Bučovice a okolí

Postavení rodinného domu nebo jeho kompletní rekonstrukce není v žádném případě jednoduchou záležitostí a vždy vyžaduje velkou dávku odbornosti. Proto je vhodné se při radikálních rozhodnutích týkajících se bydlení obrátit na odborníky.

Rekonstrukce a výstavba rodinných domů

 

Stále více lidí volí možnost nechat si postavit svůj vysnění rodinný dům na klíč. A aby taky ne. Má to totiž řadu výhod. Podstatou výstavby rodinného domu na klíč je, že zákazník si zvolí pouze jednu firmu, se kterou se následně dohodne na podmínkách celkové realizace rodinného domu nebo jakékoliv jiné stavby. Před samotnou realizací dojde k sepsání a podepsání smlouvy o dílo, která zahrnuje celkovou cenu, způsob úhrady, kvalitu, záruční podmínky a povinnosti odstranění vad v případě jejich výskytu. Pokud se rozhodnete využít služeb firmy, která se stavbou rodinného domu na klíč zabývá, můžete si být jistí, že taková stavba pro Vás bude skutečně radostí bez jakýchkoliv možných starostí souvisejících jak s vyběháváním a vyřizováním různých povolení, tak se samotnou realizací stavby. Doporučuje se zajistit odborný stavební dozor, který na výstavbu rodinného domu dohlíží, zajímá se o kvalitu práce a materiálu, o ceny a termín odevzdání.

Rekonstrukce rodinných domů

Kdo má již za sebou rekonstrukci rodinného domu, jistě ví, že takové práce a vůbec zrealizování rekonstrukce znamená hodně velkou zátěž a to nejenom po stránce finanční. Z toho důvodu se doporučuje využít služeb odborné firmy, která má s rekonstrukcí rodinných domů zkušenosti a přesně ví, kde, jak a čím při rekonstrukci začít, aby práce „odsýpala“ od ruky. Výhodou zvolení firmy pro rekonstrukci domu je, že na základě praxe dobře ví, jaký materiál je kvalitní, vhodný, za pomocí jakých prací následně ušetříte energie atd. Je všeobecně známé, že kvůli nedostatečnému zateplení domu uniká nejvíce tepla, což v současné době, při neustálém zdražování energií, stojí nemalé peníze. V současné době můžete využít program Zelená úsporám, díky čemuž můžete formou státní dotace dostat zpátky finanční prostředky, vynaložené na rekonstrukci domu, proto není sebemenší důvod s rekonstrukcí domu otálet.

Zateplování fasády

Častou činností firem při rekonstrukcí rodinných domů je i zateplování fasády. Pro zateplení se většina lidí rozhodne z toho důvodu, že chtějí ušetřit finanční prostředky za vytápění. Proto při každé rekonstrukci, ale i výstavbě nového rodinného domu, myslete na úsporu energií a neváhejte investovat do zateplení domu. Taková investice se Vám totiž brzy vrátí. Díky kvalitně provedenému zateplení fasády ušetříte peníze nejenom za vytápění, ale navíc odpadnou starosti a problémy s vlhkými zdmi, dům bude chráněn před vlivy počasí jako je přímé slunce, krupobití, mráz a díky zateplení může vypadat opět jako nový. Velkou výhodou, kterou uvítají např. lidé bydlící v rušných ulicích, je i velmi dobrá eliminace hluku z okolí. Pro zateplení Vašeho domu můžete využít program Zelená úsporám.

Polystyren

Používání polystyrenuzateplení budovy je nejpoužívanější metodou. Polystyren se hodí skoro pro všechny typy zdiva, ovšem pokud je Vaše obvodové zdivo tvořeno betonem, je to ta nejlepší možná varianta, neboť beton má vysoký difúzní odpor. Samozřejmě se dá polystyren aplikovat i na jiné druhy obvodového zdiva, jako je cihla, atd. Vzhledem k tomu, že by zateplení fasády mělo být provedeno na základě certifikovaných postupů, je dobré obrátit se na odborníky.

Minerální vata

Použití minerální vatyzateplení objektu má jistě své výhody. Stejně jako polystyren se hodí pro všechny typy obvodového zdiva. Navíc je minerální vata hodně prodyšná a nemá žádné požární omezení. Pokud se rozhodnete zateplit rodinný dům nebo jakýkoliv jiný objekt minerální vatou, vždy tuto práci přenechejte odborníkovi, neboť nesprávnou a neodbornou aplikací se může zhroutit zateplovací vrstva.

Pokládání obkladů a dlažeb

Pokládka obkladů a dlažeb patří mezi další práce, které celková rekonstrukce domu zahrnuje. Obkládat lez pouze takové povrchy, které jsou dostatečně pevné. Např. není možné obložit povrch, jestliže obklad obsahuje sádru nebo taky spojovací materiál. Pokud jste nezvolili vodotěsný obklad, např. do koupelny, a tento obklad je vystaven vlhkosti, vodě a dalšími kapalinami, je nutné provést izolaci a až potom položit obklady. Taky pokud pokládáte obklady, které budou z hlediska svého umístění, vystaveny velkým teplotním výkyvům, opět je vhodně tepelně zaizolujte, aby objemové změny, ke kterým zcela jistě dojde, byly minimální.

Podklad, který se bude obkládat, že důležité pořádně připravit, aby byl rovný, očištěný od prachu a navlhčený. Omítka, která představuje podkladovou vrstvu, se nanáší buď ručně nebo strojově. Záleží na firmě, kterou pro tuto práci vyberete. Neboť každá má své vlastní postupy práce.

Jaký obklad nebo dlažbu pro pokládku na Vámi zvolené místo vybrat, je dobré konzultovat s odborníky na tyto práce, které znají výhody a nevýhody jednotlivých typů a druhů materiálů. Proto pokud chcete mít práci provedenou kvalitně a se stoprocentním výsledkem, neváhejte a kontaktujte odborníky, kteří se o vše do posledního puntíku postarají.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14596 (rodina-finance.cz#23191)


Přidat komentář