Rekonstrukce a výstavba rodinných domů - Příbor, Nový Jičín a okolí

Rozhodli jste se postavit rodinný dům, přemýšlíte o výběru materiálu, vhodném pozemku i profesionální firmě? Chcete nízkoenergetické a zároveň komfortní bydlení? Otázek týkajících se výstavby rodinného domu existuje celá řada - poradíme Vám!

Možnost výstavby rodinného domu na klíč volí v posledních letech stále více rodin. Přednost bychom při stavbě nového domu měli dát firmám, které se na tyto práce specializují a mají pro ně vhodné reference. Stavební firmy Vám také dávají záruku pevné ceny a platnou smlouvu ve dvou vyhotoveních. Celá doba výstavby by neměla být podezřele krátká. Může se zde jednat o pochybnou kvalitu materiálů i pracovní síly. Než si vyberete stavební firmu pro realizaci rodinného domu, nejprve se informujte o jejím doporučení mezi bývalými klienty či známými. Pokud si chcete být jistí skutečně profesionálně provedenou výstavbou, sjednejte si k firmě také stavební dozor, který bude pečlivě sledovat každý stavební krok, zatímco Vy budete v práci nebo mimo město.

Rekonstrukce a výstavba domů na klíč - Příbor


Stavba domu na klíč patří mezi komfortní styl výstavby. V poslední době si tyto domy získaly svou oblibu převážně u mladých rodin a časově zaneprázdněných lidí, kteří se ve stavebnictví příliš nepohybují. Hlavní roli zde hraje Vaše budoucí vize a plán celé stavby. Stavební firmy dokáží vypracovat přesnou koncepci domu přesně podle Vašich požadavků. Kde a s čím začít?

V prvé řadě je důležitá finanční stránka! Pokud jste si v bance zřídili hypotéku nebo vlastníte dostatek financí pro zahájení výstavby domu, je vše v pořádku. Stavební firmě nikdy neplaťte nic předem. Vždy se platí až po dokončení práce, pokud ve smlouvě není uvedeno jinak. Některé firmy si mnohdy nechávají dopředu proplatit stavební materiál - informujte se před podpisem smlouvy!** Dále je na řadě výběr pozemku!** Vybrat si pro svůj nový dům správný pozemek není nic jednoduchého! Musíte si s rodinou ujasnit své budoucí plány, potomstvo, zvířata...chcete bydlet ve městě? Na okraji obce? U lesa? Ve vesnici? Ujistěte se, že zvolený pozemek neleží v záplavovém území, je rovný a dobře obdělatelný.

Mezi výhody domu na klíč patří především** úspora času**. Nemusíte se strachovat o nedodržení postupů, neznalost technologií, zbavíte se nejistoty a obav o Vaši budoucnost. Velkou výhodou je také** úspora financí**. Veškerý materiál potřebný pro stavbu je totiž dodáván přímo stavební firmou. Projekt tak bude realizován přesně podle daných postupů. Nezapomínejme také na** plynulost celé výstavby** a profesionálně odvedenou práci. Stavební firmy se v této branži přece jen pohybují každý den a mají spoustu neocenitelných zkušeností, které nám, laikům, chybí. Na klíč si můžete nechat postavit zděný, dvougenerační dům, dřevostavbu, ale také velmi oblíbené bungalovy. Ceny těchto výstaveb jsou velmi přijatelné. Krásný nový rodinný dům na klíč si můžete nechat postavit již od 1.000.000 Kč. Vybrat si můžeme dům podle vlastního projektu nebo dům typový (katalogový). K výstavbě nového domu bude také potřeba stavebního povolení. Za to zaplatíte cca od 1.000 Kč.

Rekonstrukce domů

Pokud nechcete stavět, ale pouze rekonstruovat, stavební firmy Vám pomohou i s tímto! U každého domu znamená rekonstrukce něco jiného. Může se zde jednat o pouhé úpravy interiéru, fasády nebo střechy, nebo o kompletní** rekonstrukce** celé stavby.** U rekonstrukcí starších domů** se dbá zejména na okolí stavby, historii a technický stav objektu. Důležité je tady správné naplánování. Pokud se rozhodneme rekonstruovat od základů, musíme si předem ujasnit možné zásahy do nosných konstrukcí. Tyto zásahy mohou zasáhnout statiku objektu a ve většině případů se do nosných konstrukcí vůbec nezasahuje. Konstrukce se pouze vyztuží a zpevní. Nejméně náročné jsou** povrchové úpravy stavby** - malování, zateplování apod. Při zásahu do rekonstrukce rozvodů musí být rozhodně povolán odborník! Na tuto činnost si sami netroufejte! Staré rozvody a elektroinstalace již mnohdy nefungují tak, jak by měly a Vy by jste se mohl snadno ohrozit na životě. Nezbývá nám než Vám pro rekonstrukci domu opět doporučit odborné firmy, které si s těžkou práci poradí bravurně a za Vás!

Zateplování domů

Zateplení domů dnes také odpovídá různým požadavkům. Dokáže výrazně zlepšit stav domu a zlepšit celkový komfort bydlení. Mezi výhody tohoto zateplení patří především výrazné snížení nákladů na energie, zlepšení vnitřního mikroklimatu, zbavení vlhkosti a plísně a mimo jiné tím zvýšíte hodnotu nemovitosti. Co vše můžete na svém domě nechat zateplit? Tradiční jsou zateplování fasád, ale dnes se dají zateplit také střechy, okna, stěny, stropy i krovy. Na kvalitním zateplení by jste rozhodně neměli šetřit! Velmi důležitá je zde tloušťka izolace, u které je minimum 20 cm. K zateplování se většinou využívá polystyren s mezinárodní zkratkou EPS. Jedná se zde o známý a mnohostranný materiál, který se ve stavebnictví využívá již dlouhou dobu.

Výběr správné stavební firmy...

...je nesmírně důležitý a neměl by být podceňován. Na prvním místě je cena, avšak neměla by rozhodovat. Porovnejte si pro svou informaci ceníky služeb jednotlivých firem. Nejdražší neznamená nejlepší!! Vsaďte na jistotu a zeptejte se na reference! Známí, kamarádi, bývalí klienti - ti všichni Vám  mohou v rozhodování pomoci. Pokud jste se rozhodli pro rodinný dům na klíč, celé výstavbě musí odpovídat jedna jediná firma, a to kvůli reklamacím a případným problémům. Řádně vyplněná a podepsaná smlouva je základem. Dejte si také pozor na přehnaně vysoké zálohy a nikdy neplaťte firmě celou částku za nedokončenou práci. Může se stát, že neuvidíte ani peníze, ani hotový dům. Řiďme se jednoduchým heslem "důvěřuj, ale prověřuj" a k práci firmy si dohodněme i stavební dozor, který na celou práci bude řádně dohlížet a kontrolovat použitý materiál i odbornost řemeslníků.

Přejeme hodně štěstí s výstavbou Vašeho nového domu a spoustu krásně prožitých rodinných dní.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14590 (rodina-finance.cz#23165)


Přidat komentář