Půjčovna úklidové techniky a čištění koberců

K dokonalému úklidu Vašeho domova často nestačí vybavení, které běžně vlastníte. Jednou za čas je nutné provést rozsáhlejší úklid a využít speciální techniku, kterou si lze zapůjčit u podniků zabývajících se úklidem.

Půjčovna úklidové techniky vs. úklidová firma

Pokud chcete mít dokonale uklizený domov pomocí speciální techniky, je možné volit ze dvou variant. Buď si zapůjčit potřebnou techniku a úklid provést sami vlastními silami nebo si objednat služby úklidové firmy a nechat úklid kompletně na ní. Často se může jednat o jednu a tutéž firmu, jelikož podniky specializující se na úklid často dané přístroje i zapůjčují.

Úklidová technika

Co je vlastně myšleno úklidovou technikou? Jednoduše vše, co je možné použít k úklidu, ale samozřejmě se jedná spíše o techniku drahou, kterou si lidé či firmy nemohou dovolit běžně kupovat pro vlastní potřebu. Tedy o speciální přístroje, jejich pořizovací cena často přesahuje desítky tisíc korun. Nejčastěji se jedná o stroje určené k čistění koberců, mytí podlah, průmyslové vysavače, zametače apod.

Vnitřní a venkovní úklid

Úklidová technika se dá dělit na vnitřní a venkovní a mnoho firem, které se specializují na její půjčování, sestavují svou nabídku právě tímto způsobem. Ať již potřebujete uklidit listí na zahradě či vyčistit koberec, půjčovny pro Vás budou vždy mít určitou nabídku požadovaných přístrojů.

Přístroje na úklid vnitřních prostor

Nejvíce půjčoven se však specializuje na** půjčování techniky určené k vnitřnímu úklidu**, některé dokonce půjčují pouze přístroje určené k čistění koberců. Mezi nejčastější techniku patří vysavače, stroje určené k mokrému čištění koberců, parní čističe, mycí stroje, průmyslové či klasické vysavače, ruční nářadí a jiné prostředky.

Vysavače

Jako první lze v nabídkách firem lze najít** speciální vysavače určené k suchému čistění koberců.** Tyto vysavače jsou, na rozdíl od běžných, které vlastní každá rodina, daleko výkonnější a dokáží tedy koberec vysát lépe. Avšak vzhledem k tomu, že tyto vysavače si půjčuje jen málokdo (ať již mají jakkoliv vysoký výkon), nabízené množství v půjčovnách je velmi omezené.

Čistící stroje koberců pracující na vodní bázi

Naopak stroje pracující na vodní bázi nabízí každá půjčovna zabývající se půjčováním úklidové techniky. Daný stroj je podobný běžnému vysavači, avšak obsahuje nádrž s vodou (smíchanou s přípravkem na čistění koberců), kterou při čistění vstřikuje do koberce a poté zpětně odsává do nádoby k tomu určené. Jedná se o velmi efektivní přístroj, za jehož půjčení zaplatíte zhruba 400 Kč za den.

Čistící stroje koberců pro průmyslové prostory

Typy strojů, jež čistí na vodní bázi, se konstruují i pro čistění velkých** kobercových ploch pro průmyslové užití** (např. v hotelech apod.) Takovýto stroj nemá podobu klasického vysavače, ale spíše velkého vozítka, na kterém obsluha sedí a řídí jej volantem. Stroj má pak stejné vlastnosti jako výše popsané přístroje pro domácí uklízení. Vzhledem k tomu, že se jedná o stroje určené k čistění v podnikové sféře, nebude překvapením, že cena za půjčení tohoto stroje na jeden den se pohybuje okolo 4 000 Kč.

Parní čističe

Parní čistič je dalším přístrojem, který slouží k čistění koberců či jiných povrchů. Jeho zvláštností je, jak již název napovídá, že k čistění používá páru, která čistí sama o sobě a není nutné používat žádnou chemii.

Může se jednat o malé čističe, které jsou určeny spíše k čistění menších nedostupných prostor (WC, kuchyňské spotřebiče, umyvadla, dlaždice apod.), ale i o velké přístroje podobné vysavačům, které jsou určené k čistění koberců či různých typů podlah. Cena za denní půjčení se u těchto strojů pohybuje trochu výše, a to zhruba okolo 700 Kč.

Mycí stroje

Dalším typem úklidové techniky jsou mycí stroje, které jsou využívány spíše podnikovou sférou než pro uklízení rodinných domů či bytů. Jedná se o stroje, které jsou určeny k mytí dlažby či jiných typů podlah (ne koberce) v rozlehlých prostorách. Mycí stroje se vyrábí buď v menším provedení s chodící obsluhou, které jsou využívány k méně rozsáhlým plochám, ale i ve velkém provedení, které mají podobu pojízdného vozíku a obsluha na nich sedí a řídí je pomocí volantu. Těchto velkých strojů si můžete všimnout např. při úklidu v obchodních domech či na letištích. Stroje dokáží podlahu jak zamést, tak i umýt, a to pouze při jednom přejetí.

Ruční nástroje

Některé firmy mají v nabídce jako doplněk i různé typy ručního nářadí určeného k úklidu. Může se jednat o speciální mopy, pojízdné vozíky s úklidovým nářadím či jiné věci usnadňující úklid.

Přístroje na úklid venkovních prostor

Existují i speciální přístroje, které jsou určené k úklidu venkovních prostor. Kromě průmyslových vysavačů, které mohou být použity i na úklid venkovních prostor, jsou nejčastěji nabízenými zametací stroje. Ty bývají vyráběny ve dvou provedeních, a to s chodící obsluhou či se sedící obsluhou a mohou být samozřejmě použity i na úklid vnitřních prostor.

Čistící stroje s obsluhou či bez

Některé přístroje mají velmi jednoduché ovládání a po rychlé instruktáži je budete schopni ovládat sami bez odborné pomoci. V tom případě není nutné platit odborný personál, který by Vám domov uklidil. Jindy se však může jednat o přístroje komplikované, které si odborného personálu žádají. Spolehlivé firmy jsou schopni zajistit právě i zaměstnance, který úklid daným přístrojem provede a ušetří Vám tak práci i čas. Pracovník s daným přístrojem umí zacházet velmi dobře a není tedy pro něj problém rychle uklidit požadovanou plochu.

Cena půjčení čistících strojů

Ceny za vypůjčení stroje se odvíjí od typu stroje a samozřejmě od doby, na kterou je vypůjčen. Jsou stanoveny jako sazba na jeden den a dále jako sazba za den při výpůjčce na více dní (ta je nižší). Dále se často připlácí za použité čistící přípravky a samozřejmě, v případě využití pomoci zaměstnance firmy, za obsluhu přístroje. Často je v takových případech stanovena cena jednoduše za m2 vyčištěné plochy.

Kauce za půjčení čistícího stroje

Většina firem požaduje při půjčení daného přístroje zaplacení kauce. Půjčovna má pak jistotu, že přístroj vrátíte v pořádku zpět a pokud ne, odškodní se z Vašich peněz. Výše kauce se mění v závislosti na pořizovací ceně přístroje, u běžných přístrojů na mokré čistění koberce se pohybuje okolo 5 000 Kč, ale u větších uklízecích strojů běžně přesahuje 10 000 Kč. Můžete však narazit i na firmy, které danou kauci nepožadují a stačí jim pouze údaje z OP.

Doprava čistícího přístroje domů

Samozřejmostí je i doprava přístroje do Vašeho domova. Tu podniky běžně zajišťují a některé ještě k tomu zdarma (např. v daném městě či v okruhu určitého počtu kilometrů od provozovny). Proto je vhodné najít půjčovnu, která sídlí co nejblíže Vašemu domovu, či si přístroj jednoduše vyzvednou sami.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14511 (rodina-finance.cz#22591)


Přidat komentář