Prodej a montáž satelitů, kvalitně a dobře

Uvažujete o koupi satelitního přijímače, ale nejste si jisti, který si máte vybrat, v čem se jednotlivé satelity liší? Přinášíme Vám přehled jednotlivých typů satelitních přijímačů. Po jeho nákupu můžete využít odborné montáže.

Satelitní přijímač je tzv. převaděčem, díky němuž se digitální vysílání vedené z parabolické antény převede na analogovou podobu, jenž bude čitelná Vaší televizi. Satelitní přijímače mají v sobě zabudovaný: dekodér a také nezbytnou čtečku dekódovacích karet.

Určité digitální přijímače je možné do televize zapojit díky obyčejnému klasickému anténnímu kabelu. V tom případě se ovšem připravte na zhoršený obraz i zvuk.

Možnost připojení satelitního přijímače k více anténám

K jednomu satelitnímu přijímači můžete připojit až šest antén, jenž budou namířené k více družicím. Nemusíte však mít šest parabol, bude Vám stačit jen jediná, a to za pomoci využití konvertorů nebo pomocí motorizovaného pohonu pro natáčení paraboly.

Na co se zaměřit při výběru satelitního přijímače

 • Druh satelitního přijímače
 • Výbava satelitu
 • Ergonomie satelitu
 • Počet tunerů u satelitu
 • Konektorová výbava satelitu
 • Modulátor
 • Počet možných předvoleb u satelitu
 • Podpora českého jazyka
 • Spotřeba satelitního přijímače
 • Výrobce
 • Cena

Proč uvažovat o koupi satelitního přijímače

Se satelitním přijímačem máte 100% pokrytí České republiky. Ať už jste kdekoli v ČR, po správném nasměrování satelitní paraboly, můžete sledovat Vaší televizi.

Vedle klasického televizního vysílání, satelit nabízí také širokopásmové připojení k internetu.

Odpadá ladění televize klasickou pozemní anténou.

Nemusíte si dělat starosti s výpadky signálu, tak jak je tomu u klasického vysílání.

Druhy satelitů

Nejjednodušší, nejlevnější typy satelitních přijímačů nedisponují žádnou čtečkou nebo prostorem pro modul na dekódování placených programů. Dražší modely satelitních přijímačů jsou vybaveny čtečkou pro kartu s předplacenými programy, či pro vsunutí speciálního modulu pro dekódování placených programů. Dále jsou na trhu k dostání satelitní přijímače, jenž mají slot pro kartu, tak také otvor pro CI modul.

 • HDTV satelitní přijímače – umožní Vám sledování televizních pořadů ve vysokém rozlišení. Můžete se těšit nejen na kvalitní obraz, ale také čistý zvuk.
 • Satelitní přijímače pro příjem DVB-S signálu – výhodou tohoto satelitního přijímače je velké množství programů, než u jiných druhů příjmu. Nevýhoda spočívá ve vyšších vstupních nákladech, které zahrnují nutnost pořízení parabolické antény, přijímače a nejrůznějších doplňků. Součástí instalačního balíčku je tzv. základní karta pro české televizní programy. Ovšem již za další programovou nabídku je nutné platit měsíční poplatek.
 • Combo přijímače – jedná se o kombinované digitální pozemní satelitní přijímače, a to pro individuální příjem kódovaných i nekódovaných digitálních TV a Rádio programů, a to ve standardech DVB-S (Digital Video Broadcasting-Satellite) a DVB-T (Digital Video Broadcasting-Terrestrial). České programy tak budete moci přijímat zdarma přes pozemní vysílání a přes satelitní vysílání přijímat veškeré volné programy.
 • Combo HD přijímače – jedná se o kombinované HD přijímače pro pozemní i satelitní příjem, a to ve standardním i vysokém rozlišení, jak kódovaných, tak nekódovaných digitálních TV a Rádio programů, ve standardech DVB-T, DVB-S, DVB-T2, DVB-S2.
 • Satelitní přijímače s HDD – jedná se přijímače, které mají pevný disk, což Vám umožní jeden program sledovat a jiný nahrávat. Samozřejmě můžete program, který zrovna nahráváte i souběžně sledovat.

Možnosti satelitních přijímačů

Chcete-li mít nejlevnější možnost přístupu k volně vysílaným programům satelitní televize, stačí si pořídit satelitní přijímače pro příjem FTA programů. Jiné satelitní přijímače jsou schopné sledovat i kódované programy. Jedná se o satelitní přijímače, jenž jsou vybaveny čtečkami dekódovacích karet. Satelitní přijímač by měl být vybaven tzv. Cryptoworks systémem, a to pro možnost dekódování českých zakódovaných programů.

Satelity dle dekódování

 • Satelitní přijímače s CI slotem – jedná se o univerzální dekódovací satelitní přijímače, které spolu s dekódovací kartou vložíte CAM modul příslušného dekódovacího systému, jako je například Cryptoworks, Viaccess nebo Conax.
 • Satelitní přijímače s dekódovacím systémem Cryptoworks – využijete pro sledování českých a slovenských programů ze satelitu. Cryptoworks představuje kódovací rozhraní, do kterého již jen vložíte příslušnou dekódovací kartu od Skylinku, UPC nebo CS linku.
 • FTA přijímače – jedná se o přijímače, jenž přijímají nekódované, tj. volně dostupné programy z družice. Kupříkladu se jedná o veřejnoprávní programy, zpravodajské programy, ČT24, Óčko TV, Public TV, Noe TV.

Satelitní komplety

 • Satelitní komplet na české programy
 • Satelitní komplet na volné programy
 • Satelitní komplet na více družic
 • Satelitní komplet s podporou HDTV

Montáž satelitů

Namontovat satelit si můžete svépomocí. Chcete-li však mít jistotu, že satelit správně namontujete, nebo si s ní nemůžete poradit, případně prostě chcete tuto práci svěřit odborníkům, kteří své práci rozumí? Pak se obraťte na firmu, zabývající se profesionální montáží satelitů, ideálně současně i prodejem satelitů.

Důvod, proč si nechat odborně namontovat satelit

Firma, která zajišťuje montáž satelitů, je vybavena potřebnou technikou i nářadím.

Firma Vám zajistí pevnou a spolehlivou instalaci satelitu.

Po provedené montáží Vám solidní firma také uvede satelit do provozu, a to včetně jeho nastavení.

Slovníček k satelitnímu přijímači

 • DVB-C (Digital Video Broadcasting-Cable) – digitální kabelová televize, jenž přináší nové možnosti pro současné kabelové rozvody. Jedná se v podstatě o standard pro kabelový digitální příjem televize.
 • DVB-S (Digital Video Broadcasting-Satellite) – otevřený standard pro vysílání a příjem digitalizovaného audia, videa, dat prostřednictvím satelitu, a to za využití technologie MPEG-2. DVB-S představuje nejstarší platformu digitální televize. Většina satelitních přenosů je v současné době digitalizována, a pro svůj přenos používá signál formátu DVB-S. jedná se o standard pro satelitní digitální příjem televize.
 • DVB-T (Digital Video Broadcasting-Terrestrial) - pozemní digitální vysílání, které představuje nový systém přenosu televizního signálu, jenž postupně nahrazuje současné televizní vysílání. V případě, že budete sledovat digitální vysílání na počítači nebo notebooku, pak je třeba pořídit DVB-T kartu nebo USB modul. Jedná se o standard pro zemský digitální příjem televize.
 • HDTV – (High Definition TeleVision) – televizní vysílání, které disponuje vysokým rozlišením obrazu.
 • Dekódovací karta – slouží k rozšifrování kódovaných, tj. placených programů ze satelitu. Určité programy jsou kódovány tím způsobem, že po zakoupení příslušní dekódovací karty již nebudete platit žádné další poplatky a kartu budete mít funkční nastálo.
 • Kódování programů – důvod kódování spočívá k zamezení příjmu, a to například českých programů v zahraničí, kvůli autorským poplatkům. Na placené programy si zaplatíte měsíční paušál, nebo je možné programy předplatit po určitou dlouhou dobu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14480 (rodina-finance.cz#22213)


Diskuze a zkušenosti

Tihomir Strashimirov | 29.06.2011 09:59
tishostr@abv.bg dobrý den Viděl jsem Váš inzerát na instalaci satelitní antény na internetu Chci se zeptat, jaká je cena za instalaci satelitního fasády se celý soubor, který potřebuji.


Přidat komentář