Prodej a montáž satelitů, kvalitně a dobře
Uvažujete o koupi satelitního přijímače, ale nejste si jisti, který si máte vybrat, v čem se jednotlivé satelity liší? Přinášíme Vám přehled jednotlivých typů satelitních přijímačů. Po jeho nákupu můžete využít odborné montáže.Satelitní přijímač je tzv. převaděčem, díky němuž se digitální vysílání vedené z parabolické antény převede na analogovou podobu, jenž bude čitelná Vaší televizi. Satelitní přijímače mají v sobě zabudovaný: dekodér a také nezbytnou čtečku dekódovacích karet.
Určité digitální přijímače je možné do televize zapojit díky obyčejnému klasickému anténnímu kabelu. V tom případě se ovšem připravte na zhoršený obraz i zvuk.
Možnost připojení satelitního přijímače k více anténám
K jednomu satelitnímu přijímači můžete připojit až šest antén, jenž budou namířené k více družicím. Nemusíte však mít šest parabol, bude Vám stačit jen jediná, a to za pomoci využití konvertorů nebo pomocí motorizovaného pohonu pro natáčení paraboly.
Na co se zaměřit při výběru satelitního přijímače
- Druh satelitního přijímače
- Výbava satelitu
- Ergonomie satelitu
- Počet tunerů u satelitu
- Konektorová výbava satelitu
- Modulátor
- Počet možných předvoleb u satelitu
- Podpora českého jazyka
- Spotřeba satelitního přijímače
- Výrobce
- Cena
Proč uvažovat o koupi satelitního přijímače
Se satelitním přijímačem máte 100% pokrytí České republiky. Ať už jste kdekoli v ČR, po správném nasměrování satelitní paraboly, můžete sledovat Vaší televizi.
Vedle klasického televizního vysílání, satelit nabízí také širokopásmové připojení k internetu.
Odpadá ladění televize klasickou pozemní anténou.
Nemusíte si dělat starosti s výpadky signálu, tak jak je tomu u klasického vysílání.
Druhy satelitů
Nejjednodušší, nejlevnější typy satelitních přijímačů nedisponují žádnou čtečkou nebo prostorem pro modul na dekódování placených programů. Dražší modely satelitních přijímačů jsou vybaveny čtečkou pro kartu s předplacenými programy, či pro vsunutí speciálního modulu pro dekódování placených programů. Dále jsou na trhu k dostání satelitní přijímače, jenž mají slot pro kartu, tak také otvor pro CI modul.
- HDTV satelitní přijímače – umožní Vám sledování televizních pořadů ve vysokém rozlišení. Můžete se těšit nejen na kvalitní obraz, ale také čistý zvuk.
- Satelitní přijímače pro příjem DVB-S signálu – výhodou tohoto satelitního přijímače je velké množství programů, než u jiných druhů příjmu. Nevýhoda spočívá ve vyšších vstupních nákladech, které zahrnují nutnost pořízení parabolické antény, přijímače a nejrůznějších doplňků. Součástí instalačního balíčku je tzv. základní karta pro české televizní programy. Ovšem již za další programovou nabídku je nutné platit měsíční poplatek.
- Combo přijímače – jedná se o kombinované digitální pozemní satelitní přijímače, a to pro individuální příjem kódovaných i nekódovaných digitálních TV a Rádio programů, a to ve standardech DVB-S (Digital Video Broadcasting-Satellite) a DVB-T (Digital Video Broadcasting-Terrestrial). České programy tak budete moci přijímat zdarma přes pozemní vysílání a přes satelitní vysílání přijímat veškeré volné programy.
- Combo HD přijímače – jedná se o kombinované HD přijímače pro pozemní i satelitní příjem, a to ve standardním i vysokém rozlišení, jak kódovaných, tak nekódovaných digitálních TV a Rádio programů, ve standardech DVB-T, DVB-S, DVB-T2, DVB-S2.
- Satelitní přijímače s HDD – jedná se přijímače, které mají pevný disk, což Vám umožní jeden program sledovat a jiný nahrávat. Samozřejmě můžete program, který zrovna nahráváte i souběžně sledovat.
Možnosti satelitních přijímačů
Chcete-li mít nejlevnější možnost přístupu k volně vysílaným programům satelitní televize, stačí si pořídit satelitní přijímače pro příjem FTA programů. Jiné satelitní přijímače jsou schopné sledovat i kódované programy. Jedná se o satelitní přijímače, jenž jsou vybaveny čtečkami dekódovacích karet. Satelitní přijímač by měl být vybaven tzv. Cryptoworks systémem, a to pro možnost dekódování českých zakódovaných programů.
Satelity dle dekódování
- Satelitní přijímače s CI slotem – jedná se o univerzální dekódovací satelitní přijímače, které spolu s dekódovací kartou vložíte CAM modul příslušného dekódovacího systému, jako je například Cryptoworks, Viaccess nebo Conax.
- Satelitní přijímače s dekódovacím systémem Cryptoworks – využijete pro sledování českých a slovenských programů ze satelitu. Cryptoworks představuje kódovací rozhraní, do kterého již jen vložíte příslušnou dekódovací kartu od Skylinku, UPC nebo CS linku.
- FTA přijímače – jedná se o přijímače, jenž přijímají nekódované, tj. volně dostupné programy z družice. Kupříkladu se jedná o veřejnoprávní programy, zpravodajské programy, ČT24, Óčko TV, Public TV, Noe TV.
Satelitní komplety
- Satelitní komplet na české programy
- Satelitní komplet na volné programy
- Satelitní komplet na více družic
- Satelitní komplet s podporou HDTV
Montáž satelitů
Namontovat satelit si můžete svépomocí. Chcete-li však mít jistotu, že satelit správně namontujete, nebo si s ní nemůžete poradit, případně prostě chcete tuto práci svěřit odborníkům, kteří své práci rozumí? Pak se obraťte na firmu, zabývající se profesionální montáží satelitů, ideálně současně i prodejem satelitů.
Důvod, proč si nechat odborně namontovat satelit
Firma, která zajišťuje montáž satelitů, je vybavena potřebnou technikou i nářadím.
Firma Vám zajistí pevnou a spolehlivou instalaci satelitu.
Po provedené montáží Vám solidní firma také uvede satelit do provozu, a to včetně jeho nastavení.
Slovníček k satelitnímu přijímači
- DVB-C (Digital Video Broadcasting-Cable) – digitální kabelová televize, jenž přináší nové možnosti pro současné kabelové rozvody. Jedná se v podstatě o standard pro kabelový digitální příjem televize.
- DVB-S (Digital Video Broadcasting-Satellite) – otevřený standard pro vysílání a příjem digitalizovaného audia, videa, dat prostřednictvím satelitu, a to za využití technologie MPEG-2. DVB-S představuje nejstarší platformu digitální televize. Většina satelitních přenosů je v současné době digitalizována, a pro svůj přenos používá signál formátu DVB-S. jedná se o standard pro satelitní digitální příjem televize.
- DVB-T (Digital Video Broadcasting-Terrestrial) - pozemní digitální vysílání, které představuje nový systém přenosu televizního signálu, jenž postupně nahrazuje současné televizní vysílání. V případě, že budete sledovat digitální vysílání na počítači nebo notebooku, pak je třeba pořídit DVB-T kartu nebo USB modul. Jedná se o standard pro zemský digitální příjem televize.
- HDTV – (High Definition TeleVision) – televizní vysílání, které disponuje vysokým rozlišením obrazu.
- Dekódovací karta – slouží k rozšifrování kódovaných, tj. placených programů ze satelitu. Určité programy jsou kódovány tím způsobem, že po zakoupení příslušní dekódovací karty již nebudete platit žádné další poplatky a kartu budete mít funkční nastálo.
- Kódování programů – důvod kódování spočívá k zamezení příjmu, a to například českých programů v zahraničí, kvůli autorským poplatkům. Na placené programy si zaplatíte měsíční paušál, nebo je možné programy předplatit po určitou dlouhou dobu.