Online prodej ložního povlečení

Spánek je jedním z nejdůležitějších faktorů, díky kterému se regenerujeme na další den. Proto výběr povlečení a utvoření si ideálního prostředí ve vaší posteli je cestou k lepším výkonům nejen v profesním, ale i soukromém životě.

Materiály ložního povlečení

Ložní povlečení je vyrobeno z různých materiálů.** Materiál ložního povlečení** je velmi důležitý i pro kvalitní spánek. Někdo by například nemohl dobře usnout v krepovaném povlečení, někdo naopak preferuje jen saténové povlečení, které je velmi příjemné na dotek.

Bavlněné povlečení

Nejklasičtější materiál, bavlna, je stále v kurzu. Tato přírodní látka má tu vlastnost, že dokáže držet přijatelnou průměrnou teplotu. V zimě zahřeje a v létě zase s pomocí tenčí deky máte jistotu, že se nezpotíte. Existují však i různé obměny bavlny. Můžete si dopřát různé kvality a příznivci trendu bio si rovněž přijdou na své. Lehce drsnější povrch umožňuje natisknutým motivům více vyniknout, takže pokud nezastýláte polštáře a peřiny, tak vaše postel může tvořit další designově zajímavý kousek vašeho interiéru.

Krepované povlečení

Mačkaný dezén tohoto druhu povlaků se využívá jednak z toho důvodu, že jeho údržba je velmi praktická. Povrch je totiž stále neměnný, když se využívá i ihned po vyprání. Nemusí se totiž žehlit. Speciální krepování má ale jasně dané linie, které se nemění, proto povlečení nevypadá opravdu zmačkaně a působí vždy perfektním dojmem. Navíc tím, že nemá úplně pravidelný, hladký povrch, tak se mezi polštářem nebo peřinou a povlakem vytvářejí vzduchová místa a ložní prádlo je nadýchanější.

Hladkost saténového povlečení

Satén je symbol luxusu, proto se bude vyjímat v moderním interiéru. Lesklý povrch dává vyniknout zejména jednodušším či pravidelným grafickým tvarům. Povrch navíc lahodí jak jemným, tak výrazným barvám. Pokud je povlečení celosaténové, tak se většinou dodává ve variantě se zipem, aby výplň (polštář či peřina) nevyklouzla, což někteří ocení, protože mají problémy s tím, že běžné knoflíky nedrží. Tento typ je díky materiálu chladivý, a proto se hodí zejména pro letní měsíce. Zároveň tento typ povlečení pomáhá lidem, kteří mají citlivější kůži nebo vyrážku, protože chladivý efekt pokožku zklidňuje. Prodávají se ale i obměny kombinované, kde jednu půlku tvoří bavlna a druhou satén, aby povlak neklouzal po těle.

Flanelové povlečení

Tato obdoba je velmi vhodná, pokud je** zima nebo máte-li chatu na horách** a spíte v třeskutých zimách. Flanel je speciálně upraven pro potřeby povlečení, proto nekouše ani neštípe a je příjemný. Často se používá jako materiál pro dětské povlečení, aby měla miminka dostatek tepla. Rovněž zde existuje výběr z několika typů kvality povlaků, takže se nemusíte obávat, že pokud vám nesedne jeden typ flanelu, tak v zimě se budete muset halit do vrstev oblečení a vzít zavděk slabšímu materiálu povlaku.

Bambusové povlečení

Inovativní materiál. Je velice příjemný na dotek a snášejí ho dobře i alergici. Na omak něco mezi saténem a bavlnou. Změkčelý bambus dodává vašemu ložnímu prádlu něco přírodního, v čem se vám bude úžasně usínat. Protože se jedná o naturální produkt, tak i jinak voní a nezapáchá tolik, když do povlaků něco vypotíte.

Nabídka barev a motivů ložního povlečení online

Na barvě ložního prádla také velmi záleží. Online obchody nabízejí daleko větší výběr barev, motivů a provedení ložního prádla, než klasické obchody, kde může být nabídka omezená.

Jednoduché barvy ložního povlečení

Pokud jste příznivci jednoduchosti a elegance, tak se vám budou hodit jednoduché barevné varianty. Ty mohou být buď jednobarevné nebo v kombinaci dvou, nejvíce tří barev v jednoduchých liniích. Tento typ se hodí do moderních a čistých interiérů. Můžete povlečení sladit buď s celkovou barvou interiéru anebo zvolit kontrastní, ale ladící kolorit.

Geometrické motivy ložního povlečení

Pravidelné obrazce, citlivě umístěné po celém rozsahu látky jsou velmi efektním dezénem, který je skoro škoda zastýlat. Protože se jedná o složitější vizuál, tak si dobře rozmyslete, zda-li se bude hodit do celkového vzhledu ložnice. Jestli máte ložnici například jen v odstínech pastelové barvy a koupíte si příslušně barevné povlečení, jen s černými motivy, tak to může výsledný dojem z místnosti trochu narušit. Nebojte se experimentovat i s kontrasty. Napadlo by vás, že azurově modrá a čokoládově hnědá si mohou notovat. Mohou. Pokud si pořídíte takto výrazný kousek, budete mít hned lepší pocit, z toho, v čem spíte. I když se jedná jen o barvy.

Zvířecí vzory ložního povlečení

Je to sice jen jeden z možných konkrétních dezénů, ale je velmi oblíbený. Zejména pak dezén tygří nebo leopardí kůže a také motiv zebry, který působí elegantně. Mezi zvířecí motivy ovšem lze zařadit i obrázky již zmíněných tygrů nebo koní, které se využívají třeba na osušky. Pokud je za vyobrazenou kočičkou pozadí, které ladí s barvami vaší ložnice, tak není důvod si povlak nepořídit. Přeci jenom, zvířecí motivy trochu dráždí a vybudí i k postelovým hrátkám.

Dětské ložní povlečení

I když dítě spí v jedné místnosti s rodiči, tak stejně vyžaduje animované motivy, protože chce usínat se svými oblíbenci. Motivy medvídků nebo i konkrétních pohádkových postav působí na dítě blahodárně, tak mu neodpírejte daný motiv, i když třeba úplně neladí s okolními barvami. Dětský pokojíček nebo koutek je přeci více barevný a trochu chaotický.

Licenční povlečení

Jedná se o motivy, na které se vztahují autorská práva. Disneyho postavičky, krteček, včelka Mája, Simpsonovi nebo jiné postavičky, které známe například z večerníčků. Právě proto se často stávají objektem v dětských pokojíčcích, ale někdy po tomto vzoru sáhnou i dospělí.

Vlastní motiv ložního povlečení

Existuje možnost, že lze natisknout obrázek, který si přejete. Můžete si přinést třeba svoji vlastní fotografii, grafiku anebo obrázek, který jste našli na internetu. Zde si za kvalitu trochu ručíte i sami, protože čím lepší barevné rozlišení, tím lépe se bude vyjímat na povlečení.

Možnosti zpracování ložního povlečení

Ložní prádlo může mít několik typů zapínání.

Klasické knoflíky ložního prádla

Zapínání na knoflíky je nejstaršího data. Můžete mít klasicky našité obyčejné knoflíky, s nimiž je velmi jednoduchá manipulace. Jistě také znáte ty menší obměny, které jsou jakoby obmotané nití. Nenápadnost knoflíku vás proto tolik neruší. Pak ještě můžete mít vyměňovací knoflíky. Ty jsou uzpůsobené pro povlečení, které mají v místě zapínání jenom dírky. Do nich se umísťují právě ony knoflíky, které se jen tak nevyvléknou.

Zapínání ložního prádla na zip

Vyřeší se tím problémy těm, kteří mají trošku divočejší spánek a během něj si odkopáváním rozepínají i peřinu. Lze tím vyřešit i odtrhávání a ztrácení knoflíků.

Otvor uprostřed polštáře

Pokud vás zajímá, jaká je další cesta k tomu, abyste neztráceli knoflíky nebo se neprobouzeli s otlaky od nich, tak si vyberte povlak na polštář, který má v zadní části otvor, do kterého se dá polštářová výplň. Tímto strategickým umístěním vám určitě nevyklouzne.

Kvalitní peřiny a polštáře

I když jsou povlaky v těsném kontaktu s vámi, tak nepodceňujete i výběr výplně. Pokud chcete měkké a nadýchané** polštáře či peřiny,** tak si vyberte klasické péřové. Můžete si nechat i speciálně vyrobit tyto produkty, kdy budete korigovat množství péřového materiálu.

Pokud nechcete až tak teplé produkty, tak si vyberte prošívané peřiny nebo jemný molitan polštáře, který není tak vysoký a nedráždí krční páteř. Máte-li navíc tento problém, tak si kupte speciálně tvarovaný polštář s molitanem nebo s tzv. paměťovou výplní. Na ty můžete běžně navléct klasické povlaky, tak vám to nenaruší dezén pokoje. A jsme-li u zdravotních problémů, tak neopomeňme i alergiky. Hypoalergenní výplně polštářů a peřin jsou dnes již samozřejmostí, tak si vyberte tu správnou pro vás.

Přehozy na postel

Jestli máte už vybráno povlečení, tak je dolaďte i přehozem. Ten můžete dostat v setu s ostatními povlaky anebo jej vybrat samostatně. Pokud se vydáte druhou cestou, tak jednejte s citem. Nejlépe vybírejte buď jednoduchý přehoz k pestrému povlečení nebo naopak. A chcete-li zútulnit vaší postýlku, tak si do ní přidejte i pár menších polštářků, kterými se ve chvílích relaxace můžete obklopit. Jen si vybavte, jak vypadají beduínské příbytky a jak je to příjemné, třeba v čajovnách. Udělejte si takový relax i doma.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14495 (rodina-finance.cz#22390)


Přidat komentář