Obývací pokoj je dominanta interiéru

Vybavení obývacího pokoje patří k velmi náročným úkonům při zařizování domu či bytu. Zařizovací předměty bychom neměli vybírat dle vkusu, ale především dle praktičnosti. Nejdůležitějším prvkem je uživatelský komfort a plnohodnost prostoru, poté až design.

Obývací pokoj tvoří srdce domu a představuje místo, kam se soustředí většina rodinných aktivit. Tento pokoj zpravidla slouží i jako reprezentativní místnost, pořádají se zde rodinné oslavy a přijímají se zde návštěvy.

Hlavní funkce obývacího pokoje však spočívá v sledování televizních pořadů, k doplňkovým aktivitám patří četba, odpočinek, hraní společenských her nebo poslech hudby.

Ať už nám obývací pokoj slouží k jakýmkoliv činnostem, měli bychom dbát na jeho interiérové vybavení, dispoziční řešení, útulnou atmosféru a uživatelskou komfortnost.  

Funkce obývacího pokoje

Obývací pokoj je jednou z mála místností bytu či domu, kterou lze přizpůsobit dle aktuálním potřebám a požadavkům. V průběhu dne může obývací pokoj sloužit jako prostor vhodný k přijímání návštěv, hraní her, odpočinku, poslechu hudby, četby nebo jako relaxační místnost. Během dne zpravidla slouží jako příjemný prostor určený pro ty nejmenší děti. Ty se zde dívají na pohádky, hrají si nebo odpočívají. S přicházejícími večerními hodinami se obývací pokoje přemění v prostor televizní, přinášející potěšení a úlevu po náročném pracovním dni.

Vybavení obývacího pokoje

Při vybavování obývacího pokoje nábytkem, bytovými textiliemi či interiérovými dekoracemi, bychom se měli řídit určitými pravidly a zásadami. Tyto pravidla nevycházejí z finanční situace svých majitelů, ale především z dispozičního řešení obývacího pokoje a celkového stylu domu či bytu.

Dle velikosti, prosvětlení a dispozičního řešení prostoru, vybavíme obývací pokoj vhodným nábytkem a doplňky.

Nezastupitelné místo má sedačka

Sedací souprava neodmyslitelně patří k nejdůležitějšímu nábytku nacházejícím se v obývacím pokoji. K dnešním standardům patří pohodlné a komfortní posezení, které může nabízet i doplňkový program. Tím je myšleno např. polohování hlavy, nohou nebo postranní odkládací stolek.

Důležitý je nejen správný výběr sedací soupravy, ale také její umístění v obývacím pokoji. Při výběru místa pro sedací soupravu nebo sedací nábytek je nutné dodržet určitá pravidla. Sedací soupravu se snažme umístit tak, aby oddělovala jednotlivé funkční části místnosti a dokázala ucelit prostor obývacího pokoje.

Eshop - sedací soupravy, rohové sedačky, pohovky

Pokud plánujete v obývacím pokoji obměnit Váš starý nábytek za nový, využijte k tomu nabídku internetového obchodu L.V. Sedací nábytek. Z široké nabídky sortimentu si jistě vyberete správnou pohovku do Vašeho obývacího pokoje. Při výběru musíte myslet na Vaše pohodlí a také na design. Jestli si vyberete sedací soupravu, rohovou sedačku či pohovku, tak Vás výběr na tomto internetovém obchodě určitě nezklame.

(www.lvsedacinabytek.cz)

 

Pokud dáváte přednost výběru vlastníma očima využijte prodejny společnosti, které se nachází v Hodoníně, Malackách a nebo v Kyjově. Zde se můžete podívat na látky a kůži všech sedaček, zda Vám daný typ bude vyhovat. Věříme, že s kvalitou a dovozem budete velice překvapeni a nová pohovka jenom zkrášlí Váš obývací pokoj. Nyní můžete pozvat návštěvu a jen jim doporučit eshop lvsedacinabytek.cz.

Sedací soupravu vybírejme s rozumem

Výběr sedací soupravy je v našich poměrech zatím velkou neznámou. Zákazníci si zpravidla vybírají nábytek podle toho, zda se jim líbí či nikoliv. Větší důraz by však měli klást na kvalitu, vhodného začlenění do interiéru nebo uživatelskou praktičnost. Jasným příkladem může být bílá kožená sedačka, která časopisech o bydlení i ve skutečném interiéru působí elegantně, luxusně a trendy, avšak v praxi je vše úplně jinak. Bílá barva po velmi krátké době užívání přestane být bílou a nastává problém odstranění zašlé špíny.

Na našem trhu existuje široká a rozmanitá nabídka sedacích souprav

v různých barevných provedeních, materiálového složení, tvarového uspořádání a velikostního řešení. Při výběru velikosti sedací soupravy je nutné držet se přesných rozměrů obývacího pokoje. Sedací soupravy by neměla žádným způsobem interiér narušovat, neměla by bránit volnému průchodu, popř. vytvářet sebemenší překážkovou bariéru.

Pokud zařizujeme kompletně celý obývací pokoj

měla by se sedací souprava pořídit jako první a dle ní pokoj vybavit. Barevně by měla ladit především s podlahou a ostatním nábytkem nacházejícím se v interiéru.

K módním barvám patří odstíny hnědé, čokoládové, krémové, fialové nebo křiklavější barvy - červená či oranžová.

Do velkých a prosvětlených prostorů můžeme volit tmavší barvy, které budou vypadat elegantně a trendy. Naopak malým prostorům sluší barvy světlé, které dokáží stísněnost opticky rozbít.

Výběr materiálu záleží na vkusu a požadavkách každého uživatele, k luxusnějším materiálům patří koženka, k luxusním kůže. Sedačky z přírodního materiálu se dokáží velmi dobře přizpůsobit interiéru a klimatickým podmínkách vně domu.

Nepostradatelným doplňkem jsou konferenční stolky

K vybavovacím předmětům obývacího pokoje patří bezpochyby konferenční stolky,která vedle funkce praktické splňují i funkci designovou. Konferenční stolky zpravidla slouží jako odkládací prostor televizních ovladačů, televizních programů, novin i časopisů. Na stolky se odkládají hrnky či skleničky s nápoji nebo nádobí s pokrmy, tudíž je zapotřebí, aby byl konferenční stolek v těsné blízkosti sedací soupravy.

Tuzemský trh nabízí rozmanitou škálu konferenčních stolků

vybírat můžeme dle materiálového či tvarového provedení. K moderním typům patří skleněné konferenční stolky s kovovými nohami nebo kombinace skla a dřeva. Naopak po stránce praktické jsou nejideálnější celodřevěné stolky z masivu nebo laminátu.

Módním výstřelkem mohou být i stolky z plastu či nerezu

avšak tomuto materiálu je nutné přizpůsobit ostatní nábytek a styl pokoje. Plast je vhodný do interiéru, který disponuje určitou vzdušností, otevřeností a nadčasovým vybavením.

Obývací stěna je již naštěstí minulostí

Dávnou jsou již doby, kdy obývacím pokojům dominovala nábytková celoplošná stěna, která sloužila téměř jako výloha. Dnešní trend se ubírá směry lehkosti, vzdušnosti, jednoduchosti, elegance a minimalismem.

Televizní stolky

disponují minimalismem a jednoduchostí, zpravidla se jedná o nízké skříňky různých velikostí. Stěny nejsou nikterak přetěžovány, minimálně se vyskytují poličky na květiny, knihy nebo jiné dekorace. Úložný prostor se z obývacího pokoje vytrácí a přesouvá se do samostatných místností, kterými jsou šatny nebo ložnice. Díky minimalismu skříní působí prostor vzdušně a lehce, elegantně a vkusně.

Pokud se však rozhodneme obývací pokoj vybavit skříněmi

volme spíše variantu skříní vestavěných, které v interiéru působí přirozeně. Vestavěné skříně nikterak nenarušují prostor, vypadají vkusně a nabízí dostatek úložného místa. Barva skříní by měla odpovídat barvě převládajícího nábytkového vybavení, pokud však máme červenou sedací soupravu, zvolme skříně v tmavém odstínu např. podoby wenge.

Ne každý si však může dovolit zaplatit větší finanční částku za vestavěnou skříň nebo za skříň zhotovenou na míru. V tom případě je žádoucí vybírat skříně jednoduchého provedení a nižší velikosti (do 180 cm). Volně stojící skříně bychom měli umístit tam, kde nebudou narušovat prostor a překážet v běžném denním životě.

Bytové textilie

Obývací prostor patří k místnostem, ve kterých se bytové textilie nejvíce projeví a dotvoří prostoru novo tvář.

Klasikou jsou záclony a závěsy, které při správném výběru dokáží interiér povznést o několik stupínků výše. Záclony by měly disponovat jednoduchostí, světlostí, lehkostí a vzdušností. Vyhýbat bychom se měli četnosti motivů, hustotě tkaniny nebo příliš výraznému zdobení. In jsou záclony vyrobené téměř až z průsvitného materiálu, které poté doplňují mohutnější a zdobnější závěsy. Samozřejmě i barvu závěsů se snažíme skloubit s barvou sedací soupravy a popř. kusového koberce.

Obývací pokoj velmi často vyplňují kusové koberce, které se umisťují pod konferenční stolek. Na trhu existuje široká nabídka a rozmanitá paleta barev a motivů. Trendy jsou koberce s dlouhým vlasem, avšak jejich údržba je oproti klasickým kobercům daleko náročnější.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14326 (rodina-finance.cz#20108)


Přidat komentář