Oblečme stěny do nového kabátu

Interiér velmi často touží po zvýraznění a proměně. Ideálním řešením jsou samolepky a tapety, které interiéru dodají novou tvář a vdechnou mu mladistvý vzhled. Nabídka na našem trhu je rozmanitá, výběr složitý.

Zdobení stěn patří k současným a módním trendům výzdoby interiéru, které přispívají k celkové atmosféře prostoru. Málokdo z nás se spokojí s obyčejnou bílou stěnou, ačkoliv bílá barva je stále v kursu a trendy. Prostor je zpravidla doplněn tapetou, bordurou, samolepící fólií, samolepkou s určitým motivem nebo barevnou výmalbou.

Ať už se rozhodneme pro jakoukoliv techniku zdobení našich stěn, vždy bychom měli dbát na to, aby vybraná varianta celkově ladila se stylem interiéru.

 

Samolepky jsou stále v kurzu

Samolepky jsou v dnešní době velmi populární záležitostí, jimiž jde dokonale přetvořit interiér a vtisknout mu jinou tvář. Na našem trhu existuje několik firem, které nabízejí samolepky různých motivů, velikostí, barevných provedeních a materiálového zpracování. Vybírat můžeme z nabídky samolepek drobných rozměrů až po samolepky velkoformátové, které zaplní celou stěnu. A právě samolepky obřích rozměrů si získaly přední postavení v oblasti nástěnných doplňkům, které dokáží dodat interiéru novou podobu.

Na jakém principu samolepky fungují?

Většina samolepek, stejně tak i samolepící fólie, jsou vyrobeny z velmi tenkého materiálu, který dokáže přilnout k jakémukoliv hladkému povrchu. Na trhu existuje několik druhů samolepek, jejichž technologie přenosu na povrch je různá. Nabídka zahrnuje samolepky odnímatelné, které zastupují největší percentuální podíl. Samolepka se odlepí z fólie a ručně se přenese na požadované místo. Dalším typem jsou samolepky přenosné, které se dají jednoduše obtisknou z fólie na stěnu. 

Kam se samolepky umisťují?

Samolepky můžeme umístit kamkoliv nás napadne, podmínkou je však hladký povrch. Nejčastěji jimi zdobíme stěny našeho interiéru, vyplňují převážně stěny obývacích pokojů, vstupních hal nebo dětských pokojíčků. Můžeme je umístit nejen na zděnou stěnu, ale i na sádrokarton, keramické obklady, skleněné povrchy, okna, zrcadla, dveře, dvířka od kuchyňské linky nebo šatní skříně. Jejich využití je všestranné, obecně můžeme říci, že si je nalepíme prostě tam, kam nás právě napadne.

Internetový obchod - stylishwalls.cz - designové nálepky na Vaší zeď

Tento internetový obchod Stylishwalls.cz Vám nabízí rozsáhlou škálu nálepek na zeď. Z rozsáhlé nabídky samolepek na zeď si vybere i ten nejnáročnější klient, nabídka je stále obměňována a doplňována, aby vše bylo skladem. Využít můžete zpracování samolepek na zeď na míru, motiv Vám bude navržený dle Vašich představ. 

 Nabízí Vám velikou škálu samolepek a dekorací na Vaší zeď. Na jejich stránkách naleznete obrovský výběr motivů.

Věříme, že si na eshopu vyberete a budete s dekorací na své stěně velice spokojeni. Ozdoba Vám zpříjemní prostor vašeho pokoje a ozdobí Vaši zeď. Věříme, že budete se sortimentem velice spokojeni a vyberete si Váš požadovaný motiv.

Typy samolepek

Na našem trhu jsou k dostání různé druhy samolepek, které se od sebe liší výrobním materiálem. K designovým novinkám patří samolepky textilní, které působí v interiéru exkluzivně a honosně.

Vinylové samolepky

Vinylové samolepky patří k nejoblíbenějším typům, které si svoji oblibu získaly především díky snadné manipulaci a příznivým cenovým relacím. Jednoduchost aplikace vinylových samolepek spočívá v klasickém odlepení svrchní fólie od papírové podložky a přenesení na určené místo. Jejich největší předností však je možnost opakovaného přenesení a přelepení z místa na místo. Pokud po nějaké době zjistíte, že by se samolepka lépe vyjímala někde jinde, jednoduše ji sloupnete a přelepíte jinam. Samolepka nezanechává na povrchu žádné stopy ani neponičí výmalbu.

Přenosné samolepky

Na trhu jsou k dostání samolepky fóliové, které se na určené místo přesouvají pomocí přenosné fólie. Přenosovými fóliemi jsou zpravidla vybaveny samolepky obřích rozměrů, jejichž ruční přenos by byl téměř nemožný. Tento druh samolepek funguje tak, že se nejprve sloupne krycí papírek, na základě čehož se motiv přenese na fólii. Poté přiložíme aplikační fólii na určené místo a celý formát přetíráme jemnou houbičkou. Motiv se postupně z aplikační fólie uvolňuje a přesouvá se na stěnu.

Cena přenosných samolepek, je na základě jejich detailnějšího propracování, oproti vinylovým samolepkám podstatně dražší. K zásadním nevýhodám tohoto typu samolepek patří jejich nemožnost dalšího přenesu na jiné místo. Odtržením samolepky od povrchu se výrobek znehodnotí a nelze ho již použít jinde.

Design samolepek

V současné době je nabídka motivů více než rozmanitá, počínaje od dětských motivů a konče po motivy slavných staveb.

Samolepky zdobí i dětské pokoje

Samopaly jsou velmi vítaným doplňkem dětských pokojů, dokáží navodit pohádkovou atmosféru a prostor zútulnit.  Samolepky představují velmi jednoduchou a pohodlnou výzdobu dětského pokoje, kterou s rostoucím věkem dítěte velmi jednoduše vyměníme. Novorozencům můžeme pokojíček vyzdobit dudlíčky, sluníčky, mašličky nebo zvířátky. S přibývajícími roky tento design změníme na pohádkové postavičky a malým školáčkům vyzdobíme pokojíček filmovými hrdiny. Vybírat můžeme ze široké škály motivů, nabídka zahrnuje pohádkové postavičky, zvířátka, postavičky z kreslených seriálů nebo z dětských filmů. K oblíbeným designům patří Disney kolekce, která je inspirována filmovými hrdiny. Klasikou i nadále zůstávají Piráti z Karibiku, medvídek Pů, malá rybka Nemo nebo Spiderman. K oblíbeným postavičkám patří také hrdinové večerníčků, jimiž jsou Křemílek a Vochomůrka, Ferda Mravenec, Sněhurka a sedm trpaslíků, Krteček, Bořek stavitel, Pat a Mat nebo Maková panenka.

V interiéru nesmí chybět květiny

Motivy květin se na samolepkách objevují velmi četně, jelikož poptávka po nich je zatím nejmasivnější. Nabídka zahrnuje květiny exotické, jednobarevné, barevné, abstraktní, luční, zahradní, drobná kvítka nebo květinové pásy. Výběr je velmi složitý, jelikož to, co se nám líbí, nemusí být v souladu s interiérem.

Vzdušnému a prostornému interiéru sluší jednobarevné květinové vzory větších rozměrů. Motiv květiny by měl být jednodruhový, avšak o různých velikostí. Designovým trendem jsou větve, ze kterých padají květy exotických rostlin nebo ze země vystupující květiny včetně listů.

Pokud chceme samolepkou zdobit keramické obklady, vybírejme z motivů drobnějších. Ideální jsou také pásy tvořené drobnými kvítky, které mohou sloužit jako výborná alternativa drahých keramických listel. Samolepka působí na keramickém povrchu velmi přirozeně, absolutně není poznat, že se jedná o přídavný materiál.    

Módním směrem se ubírá i abstrakce

Abstraktní motivy patřily, patří a stále budou patřit k velmi populárním obrázkům, které zdobí řadu interiéru. Jinak tomu není ani v podobě samolepek jejichž motiv je mnohdy nerozpoznatelný. Oblíbenou jsou různé tahy, které nikde nekončí, geometrické vzorce v prostoru nebo nedefinovatelné pojetí krajiny.

Nepodceňujme tapety

Svoji stálou roli v interiéru samozřejmě mají i nejrůznější typy tapet, jejichž přítomnost dokáže změnit interiér k nepoznatelnému. V dřívějších dobách sloužily tapety pouze jako nástroj, kterým se snadno maskovaly nerovné zdi, trhlinky, prasklinky nebo dětské kresby. Dnes však představují tapety důležitější funkci, kterou je design.

Přítomnost tapet splňuje v interiéru také funkci praktickou, jelikož tapety disponují významnými přednostmi, o kterých mnozí ani netuší.

Tapety částečně fungují jako tepelná a zvuková izolace, zabraňují průniku tepla do zdech a odbourávají zvuky. Jejich přítomnost také potlačuje vznik plísních a mnohé druhy dokáží vyrovnat drobné trhlinky a nerovnosti na stěnách.

Nabídka tapet na našem trhu

Na tuzemském trhu existuje široká a velmi rozmanitá nabídka tapet, kterou běžný spotřebitel mnohdy nedokáže rozpoznat.

Vinylové tapety

Vinylové tapety jsou charakteristické plastovým povrchem, na základě něhož můžeme tapety dle potřeby omývat vlhkým hadříkem. Nejširší uplatnění nacházejí v koupelnách nebo kuchyních, a to z důvodu snesitelnosti vzdušné vlhkosti. K velkým přednostem vinylových tapet patří i jejich poměrně vysoká životnost, která je odborníky udávána až na deset let. Vinylové tapety velmi často slouží jako alternativa koupelnových obkladů.

Papírové tapety

Klasikou v tapetovém světě zůstávají modely z papíru, které mohou disponovat hladkým nebo strukturovaným povrchem. Papírové tapety nedokáží příliš absorbovat vlhko, jejich povrch nelze otírat, tudíž životnost je oproti tapetám vinylovým mnohem kratší.

Vliesové tapety

Tento druh tapet je tvořen polyesterovými a buničitými vlákny pospojovanými polymerovým lepidlem. Největší předností vliesových tapet je jejich stálobarevnost, snadná odstranitelnost, nehořlavost a omyvatelnost. Také manipulace a tapetování patří ke snadnějším úkonům, stěnu nejprve natřeme lepidlem a poté přiložíme tapetu.

Textilní tapety

K módním a velice žádoucím patří tapety textilní, které dokáží interiér proměnit v exkluzivně designový prostor. K přednostem textilních tapet patří jejich snadná údržba, která vyžaduje občasné očištění vysavačem. Povrch textilních tapet disponuje stálobarevností a nestárnoucím vzhledem.

Kovové tapety

Kovové tapety jsou také nabízeny pod označením reflexní tapety a jsou tvořeny papírovým základem ve spojení s hliníkovou fólií. Vzhled kovových tapet působí téměř jako ze sci-fi filmu, ale v moderních interiérech působí vskutku velkolepě. Aplikace kovových tapet si vyžaduje zvýšenou opatrnost, z důvodu vodivosti hliníku, který je v tapetě přítomen. Při aplikaci v okolí zásuvek a vypínačů raději odpojme elektřinu.

Ať už se rozhodnete k výzdobě vašeho interiéru použít samolepky či tapety, vybírejte s rozumem, nikoliv na první pohled. Design a motiv přizpůsobte co nejvíce stylu vašeho interiéru tak, aby výzdoba stěny prostor nenarušovala, ale splynula s ním.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14325 (rodina-finance.cz#20077)


Přidat komentář