Návrh a realizace zahrad v Brně a okolí

Krásně upravená zahrada je skvostem našeho domova. Je to místo, kde odpočíváme, relaxujeme a trávíme volný čas. Vítáme zde své přátele a nabíjíme se energií. Proto bychom se měli o zahradu, dobře starat.

Nechte si upravit zahradu profesionálně

Jsou však i takové zahrady, kde je sice mnoho místa, ale buď jsou neupravená, nebo nevyužitá. Mnoho z nás si s těmito volnými prostory neví rady. K tomu, abychom si udělali zahradu, podle svých představ je vhodné** využít služeb zahradních architektů.** Ty nám nabízí možnost využít jejich služeb „úpravy zahrad“. Zahradní architekti mají s těmito úpravami mnohaleté zkušenosti. Dokážou udělat i z velmi zanedbané zahrady nádherné místo, které okouzlí každého z nás.

Úpravy zahrad mohou využít pomocí zahradnických firem také různé firmy, školy, nemocnice za účelem úpravy svých objektů. Pokud vlastníte firmu, jste majiteli různých objektů, nebo jednotlivec s pozemky vhodnými k úpravě, je vhodným řešením zadat si tyto úpravy právě zahradnickým firmám.

Návrhy zahrad profesionálně

Jestliže jste se rozhodli pro realizaci úpravy zahrady, musíte mít nejdříve nápad, jak bude zahrada vypadat a také i za pár let. Je potřeba si uvědomit, že nápad je vždy hlavní potřebou pro zpracování dokonalého projektu. Proto, je také důležitý styl, představa i finanční možnosti. Ale i pro jaký účel je realizace zahrady dělána. A to buď pro relaxaci, nebo pro děti a jejich hry. Návrhy Vám velmi pomohou při dokonalé a přesné realizaci zahrady. Zahradní architekt nemá v úmyslu osazovat celou zahradu pouze rostlinami, ale také udělat i povrch pro pohyb a rozhled.

Vždy se rozsadí rostliny tak, aby vynikali nejvíce ty, které mají dobrou estetiku. Zbytek rostlin se zasadí pouze jako dodatek daných rostlin. Barevné rostliny architekt volí, jako probarvení dané plochy. Zahradní architekt zahradu sestaví tak, aby splňovala všechna potřebná kritéria, která většina zákazníků očekává, a to je krásná zahrada, zahrada pro relaxaci či zahrada s co nejnižší náročností na údržbu. Další základním požadavkem pro návrh je:

  • barevnost a tvar
  • zvláštní efekty
  • osvětlení
  • jezírka
  • závlahy
  • trávník a zeleň
  • závlaha

 

Postup při návrhu zahrady

Po všech instrukcích a údajích o představě úpravy zahrady, Vám zahradní architekt zrealizuje návrh ve dvou variantách, abyste si mohli vybrat jednu z nich. Pokud Vám ani jedna nebude vyhovovat, potom se vypracuje další varianta návrhu. Jakmile odsouhlasíte jednu z variant, potom se společně s architektem dohodnete na materiálu a rostlinách, popřípadě dalších doplňků. Počet těchto konzultací bývá většinou 5. Podle návrhu si můžete zrealizovat zahradu sami nebo raději využít zahradnických služeb.

Návrhy a realizace zahrad na klíč v Brně

Tyto návrhy a realizace na klíč se většinou dohodnout pomocí emailových adres nebo telefonicky. Kde si dohodnete termín schůzky na daném pozemku. Pouze na tomto místě je možné řešit další změny a návrhy podle představ, různých stylů, úprav a podobně. Pozemek se zdokumentuje a ofotí. Jestliže budete chtít se zahradními architekty nadále spolupracovat je tato služba zcela zdarma. V opačném případě se tato služba platí podle ceníků dané společnosti.

Co zahrnuje realizace zahrady?

Po dokonale zpracovaném návrhu je možná realizace. Vše se dělá přesně podle schváleného návrhu. Realizace zahrady zahrnuje terénní úpravy, stavební práce, závlahový systém a okrasná nebo koupací jezírka. Je možné také různá kombinace s kameny, živými rostlinami, vodou a tak nechat vyniknout estetiku celého prostoru. Do realizace se samozřejmě dají zahrnout i různé stavby jako například:

  • terasy, altány a pergoly
  • teak, bambus a mnoho dalších dřevěných staveb.
  • jezírka a vodní hry, ale také možnosti osázení vysokými keři i stromy.

Rekultivace zahrady v Brně

Je velmi ideální, pokud máte pozemek značně poškozený. Proto je nutná rekultivace. Na požádání Vám s tímto problémem pomohou zahradnické firmy, které vrátí pozemku dostatečný soběstačný „ ekosystém“. Spočívá v základu nového povrchu, kde je zapotřebí znát pro jaký účel bude pozemek využíván, kde budou rostliny a kde například kameny. Tam kde si přejete, aby byly rostliny, se naváží nová zemina, aby se zrychlil růst tak zvané vegetace. Rekultivace je velmi náročná práce. Jakmile se naveze zemina, potom se rovnají terény na plánované využití a může se začít oživení pozemku. A to vždy podle návrhu, který si sami volíte.

Zahradní služby v Brně

Tyto služby se skládají z mnoha možností. A to ať už se jedná pouze o návrh nebo o údržbu. Je spojena a vázaná vždy pouze na požadavcích zákazníka. Co všechno může zahrnovat tato definice: aranžérské práce, závlahové systémy včetně návrhu, zahradní jezírka, komplexní péče o trávníky, zídky z přírodního kamene, zakázková výroba nádob pro střešní zahrady, zahradní nábytek a doplňky, pergoly, treláže, terasy, můstky, ploty, návrhy a realizace zahrad, výsadba vzrostlých dřevin, výškové práce a ošetřování dřevin, komplexní péče o zahradu, vizualizace zahrad 3D i střešní zahrady a mnoho dalších služeb. Zahradní služby může využívat kdokoliv.

Údržba zahrad v Brně

Ten kdo nemá mnoho času se starat o svou zahradu, může využít nových technologií pro ulehčení práce. Dnes už je nutnost manuální údržby zahrad naprosto minimální. Člověk ji nemusí každý den zalévat, díky různých druhům zavlažovačů, které se spouští vždy podle toho, jaký si nastavíte čas. Stejně tak jako různá čerpadla v jezírcích mohou být časově nastavena, aby se zapínala každý den v určitou dobu. Navíc už existují různé přípravky na omezení růstu plevele. Ať už jsou to chemické (ty mohou mít, při špatném nanášení, negativní efekt na Vaše rostliny) nebo různé textilie. Nakonec vám zbude jen pár drobných prací, které se musí vykonávat třeba jednou do roka. Pokud si přejete využít zahradnických služeb, potom zajisté nebudete zklamáni. A to i z toho hlediska, že Vám ukážou při práci, co a jak se dělá. Další možností je on-line poradenství některých firem.

Zahradní a koupací jezírka

Jestliže si přejete zahradní nebo koupací jezírko i toto Vám mohou nabídnout zahradnické firmy, za pomoci zahradních architektů. Na jezírka se vždy používají nepropustné tkaniny, které jsou dostatečně pevné a pružné. Pomocí těchto tkanin je možné vytvořit jezírko přesně podle Vašich představ. A to jak velikostí a tvarem, tak také hloubky. Všechny jezírka jsou chráněny filtračním systémem. Dají se udělat jezírka: okrasné a koupací, ale také různé brody, potůčky a podobně. Vše je děláno podle přání zákazníka.

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14526 (rodina-finance.cz#22749)


Přidat komentář