Montáže střech

Ke každému domu neodmyslitelně patří střecha, bez které bychom svůj dům užívat vůbec nemohli. K tomu, aby byla naše střecha dokonalá je potřeba najmout si speciální firmu provádějící tesařské a klempířské práce.

Rekonstrukce střechKe každému domu patří střecha a ta by měla být vyrobena kvalitně a pouze renomovanou firmou, která má dlouholeté zkušenosti. Vybereme-li si firmu, která nemá zkušenosti, nebo takovou, která pracuje nekvalitně a neumí to, mohlo by se nám stát, že nám přes střechu bude pršet nebo že dokonce spadne.

Nejlepším způsobem jak hledat firmu, které bychom svěřili stavbu střechy je podívat se na internetu, kde se rovněž můžeme podívat na práci, kterou již firmy, které zde svou práci prezentují, provedly. A také se zde můžete podívat na reference, které jsou nejdůležitější k tomu, abychom si mohli správně vybrat.

Montáže střech

Rekonstrukci střechy si můžete objednat u stavební firmy pana Ladislava Potužáka. Jde o spolehlivou stavební firmu, která má dlouholetou praxi a za sebou desítky realizací. Přístup ke každé zakázce i klientovi je spolehlivý a odvedená práce dosahuje vysoké kvality. Firma pana** Ladislava Potužáka** nabízí klempířské, pokrývačské, tesařské práce a také tepelné izolace střech. A to na objektech, jako jsou rodinné domy, chaty, chalupy, historické objekty nebo atypické stavby. Můžete také přímo navštívit provozovnu firmy na adrese Lidická 1177/52b, Havířov 73601. Pro informace či objednávku služeb je tu e-mailová adresa zuzlok@atlas.cz nebo telefonní číslo** +420 603 480 211**

Střechy Petrskovský nabízí

Firma Střechy Petrskovský nabízí:

 • Montáž veškerých tipů střešních krytin
 • Kompletní rekonstrukce střešních plášťů
 • Klempířské práce z mědi, titan-zinku, po zinku a hliníku
 • Tesařské práce
 • Montáže střešních oken a doplňků
 • Prodej střešních krytin, střešních oken a doplňků
 • Tepelné izolace

Dále je tato firma schopna zajistit odvoz stavebního odpadu a dopravu potřebného materiálu.

Svou práci provádí firma Střechy Petrskovský kvalitně a rychle. Přijedou, zaměří, poradí, doporučí materiál a dle technických možností Vaší střechy vyhotoví rozpočet. Nabízí Vám kompletní pracovní servis. K jejím výhodám patří také fakt, že stavbu střechy realizují buďto z předaných projektových dokumentací nebo dle jejich vlastního zaměření provedeného na místě.

Druhy střech

Podíváte-li se třeba nyní z Vašeho okna, uvidíte, že je všude kolem Vás spousta různých střech. Podle sklonu a tvaru střechy můžeme rozlišovat tyto druhy střech:

 • Plochá, která má sklon krytiny v rozměrech 0°-10°.
 • Šikmá má sklon 10°-45°.
 • Strmá střecha sklon více než 45°.
 • Zalomená střecha je tvořena více rovinnými plochami různých sklonů.
 • Zakřivená střecha je vytvořená zakřivenými plochami.
 • Pochůzná střecha je taková, která je určená k trvalému využívání provozem, jako např. parkovací, přistávací apod.

Tepelná izolace

Rekonstrukce střech

Každý dům je potřeba zateplit a to jednak proto, abychom ušetřili za topení, ale také proto, že takovéto zateplení pomáhá daný prostor také izolovat, neboť je to součástí postupu zateplování. Díky tomuto zásahu se zbavíme plísní a vlhkosti. Zateplit a izolovat lze téměř vše - podkroví, půdní prostory a to jak starých tak nových domů, podlahy, stropy, základové desky, balkóny, terasy, garáže paluby lodí, bazény atd.

Nejdokonalejšími stříkanými izolačními materiály jsou Polyuretanové pěny a polyurea. Tato polyuretanová pěna je schválená všemi národními stavebními předpisy a její životnost je tak dlouhá, jako životnost budovy, ve které je použita. Polyuretanová pěna vyplní dokonale každý nedostupný prostor a její další nespornou výhodou je také vynikající zvuková bariéra. Dokáže rovněž účinně chránit obytný prostor před nežádoucí vlhkostí a je rovněž zdravotně nezávadná. Dalším pozitivem je rovněž fakt, že je přilnavá ke všem povrchům a její aplikace je časově nenáročná. Polyuretanová pěna disponuje obrovskými kladnými izolačními vlastnostmi a to po celou dobu životnosti dané budovy. Polyuretanovou pěnu by měl aplikovat pouze kvalifikovaný dodavatel a právě díky tomu, že je tato pěna aplikována profesionálem, ochrání Váš domov před nechtěnou vlhkostí.

Co dokáže dokonalá izolace?

Vlastnosti izolace:

 • Dokonalé vyplnění všech míst
 • Výborné izolační vlastnosti
 • Skvělé odhlučnění
 • Zdravotní nezávadnost
 • Ochrana před vlhkostí
 • Hydroizolační schopnosti

K dalším kladům dokonalé izolace patří bezesporu snížení výdajů za vytápění, kvůli čemuž se v podstatě izolace na dům dává. Také doživotní tepelné vlastnosti jsou vynikajícím důvodem, proč izolaci a zateplení provádět. Tím, že je možno polyuretanovou pěnu aplikovat na veškeré podklady, neboť skvěle přilne ke všem materiálům, je většinou jediným způsobem zateplení. Díky velmi rychlé aplikaci je tato pěna využívána čím dál častěji, neboť svou rychlostí nám dokáže ušetřit peníze.

Další tepelně izolační materiály jsou: polystyrén, vata, MULTIPOR, pěnové sklo, tepelně izolační omítky atd.

Klempířské práce

Klempířina patří mezi tradiční řemesla a je jí potřeba neustále ať již v případě, že se staví dům nový, tak i v případě, že je potřeba starý dům rekonstruovat. Mít kvalitní střechu je nejdůležitější na celém domě. A klempíř nám zajišťuje, aby nám do domu střechou nezatékalo a, aby srážková voda byla odváděná přesně tam, kam má, tudíž do kanalizace nebo jímky.

Každý klempíř musí dokonale znát potřebné normy, které se týkají jednotlivých prací. Klempířina není pouze o okapech, ale jedná se zde také o oplechování komína, úžlabí, parapety oken atd. Při oplechování stačí, když vezmete nádoby s vodou a zjistíte, jestli voda opravdu stéká a nedrží se na místě. Velmi důležité také je i správné ukončení parapetů u omítky ostění oken nebo u okenního rámu. Také je potřeba vědět, jak postupovat při práci s tmely, kde je můžeme využít a kde naopak pouze tmel nestačí. A co musí klempíř znát nejvíce jsou dané normy, neboť je všeobecně známo, že právě klempířské normy jsou jedny z nejpropracovanějších technických norem vůbec a jejich obsahem jsou rovněž podrobné nákresy všech detailů.

S jakými materiály klempíři pracují?

Pro výrobu okapů používají klempíři titan zinek, hliník, měď, poplastované materiály a také plast. Výjimkou nejsou také ocelové pozinkované okapy, které jsou levnější variantou okapů.

Co se používá k odvětrávání střechy?

Používá se:

 • Větrací mřížka, která zabraňuje vlétávání ptáků do mezer mezi okapní latí a profilovanými střešními taškami.
 • Větrací vsuvka, která se zavěsí na horní okraj spodního pásu fólie. Položením spodního okraje horního pásu fólie na větrací vsuvku dojde k propojení obou vzduchových vrstev tříplášťové střechy, čímž je zajištěno větrání spodní vzduchové vrstvy této tříplášťové střechy.

Tesařské práce

Rekonstrukce střech

Mnozí z nás ani vlastně neví, co to tesařina je. Tesařina je stavební profese, která se může pyšnit dlouhou historií a je rozšířená po celém světě. Tesaři pracují se dřevem a to především v souvislosti s výrobou stavebních konstrukcí. Tesařina je řemeslo, které jako jedno z mála může být vykonáváno z velké části pouze pod širým nebem. A co je vlastně výsledkem tesařské práce?

 • Krovy
 • Roubené stavby
 • Garážové přístřešky
 • Brány a vrata
 • Schodiště
 • Vikýře
 • Markýzy
 • Bednění atd.

K tomu, aby byl někdo dobrým tesařem je zapotřebí velkých svalů, ale co je nejdůležitější, tak musíte mít dlouholeté zkušenosti. Pouze dlouholeté zkušenosti Vás naučí všemu, co by měl dobrý tesař umět.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14532 (rodina-finance.cz#22808)


Přidat komentář