Montáž vzduchotechniky - Vysočina

Těšíte se na léto? Ale při myšlence, že trávíte den v práci, kde není možné otevřít okno a vzduch jako by se zastavil, Vás začíná bolet hlava? Dnes již existuje nestandardní způsob vytápění objektů spojený s klimatizací prostor zvaný vzduchotechnika.

Vzduchotechnika se stará o úpravu vzduchu, filtraci vzduchu a tepelnou pohodu. Využití nachází především v obchodních centrech nebo ve velkých komplexech. Je nezbytnou součástí průmyslových odvětví, jako jsou výrobny, průmyslové haly či lakovny.

Co je vzduchotechnika?

Vzduchotechnika zabezpečuje požadované mikroklima v určeném prostoru a udržuje jej nezávisle na vlivu různých okolních faktorů. Vzduchotechniku dělíme na průmyslovou a komfortní. V současné době jsou kladeny stále větší požadavky v oblasti dodržování teplot, čistoty vzduchu, vlhkosti či přetlaku vzduchu. Tyto požadavky nelze splnit bez vhodného návrhu větrací nebo klimatizační jednotky. Důležitou součástí vzduchotechniky je chlazení. Teplota vzduchu je základní veličina, která ovlivňuje tepelnou zátěž člověka.

Montáž vzduchotechniky - Vysočina

Řešíte-li v současné době způsob vytápění nebo klimatizace, zkuste pouvažovat o zbudování systému vzduchotechniky. Můžeme Vám doporučit odborníka, který má zkušenosti s montáží rozličné vzduchotechniky. Jedná se o** firmu pana Zdeňka Krcha, sídlící na adrese Ledečská 2136, 580 01 Havlíčkův Brod.**

Firma** pana Krcha** provozuje také obchodní (prodej ventilátorů, hadic, mřížek, digestoří Faber, potrubí, závěsného a spojovacího materiálu), servisní a poradenskou činnost.

Montáž vzduchotechniky si u pana Zdeňka Krcha můžete objednat na telefonním čísle +420 737 287 230. Dáváte- li přednost písemnému kontaktu, můžete využít e-mailu: EMAILzdenek.krch@seznam.cz. Vzhledem ke svým zkušenostem Vám nabízí individuální přístup a komplexní vyřešení vzduchotechniky, vytápění a ochlazování Vašich prostor.

Výhody a využití vzduchotechniky

Jednoznačnou výhodou vzduchotechniky je skutečnost, že vám v dané místnosti zajistí to** správné mikroklima**, které dokáže udržet nezávisle na vlivech vnějších faktorů. Postará se o požadované chlazení i teplotu vzduchu a zajistí přívod čerstvého vzduchu do požadovaného prostoru.

Vzduchotechniku je možné nainstalovat v koupelně, obývacích místnostech, kuchyni, toaletě, kancelářích, skladech, dílnách nebo i garážích.

Montáž vzduchotechniky

Vzduchotechnika se instaluje většinou jako komplexní zařízení odbornou firmou. Na samotném začátku je vytvořen projekt a projektová dokumentace. Následně se objednají vzduchotechnické a klimatizační jednotky, ventilátory, potrubí, montážní prvky a regulační zařízení pro automatický provoz. Poté následuje samotná instalace, kterou provází průběžné měření hluku a dalších údajů, jež se zaznamenávají do příslušných protokolů. Tento hluk nesmí být větší, než povoluje daná norma, proto se tyto hodnoty ještě před kolaudací porovnávají s hodnotami projektovanými a požadavky hygienických směrnic. Veškeré protokoly, ať už o regulování, hlučnosti, nastavení průtoku vzduchu musejí být doloženy k předávací dokumentaci a ke kolaudačnímu řízení. Samozřejmostí je pak dodání revizní zprávy, podrobného návodu na údržbu a ovládání vzduchotechniky i klimatizačního zařízení.

Typy vzduchotechniky

Pod vzduchotechnikou najdeme celou řadu techniky. Jedná se o skupinu přímotopů, ventilátorů, čističek vzduchu, klimatizačních jednotek, vzduchovodů, vysoušečů rukou i vlasů.

Klimatizace

Funkce** klimatizační** jednotky spočívá v ochlazení, ale také oteplení vzduchu v místnosti, kde je klimatizace umístěna. Pořizujete-li si klimatizaci, pak můžete vybírat hned z několika druhů, například mobilní klimatizace, okenní klimatizace, dělená klimatizace, inventory nebo také klimatizace s 6. smyslem. Při koupi je nejdůležitější sledovat především výkon, ale také spotřebu energie, nákladů či výčet nabízených funkcí.

Klimatizace Vám umožní v jakémkoli ročním období zpříjemnit bydlení. V chladných, zimních dnech si můžete přitopit a zahřát tak ruce či nohy a naopak v horkých, letních dnech Vám klimatizace příjemně ochladí teplý, těžký vzduch. Někteří lidé jsou na takové výkyvy teplot náchylní a často se při užívání klimatizace nachladí. Dochází k tomu hlavně z toho důvodu, že mezi teplotou venkovního vzduchu a teplotou uvnitř místnosti je výrazný rozdíl. Proto nastavíte-li teplotu podle pravidel, není čeho se obávat.

Jaké funkce může klimatizace mít?

Základní funkcí je úprava teploty a vlhkosti vzduchu a také větrání. Existují však klimatizace, které jsou dodávány s multifunkčními panely, které mohou obsahovat hlásiče požárů, ovládání světel nebo jiných spotřebičů či bezpečnostní systém.

Klimatizaci si můžete objednat i** s ionizací**. Vzhledem k působení** ionizace** na lidský organizmus dosáhnete zdravějšího ovzduší a také ušetříte vynaloženou energii na chlazení vzduchu. Vzduch s převahou záporně nabitých iontů je vnímán jako chladnější, než stejně teplý vzduch, který, který není ionty obohacený.

Přímotopy

Stěžejní funkce** přímotopů** spočívá v tom, že si s nimi můžete v chladnějším období přitopit. Přímotopy se totiž používají k ohřívání studeného vzduchu. K dostání jsou přímotopy určené pro menší i větší prostory. Můžete si ho zavěsit buď na zeď, čímž je zajištěna i bezpečnost, nebo jej postavíte volně do prostoru a kdykoliv ho můžete přemístit.

Ventilátory

Ventilátory slouží pro odsávání a větrání vzduchu. Své nezbytné uplatnění nachází ventilátor například na toaletě, koupelně nebo v kuchyni, kdy v odvětrané místnosti dochází ke vzniku mírného podtlaku. Setkat se můžeme s ventilátory střešními, nástěnnými, potrubními, krbovými, stropními aj.

Střešní ventilátory se využívají pro montáž na střechu, ale také na venkovní stěnu. Obrátíte-li se ve věci montáže ventilátoru na střechu na příslušnou firmu, tak vám poradí a také navrhnou ten nejvhodnější typ.

Stropní ventilátory nachází využití nejen v obytných místnostech, ale i v kancelářích, obchodech, čekárnách apod. Díky stropnímu ventilátoru je možné dosáhnout kvalitního odvětrání, a to i přes velmi nízkou hlučnost.

Nástěnné ventilátory využijeme především tam, kde se těžko odvětrává vzduch, tedy v koupelně, toaletě, garáži apod. Výhoda nástěnných ventilátorů spočívá v jeho malých rozměrech, moderním vzhledu a bezpochyby kvalitním systémem odvětrávání.

Čističky vzduchu

Tento typ vzduchotechniky odstraňuje ze vzduchu veškeré možné nečistoty. Především se jedná o prach, různé pachy, kouř, ale také mikroorganizmy či viry. Čističku vzduchu ocení jistě všichni, ale nenahraditelná je pro alergiky, pro které je prach a kouř překážkou.

Čističku můžete využít prakticky kdekoli, ať už jde o kanceláře, obývací pokoj, restauraci, obchody, aj. Jsou k dostání s různými typy filtrů. Jedná se například o HEPA filtr, předfiltr, pylový filtr, filtr na odstraňování plísní, formaldehydový filtr, minerální filtr či antibakteriální filtr. Čističky se také liší tím, že jednotlivé filtry se za určitou dobu musí vyměnit nebo lze zakoupit čističky bez výměny filtrů.

Jak často vzduchotechniku kontrolovat

Pravidelná kontrola se všemi potřebnými měřeními by měla probíhat každé dva roky. Provádět by ji měl odborník, který by vám o provedené kontrole měl předat revizní zprávu. Pravidelně a opakovaně by se mělo kontrolovat měření průtočného množství vzduchu, hlučnosti a měření teplot.

Zařízení vzduchotechniky je poměrně finančně nákladné, a to i když se instaluje samostatně bez vytápění a klimatizace. Co se týká odbornosti provedení, tak jsou na jeho instalaci kladeny vysoké nároky. Je-li však správně provedeno konstrukční řešení, je návratnost vynaložených finančních prostředků až překvapivě krátká. To znamená, že se rozhodně vyplatí zadat projekt a instalaci kvalifikovanému odborníkovi nebo firmě, která se vzduchotechnikou zabývá.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14533 (rodina-finance.cz#22821)


Přidat komentář