Malování dětských pokojíčků - Praha

Sami si netroufáte vymalovat dětský pokoj? Navíc toužíte pro své dítě připravit neobyčejný pokoj snů, ale nevíte jak na to? Pozvěte si na tuto práci profesionály, kteří vědí jaké barvy použít, jak je sladit a dodají Vám také spoustu nápadů.

Dítě je pro rodiče poklad nejcennější a snaží se mu dát vždy něco navíc, něco po čem sami jako děti toužili, něco co by jeho oči rozzářilo jako šťastné hvězdy. Toužíte-li připravit pro své dítě pokojíček snů, možná se dnes necháte inspirovat naším článkem.

Jaká místnost by měla být dětským pokojem

Každý dětský pokoj by měl být dostatečně velký a dostatečně světlý. Proto máte-li na výběr ze dvou pokojů různých velikostí, sami si pro ložnici vyberte ten menší a dítěti dopřejte větší. Vy budete v ložnici pouze přespávat, ale Váš potomek v pokoji tráví nejen noc, ale i den. I když nemáte v rodinném rozpočtu větší obnos, který by jste investovali do přestavby nebo plného zařízení, věřte, že se i s málem dají udělat zázraky.

Jestliže hledáte opravdu kvalitní firmu, která se postará o vymalování vašeho bytu nebo domu, rozhodně se spolehněte na společnost** **, která z dětského pokojíčku vytvoří pohádkový ráj.

Firma** ** si za dobu svého působení na českém trhu získala pověst spolehlivé a flexibilní organizace. Sdružuje 30 řemeslníků z různých oborů. Malíři pokojů, lakýrníci, ale i zedníci, štukatéři, tapetáři a truhláři – ti všichni jsou připraveni poradit si i s Vašimi nejnáročnějšími nápady.

Nabízí malování dětských pokojů:

 • dětský pokoj vymaluje podle vlastní nebo Vaší předlohy

 • k vymalování dětského pokoje používá omyvatelné barvy

 • barvy můžete vybírat z obsáhlého vzorníku barev

 • barvy, které používají k malování dětských pokojů jsou zdravotně nezávadné

Přesvědčte se o kvalitě služeb této firmy sami a zavolejte přímo majiteli.

** **Věříme, že s výsledkem budete velice spokojeni a že tuto společnost doporučíte i svým známým.

Barvy v dětském pokoji

Dětská duše je krásná, fantazií překypující, měli by jsme ji udržovat veselou a šťastnou. K tomu nám skvěle poslouží barvy. Nejprve si představte v jakém duchu pokoj máte v úmyslu zařídit a pak vyberte barva a motivy. Máte li bílý nábytek, klidně lze použít sytější pastelové barvy, naopak je-li nábytek tmavý pokoj rozjasníme světlými barvami.

Dětský pokoj - malba

Myslete na dva prostory, které by měl každý dětský pokojíček představovat – spací prostor a druhý prostor pro hraní. Jiné potřeby má samozřejmě čerstvě narozené miminko, jiné čtyřletý prcek a jiné desetiletá slečna. Dětem se všeobecně lépe usíná v zatemněné místnosti. Některé vyžaduje tlumené světlo lampičky, jiné pootevřené dveře nebo záplavu hvězdiček, měsíc a ovečky, na stěně nebo stropě, které ve tmě svítí. Jsou vyrobeny z fosforeskující materiálu a po nasvícení ve tmě svítí.

Mějte na paměti, že Vámi zvolená barva ač se to nezdá, může mít na dítě působit a ovlivňovat ho. Je vědecky dokázáno, že miminka spí hůře ve žlutě vymalovaných pokojích.

Podle psychologů Vám prý dítě umí dát najevo v jakých barvách se cítí dobře. Stačí sledovat jeho reakce, navštívíte-li modře vymalovaný pokoj, červený nebo zelený. Nikterak se nemá podceňovat jeho věk. Tohle ještě nevnímá nebo tomu ještě nerozumí a podobné výroky, prý nejsou na místě.

Také dítě, které již samo kreslí, umí říci naprosto jasně, které barvy preferuje. Stačí si vzít na pomoc jeho malířské výtvory. Jasně zde bude zřetelné, které barvy jsou jeho oblíbené. Dále se řídíme dle psychologů temperamentem dítěte.

 • k uklidnění hyperaktivních dětí přispívají tóny světlejší, studené odstíny modré, zeleno-modré nebo fialové
 • živé barvy, jakými oranžová, žlutá, červená a purpurová, děti povzbuzují a dodávají jim pocit tepla
 • designeři doporučují volit maximálně tři barvy - z toho jednu barvu výraznou a dvě tlumenější
 • nevhodné barvy, především pro malé děti, jsou syté, agresivní barvy, například oranžová nebo rudá
 • žlutá je barva slunce, zlepšuje paměť a podporuje aktivitu – volíme ji tedy do zóny určené pro učení
 • tmavě modrá – indigo, nedráždí,tlumí a přináší uklidnění – možno zvolit do zóny spací
 • červená je barva ohně a aktivity, podporuje chuť k jídlu, dodává energii a sílu, ale také špatně působí na lidí rychle vznětlivé nebo podrážděné
 • zelená barva je plná harmonie, vyrovnává emoce, značí regeneraci, solidnost, ochranu a bezpečí – velmi vhodná pro miminkovské pokojíky
 • fialová je barva koncentrace a meditace
 • oranžová je barva mládí, je teplá povzbuzuje trávení, teplo a vitalitu, kreativitu a radost – do dětských pokojíků je vhodné volit její tlumenější odstíny
 • světle modrá je od pradávna symbolem oblaků, romantiky, snění a čistoty – také vhodná pro pokoj s miminkem
 • šedá barva je barva absolutního klidu velmi moderní pro dnešní ložnice
 • hnědou barvou vymalované stěny značí sepjetí s přírodou, se zemí – pro dětský pokoj by měla být kombinována s veselými barvami
 • nakonec jsme si nechali černou a bílou – kombinace těchto dvou je sice velmi elegantní a luxusní, nehodí se však příliš pro dětské pokoje, leda opět v kombinaci třetí velmi výrazné barvy.
 • bílá je symbol čistoty, sterility a chladu, světla, lehkosti ale také prázdnoty.
 • Černá je barva noci, symbol vzdoru, protestu i noblesy
 • růžová barva je plná něhy, tepla harmonie a srdečnosti

Omyvatelné barvy a prostor pro malování

S barvami jsme si již poradili, nyní nás čeká výběr druhu barev, nic nezkazíme zvolením omyvatelných barev a také doplněním jedné zdi o černou nebo tmavě zelenou omyvatelnou tabuli, které může bát nenásilnou formou zakomponována do obrázku na stěně.

barevné provedení

Inspirace pro dětský pokoj

Z postýlky bude mít miminko nejlepší výhled na strop – chcete-li zachovat strop bílý, zavěste** nad postýlku hrací kolotoč.** Barvy v pokojíčku volte v odstínech světle modré, světle růžové nebo světle zelené. Stěny pak šikovný profesionál vymaluje Vámi vybranými obrázky zvířátek, pohádkových postaviček nebo květinkami.

Pro starší dítka může být jejich pokoj jednou velkou pohádkou. Že postrádáte inspiraci?

Inspirace vymalování dětského pokoje pro starší děti

Zde je několik možných variant, jak nechat dětem vymalovat jejich pokojíček

Dětský pokoj pro malé námořníky:

Na jedné stěně může být moře s plachetnicí nebo pirátskou lodí - na ní Váš syn na fotografii, nad ním nebe s letícími racky, na druhé stěně písčitá pláž s truhlou a pokladem do tohoto obrazu lze zakomponovat skříňku – stojící před truhlou – která bude obsahovat reálné poklady Vašeho námořníka. V písku může být mořská želva, z vody vykukuje hvězdice, škeble... v dálce v moři skáče delfín...Dokonce na třetí stěně může být podvodní svět s potápěčem, ryby pokud do této malby zakomponujete ještě živé akvárium – bude to přepychová scenérie.
Omyvatelná tabule: pro lodní deník :-)

Dětský pokoj pro princeznu:

Jedna stěna je krajina s cestičkou, rozkvetlou loukou a na konci cesty stojí překrásný zámek. Jedno okno by se mohlo dát reálně otevírat a v něm fotografie dcery. Na louce se pase kůň nebo jednorožec, postel Vaší princezny může být pojata jako kočár, loďka, houpačka nebo postel s nebesy. V takovém pokojíčku by nemělo chybět princeznovské zrcadlo s taburetkou, truhlička na šperky a spoustu růžových, zlatých, fialových a stříbrných barev. Omyvatelná tabule: pro tři úkoly pro prince :-)

Dětský pokoj pro závodníka:

Dominantou takového pokoje by měla být postel ve tvaru závodního auta, s povlečením ryze závodním. Na stěně závodní okruh, který klidně může přecházet i na druhou stěnu, nějaký ten dok se servisem. Další stěna by byl cíl a stupeň vítězů – a na prvním místě stojí Váš závodník vystřižený z fotografie - každý fotoateliér Vám zvětší foto dle Vašich potřeb.

Dětský pokoj pro milovníky malování:

Máte-li doma malého Picassa, dopřejte mu jeho kreativní tvorbu. Pokoj může být připraven ve stylu malířského ateliéru, na stěnách mohou být namalované prázdné rámy různých velikostí i tvarů, které si sám domaluje. Pro jeho inspiraci lze použít díl obrázku předkreslený nebo pro menší děti použít styl vymalovánek.

Dětský pokoj pro cestovatele a dobrodruha:

Sní Vaše dítě o dalekých krajích, nejraději má cestopisné encyklopedie nebo knihy plné zvířat? Pro takového snílka můžete nechat namalovat na jednu stěnu Antarktidu – s tučňáky dovádějící na kře, s namalovanou skluzavkou doplněnou v reálu opravdickou pro Vaše dítě. V dálce ledního medvěda nebo z moře vykukující velrybu.

Profesionálové, kteří malují dětské pokojíčky vyslechnou Vaše představy a přání, připraví Vám nabídku i s kalkulací a výběrem barev, případně doporučí jejich názor či doporučení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14500 (rodina-finance.cz#22446)


Přidat komentář