Malířské práce - Znojmo a okolí

Barvy každého interiéru by měly být předem naplánovány. Je to zejména proto, že barvy mají zásadní vliv na vnímání prostoru. Pokud je špatně zvolíte, nelze je změnit, jako když si oblečete jinou barvu trička.

Úprava interiéru

Upravit celkově interiér znamená strávit nějakou dobu kombinováním, zkoušením barev a přemýšlením o doplňcích, které barevné kombinace podtrhnou. Vycházet byste přitom měli z barevných odstínů stěn, z barev a provedení nábytku, interiérových doplňků a bytových textilií. Stěny se však nemusí pouze** malovat**. Mohou se upravovat různými dekoračními nátěry, stěrkami, štuky, stejně jako tapetováním a lepením dekoračních samolepek. Poslední dobou se často přistupuje ke kombinaci malba – tapeta, případně i samolepka na zeď. Tyto kombinace ve správně zvolených barvách dodají interiéru velmi zajímavou atmosféru. Navíc tento způsob úpravy nepůsobí extravagantně, ale spíše nadčasově. Obzvláště pokud zvolíte vhodné motivy.** **

Volba správného barevného odstínu

S volbou toho správného odstínu si můžete vyhrát. Vždy je však velmi důležité, aby celkový dojem z interiéru působil harmonicky. Nová výmalba či tapetování je oblíbeným způsobem změny interiéru. Je třeba si však uvědomit, že každá místnost má jinou funkci, jiného obyvatele a hodí se tedy pro ni jiné barvy. Také velikost, orientace a světlo v místnosti hrají velmi důležitou roli. Použitím nevhodné barvy můžete malou místnost ještě zmenšit a z tmavé místnosti udělat temný kumbál, kde nikomu nebude dobře. Pro dosažení optimálního výsledku je nejlépe porovnat barevné návrhy všech členů rodiny a pak vše skloubit do hromady tak, aby se všem v domácnosti dobře žilo i líbilo. Někdy je dobré využít možnosti znázornění nápadů na počítači v** 3D provedení**. Získáte tak skvělou představu a lépe si vše rozmyslíte.

Účinky barev

Studené odstíny dodají interiéru svěžest a čistotu. Vyhněte se však jejich použití v tmavých místnostech a místnostech orientovaných na sever. Hodí se totiž pro místnosti orientované na jih, které mají dostatek světla i slunce.** Světlé odstíny studených barev** opticky rozšiřují prostor. Patří sem zejména modrá, zelená a fialová barva. Jejich použití je zejména v pracovnách, ložnicích, koupelnách. V pastelových tónech také v dětských a studentských pokojích.** Neutrální barvy** přinášejí pocit vyrovnanosti. Patří mezi barvy doplňující.** Teplé odstíny** dodávají optimismus, veselou náladu a pocit tepla. Používají se v tmavých a studených místnostech, které dokáží rozzářit a rozehřát. Světlé odstíny těchto barev prostor zvětší, tmavé naopak zúží a zmenší. Pastelové odstíny se hodí do místností, kde se schází více lidí. Mohou to být kuchyně, obývací pokoje, jídelny. Světlé pastelové odstíny, mohou být i v kombinaci s menším množstvím tmavých teplých nebo studených barev se hodí pro dětské a studentské pokoje. Teplé barvy jsou žlutá, oranžová, růžová, červená – ta by se měla používat v malém množství a hnědá.

Harmonické ladění barev

Zvolené barvy by měly spolu ladit. Pokud volíte vícebarevné tapety, můžete je doplnit jednobarevnou stěnou v převládající barvě. Možnost je také doplnění v barvě neutrální, která sníží barevnost. Rozhodně byste se neměli orientovat podle trendů v časopise, ale především podle sebe. Dnešní výběr barev i tapet, je tak velký, že s výběrem nebudete mít větší problémy. A v případě potřeby vám poradí** bytový designer** nebo zkušený malíř – tapetář.

Jak upravit stěny?

Dekorativních úprav stěn je celá řada. Můžete volit úpravu batikováním, houbováním, mramorováním nebo pomocí odlesků. Zajímavé jsou i okrasné plastické stěrky, které se aplikují pomocí různých hladítek. Také můžete vybrat některý z okrasných štuků. Může to být štuk benátský, který je nejpoužívanější, nebo antický, případně marocký. Pro dětské pokoje existují i dekorační malby podle šablon. Také úprava pomocí minerálních přetíratelných tapet je velice efektní.

Úprava interiéru tapetami

Ještě do nedávna patřily tapety k opomíjeným úpravám stěn. Mluvilo se o nich jako o přežitku. V dnešní době jsou však opět velmi využívaným způsobem úpravy stěn. Své na tom jistě má i velmi široká nabídka tapet, bordur i samolepek na zeď. Nakupovat byste však měli tapety vždy u odborníků. Nejen, že mají největší výběr druhů i barev, ale najdete zde takové speciality, jako jsou sladěné** komplety tapet**, které udělají pokoj opravdu výjimečným.

Jaké jsou druhy tapet?

Dekorační tapety mají neobvyklé a originální zdobení a většinou se aplikují pouze na část stěn v interiéru. Zbývající stěny jsou pak jednobarevné, kdy jejich barva je buď tón v tónu, nebo kontrastní k tapetě.** Moderní tapety** se opět neaplikují na všechny stěny, záleží také na jejich provedení. Bývají v provedení 3D s výraznými reliéfními vzory, které působí plasticky.** Retro tapety** jsou zdobeny hravými a optimistickými motivy, které interiér rozjasní. Je možné vybírat z velké barevné nabídky. Klasické papírové tapety jsou nejlevnějším typem tapet. Mají různé vzory a nepříliš dlouhou životnost. Naopak textilní tapety patří mezi dražší typy. Jsou luxusní, odpuzují prach, jsou odolné a dají se čistit. Sklovláknité tapety jsou vysoce odolné vůči vodě a mastnotám. Mají opravdu výjimečné vlastnosti. Jednoduše se udržují, jsou hygienické, odolné ohni a lze s nimi i vyrovnat povrch.

Nátěry

Nátěry ať již** vnitřní nebo venkovní** se používají k ochraně natíraných předmětů i k obnovení jejich zašlé krásy. Aby vše vyšlo jak má, je nutné vybrat na materiál správnou barvu. Existují sice barvy, které se mohou použít na různé druhy materiálů, ale ty nemusejí mít takovou odolnost. U barev určených k vnitřním nátěrům je důležitá zdravotní nezávadnost a u venkovních barev především odolnost vůči povětrnostním podmínkám.

Fasády

Zateplování fasád je dnes opravdu zapotřebí. Sníží se tím především roční výdaje za energie a navíc se dosáhne větší tepelné pohody v domě. Fasádu můžete zateplit buď kontaktním způsobem, nebo bezkontaktním. První způsob znamená nalepení zateplovacího materiálu na fasádu, druhý se provede způsobem, že mezi zateplením a fasádou je odvětrávací mezera. Oba způsoby jsou účinné podle zvolené izolace. Konečná úprava fasády se pak provede nátěrem.** Fasádní barvy musí odolávat vlivům počasí i agresivním chemickým látkám, aniž by se snížila jejich estetická hodnota.** Proto se často využívá akrylátových barev s vysokou odolností a dlouhou životností, stálobarevností a omyvatelností nebo barev silikonových se samočisticím efektem či barev silikátových. Tyto barvy se většinou ještě ošetří antigrafitti nátěry. Zásluhou těchto nátěrů získá fasáda ochranu před sprejery. Pokud ji totiž postříká někdo sprejem, tak vše jde umýt silným proudem vody. Antigrafitti nátěr se pak musí obnovit.

Barevnost

Barevnost je lákavá. Neměli byste se však nechat zlákat k přílišné barevnosti. Mohla by na vás časem působit depresivním dojmem. Raději vše zkonzultujte s odborníkem, který vám malířské, natěračské nebo tapetářské práce bude provádět.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14536 (rodina-finance.cz#22828)


Přidat komentář