Malířské práce - Třinec a okolí

Malování je náročná činnost. V dnešní době se však malování není třeba obávat. Kvalitní malířská studia Vám malování interiéru zajistí na klíč. Včetně počáteční přípravy i konečného úklidu.

Malování interiéru

Jednou za čas nezbývá než vymalovat celý byt či dům. Je to nezbytné nejen z důvodů barevné obnovy stěn, inovace interiéru, ale i z důvodů desinfekce stěn. Rozhodnutí se však často velmi dlouho odkládá. Není se co divit. Celý dům, ale ani byt za víkend nevymalujete a dovolené zase až tak moc není. Většinou se každý snaží dovolenou spíše než pro práci využít k rekreaci se svými blízkými nebo kamarády. Pomoci může novinka, kdy je kompletní vymalování bytu nebo domu nabízeno na klíč. Tato služba je velmi výhodná.

Malířské práce - Třinec a okolí

Veškeré malířské práce v Třinci a okolí nabízí firma pana Martina Kalivody. Tato firma je prověřená nejen počtem realizací, které má již na kontě, ale také spokojenými zákazníky. Firmu pana Kalivody si můžete objednat na tapetování, výmalbu interiérů a schodišť, nátěry fasád, stříkané tapety apod.. S panem Kalivodou se vždy domluvíte na nejlepším řešení i ceně. Pro sjednání schůzky využijte telefonní číslo: +420 605 194 580 či e-mail: m.kalivoda80@seznam.cz. Firmu pana Martina Kalivody, která sídlí ve Frýdku-Místku vám můžeme jen doporučit. Jistě oceníte vstřícné jednání a necháte si poradit nejlepší možné řešení svých požadavků.

Malířské práce - Třinec a okolí - Martin Kalivoda

Pro ucelenou představu o panu Martinu Kalivodovi, jsme pro Vás připravili rozhovor v podobě poutavých odpovědí na následující otázky:

1. Co bylo podnětem pro Vaše rozhodnutí se, pro seberealizaci v oblasti malířských a natěračských prací?

V roce 2003 jsem začal pracovat pro firmu Samiec s.r.o. Ve Frýdku-Místku, kde jsem působil 10 let. Ve firmě jsem prošel několika školení např. dekorační techniky, tapetování, výškové práce. Od roku 2013, kdy jsem založil rodinu, jsem se rozhodl, zkusit malířsko-natěračské práce na živnost.

2. Poznal jste nějakého učitele, který byl Vašim průvodcem?

Mým takovým prvním mistrem,který mě zasvětil do této práce byl p. Duraj, který měl trpělivost a ochotu se podělit se svými zkušenostmi a dovednostmi.

3. Jaké byly odezvy Vašich klientů zpočátku? Jaké příběhy klientů Vaše práce časem přinesla?

Ze začátku mého podnikání jsem moc kontaktů neměl, asi jako každý začínající živnostník. Proto jsem začal dělat pro firmu RV styl jako subdodavatel malířsko-natěračských prací. V časovém prostoru jsem pracoval na svých zakázkách, aby se mi podnikání obohatilo novými kontakty. Jsem velmi komunikativní typ, proto rozhovor mezi klientem (nabídnout mu svou práci, vyhovět mu,vysvětlit mu vše podstatné) pro mne nebyl problém hned ze začátku, proto s klienty nemám žádný problém, ba naopak doporučují mne dalším lidem.

4. Jaký typ výmalby realizujete nejčastěji?

Tak to především záleží na sezoně a počasí. V zimě většinou dělám výmalby schodišť,bytů a tapetování. V letní sezoně to jsou nátěry fasád, plotů, střech, výmalby škol, výškové práce.

5. Má většina klientů jasnou představu o tom, co chtějí nebo si nechávají spíše poradit od Vás?

Záleží na typu klienta. Již to jsou 2 roky, co jsem začal pracovat pro interiérové designery, kteří klientovi navrhnou interiér a já to následně realizuji. Co se týče ostatních prací, kde nefigurují designeři, jsem klientům ochoten s výběrem materiálu, odstínu barvy, stylu atd. Poradit a vyslechnout si i jejich názor.

6. Pamatujete si, co byla Vaše první zrealizovaná zakázka?

Moje první zrealizovaná zakázka na živnosti byla pro bytové družstvo ve Frýdku-Místku, výmalba 15-ti patrového panelového domu.

7. Naopak víte, jaká zrealizovaná zakázka byla Vaše největší?

Největší zakázka, co jsem prozatím dělal, byla výmalba DEPA pro ČD 10 000 m² vysokotlakovým stříkáním.

8. Napadá Vás, který typ výmalby by jste svým klientům nedoporučoval? Pokud ani tak z jakého důvodu?

Jakýkoliv typ výmalby pro mne není problém udělat, ale vždy záleží na druhu podkladu a na klientovi, co preferuje.

9. Rozšiřujete své vědomosti a zájmy o další odvětví? Kam směřujete, co dalšího očekáváte?

V posledních pár měsících jsem začal spolupracovat s AVIS COLOR (OIKOS), přes které se snažím zdokonalovat a naučit se stále víc technik jako např. Traventino (pohledový beton,imitace kamene),Benátský štuk (imitace mramoru) atd.

11. Co Vás nejvíce naplňuje a těší na Vaší práci?

Nejvíc mě těší dobře udělaná práce a spokojenost klienta, to je pro mne to nejdůležitější.

Jak probíhá malování na klíč?

S malířskou provozovnou sepíšete smlouvu, ve které uvedete veškerá přání ohledně výmalby i barev a dekoračních úprav zdí. Pak se s malířem sejdete u Vás doma a projdete spolu celý byt a ještě jednou upřesníte požadovanou úpravu stěn. V dohodnutý termín, k Vám přijede malíř, nejdříve vyfotí stávající úpravu bytu, pak mu předáte klíče a odejdete do práce. Ostatní zařídí již sám malíř. Když se vrátíte, budete mít vymalováno i uklizeno a vše bude naskládáno tak, jako bylo ráno. Po prohlédnutí a odsouhlasení Vám malíř předá klíče od bytu. Jak vidíte, vše je velmi rychlé a malování je vždy perfektně provedené.

Malířské nátěry Třinec a okolí

Těmito nátěry se snažíme zdokonalit barevné uspořádání našich domovů. Většinou se každý snaží, aby interiér jeho domova byl zajímavý, aby se mu v něm dobře bydlelo, aby působil pozitivně a aby jednotlivé barvy spolu ladily. Nejdůležitějšími vlastnostmi malířských barev jsou odolnost, otěruvzdornost a vysoká krycí schopnost. V některých místnostech také omyvatelnost. Existují různé druhy malířských nátěrů. Patří k nim nátěry proti plísním, penetrační nátěry, desinfekční nátěry, izolační nátěry i dekorativní okrasné nátěry.

Dekorativní malby a úpravy stěn Třinec

K současným trendům nepatří jen barevné stěny, ale i různé dekorativní úpravy. Kombinace nejrůznějších technik vytváří v interiérech naprosto unikátní úpravy stěn. V kombinaci se zajímavými detaily a s osvětlením, přitahují tyto dekorativně upravené stěny pohled každého příchozího.

Vnitřní nátěry a nástřiky Třinec a okolí

Tyto nátěry se používají k barevnému sladění interiéru. Upravují se jimi zárubně, dveře, okna, schodiště, podlahy, obklady, zábradlí, ale i nábytek nebo dětské hračky a zařízení. Pro tyto barvy sice platí také, že musí být odolné, ale nejdůležitější vlastností je hygienická nezávadnost. Z toho důvodu se často používají vodou ředitelné barvy. K vnitřním nátěrům a nástřikům patří nátěry protipožární, asanační, protiplísňové i omyvatelné. Mohou mít dokonce i dekorativní úpravu.

Venkovní nátěry a nástřiky Třinec

Prioritou i těchto nátěrů a nástřiků je jejich odolnost vůči povětrnostním vlivům. Aby byla co nejvyšší, je důležitá správná příprava natíraného materiálu a správná aplikace barvy. U přípravy je důležité řádně odstranit veškerou rez, špínu i mastnotu. Pak také odstranění olupující se barvy. Následně se nanáší podkladová barva, která zabrání rezivění a dva až tři nátěry barvy okrasné. Při natírání je možné používat i různých dekoračních technik a kombinací barev. Na tyto okrasné nátěry se někdy doporučují nátěry ochranné.

Fasádní penetrace a barvy Třinec a okolí

Penetrace připravuje fasádu na nanesení barevného odstínu fasádní barvy. Účelem penetrace je zpevnění a spojení podkladové vrstvy. Na ni se pak nanese vybraná fasádní barva. Fasádní barva musí odolávat přírodním vlivům i agresivním chemickým látkám jakou jsou soli, aniž by se snížila její estetická hodnota. Proto se často využívá akrylátových barev s vysokou odolností a dlouhou životností, stálobarevností a omyvatelností. Silikonové barvy pro změnu nabízejí samočistící efekt. Zásluhou tohoto efektu se naprosto minimálně usazuje na fasádě prach a další nečistoty. Silikonové fasádní barvy si po dlouhá léta zachovávají stejný odstín. Která fasádní barva je na danou omítku vhodná, se určuje speciálními testy. Pokud by se použila náhodně vybraná fasádní barva mohlo by dojít k pozdějšímu olupování barvy nebo barvy i omítky a také k vytváření nehezkých map.

Antigraffitové nátěry Třinec

Jejich úkolem je ochránit fasádu před sprejery. Při výběru vždy volíme nátěr podle typu fasády, na kterou jej budeme aplikovat. Antigraffiti nátěr by měl mít obdobné vlastnosti jako fasádní barva. Nátěry jsou průhledné, takže na první pohled nikdo nepozná, že je nátěr aplikován. Pokud sprejer poničí zeď, lze ji umýt proudem vody. Se sprejerským výtvorem se smyje i ochranný nátěr. Barva na omítce však zůstane nepoškozená. Ochranný nátěr se potom může znovu aplikovat.

Termoizolační nátěry Třinec

Jde o pasivní izolaci domu, která v zimě omezuje únik tepla ven a v létě průnik radiačního tepla dovnitř domu. Tyto nátěry se mohou aplikovat v interiéru i exteriéru. V interiéru snížením úniku tepla ušetří až šestnáct procent ročních nákladů na topení. Tím, že nátěr rovnoměrně rozkládá přijaté teplo na zdi, zvyšuje tepelnou pohodu. Výrazně také snižuje výskyt plísní. V exteriéru nátěr působí jako všestranný termoregulační efekt. Zajišťuje totiž nejen ochranu fasády, ale také tepelnou stabilitu objektu tím, že v létě odráží veškeré záření a tak snižuje náklady na klimatizaci a v zimě nepouští teplo ven.

Tapetování Třinec a okolí

Tapetování se v současné době stalo opět módní záležitostí. Nové moderní tapety se vyznačují vynikajícími vlastnostmi proti oděru, ušpinění, nesráží se, mají stálé barvy a některé luxusní úpravy se mohou i umývat. Minerální tapety a bordury jsou určeny k přetírání barvou. Vznikají tak krásné a zajímavé efekty. Zajímavé jsou také sety tapet, kdy je zkombinováno několik barev v různých úpravách. Mohou tak být zkombinované pruhy, květy a jednobarevná tapeta například v zelené, růžové, šedé a bílé barvě. Celkově pak působí místnost velmi zajímavě. K nabídce tapet patří i novinka – samolepky na zeď. Jsou k dostání v mnoha tématech. Od dětských až po umělecké. I když si necháte vymalovat interiér jednobarevně, neutrálními barvami, dokáže správně vybraná samolepka vytvořit velmi zajímavou dekoraci.

Správná kombinace barev Třinec

Krásně zbarveného interiéru i exteriéru dosáhnete jen dokonale promyšlenou kombinací barev. Správně vybrané barvy, techniky i zajímavé kombinace dokáží dát domovu styl a originalitu. S výběrem i provedením jednotlivých úprav i technik se obracejte na malíře a natěrače. Tak budete mít naprostou jistotu, že jsou použity správné barvy i technologie a tudíž Vám vydrží celá úprava velmi dlouho. Výhodou provedení malířských a natěračských prací je také záruka na materiál i na práci.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14546 (rodina-finance.cz#22872)


Přidat komentář