Malířské práce - Příbor, Kopřivnice, Frenštát p. R. a okolí

Svět je barevný, a proto by měl být barevný i náš domov. Šeď, smutek, nevzhledné zaprášené stěny změní nápadité vymalování stěn. V nově vymalovaném interiéru se budete cítit lépe, zbavíte se stresu, odpočinete si a získáte novou energii.

Barevný interiér ano, ale s mírou

Abyste docílili příjemné změny interiéru, nemusíte hned kupovat nový nábytek a přestavovat byt. Stačí, když změníte barvy jednotlivých místností a vhodně je doplníte zajímavými detaily. Výběr barevného provedení interiéru závisí především na vašem vkusu a atmosféře, kterou si přejete vytvořit. Proto je třeba vědět, jak na vás konkrétní barva působí, zároveň ale upřednostňovat to, co vám je příjemné. Kombinovat byste však neměli více než tři základní barvy, a to včetně barevnosti nábytku, čalounění i ostatních detailů interiéru. Mnohonásobné kombinování barev působí spíše negativně. Pokud však toužíte po zajímavé vícebarevné kombinaci stěn, můžete si klidně toto přání splnit. Stačí se obrátit na bytového designéra a požádat ho o pomoc. Po nastínění vašich záměrů vám vytvoří zajímavé návrhy, nejčastěji v 3D provedení. Na malíři pak zůstane aplikace návrhu na stěny.

Co dokáží barvy?

Barvy umí doslova zázraky. Jsou to stimulanty dobré nálady, stejně jako dráždivé aspekty či depresivní ponuré smutek přitahující nátěry. Na každém z nás je využít právě těch dobrých stránek barev k odplavení stresu a prozáření domova. Někdo namítne, že jde o pouhý optický klam, ale to není důležité. Důležitý je konečný výsledek. A tím by měl být krásný, přívětivý domov, do kterého se vrací rádi všichni jeho obyvatelé i návštěvníci. Aby bylo dosaženo předpokládaného výsledku, je nutné znát určité zákonitosti barev. Tedy, že barva může místnost zvětšit, zmenšit, zvýšit, snížit, nebo zkrátit. A to není všechno, může místnost i oteplit nebo ochladit. Může působit zklidňujícím dojmem nebo povzbudivým. V zásadě je to tak, že teplé barvy působí v interiéru svěže, povzbudivě, místnost rozšiřují a oživují. Ideální jsou do místností situovaných na sever, kde není tolik slunce, protože doslova prozáří tmavé prostory a menší kouty.** Studené barvy** navozují čistotu a světlost prostředí. Tmavší tóny jsou uklidňující, protože však ohraničují a zužují, jsou vhodné do větších prostor. Tmavší boční stěny místnost prodlužují, tmavší zadní stěna ji naopak zkracuje. Svislé pruhy místnost opticky zvýší,** vodorovné pruhy** místnost snižují a také rozšiřují. Světlý a bílý strop místnost zvýší a barevný a tmavý zase sníží. Také ornamenty na stropě a těsně pod stropem strop snižují.

Jaké barvy do společných prostor?

Do obývacího pokoje, kuchyně a jídelny je nejlépe použít teplé barvy. Dokáží celý interiér příjemně zútulnit. Hodí se sem zejména žlutá, oranžová, které vnášejí do místností optimismus, teplo a jas. Pro příjemný pocit není radno používat příliš syté odstíny. Nejlépe působí oranžový nádech, kterého docílíte smícháním oranžové s bílou. Někdy však může i tmavší odstín působit velmi dobře. Také kombinace několika odstínů téže barvy může celý design místnosti podtrhnout a zvýraznit. Do obývacích pokojů se příliš nehodí studené barvy, ale zkombinujete-li studenou barvu s teplou, můžete se v místnosti cítit opravdu velmi dobře. V jídelně i kuchyni je nejlépe použít chuť vzbuzujících barev. Opět se hodí žlutá, oranžová, ale i červená. S červenou však opatrně. Může vyvolávat stres a depresi. Proto je dobré ji použít pouze v podobě kontur, ozdob, doplňků nebo velmi malých ploch.

Jak barevně sladit soukromí ložnic a pracoven?

Ložnice je místnost určená k odpočinku. Měla by tedy odbourávat stres a negativní emoce. Jsou sem tedy vhodné** studené barevné odstíny.** Zejména ty ve** světlých tónech.** Ložnice totiž bývají většinou menší místnosti a světlé tóny je opticky zvětšují. Pracovna je další soukromou místností. Zde se často používají barvy i jejich tóny podle toho, zda patří místnost ženě nebo muži.** Pánové** často dávají přednost strohým studeným nebo zemitým odstínům barev. Dámy často využívají odstínů fialové barvy, která je nejen noblesní, ale má také účinky meditativní.

Jak rozzářit dětské pokoje?

Modrá pro chlapce a růžová pro dívky není ani trochu originální. Vlastně toto rozdělení pochází z Indie, kde se chlapcům přisuzovaly nebeské výšiny, tedy modrá a dívkám červánky, tedy růžová. Děti mají rády barevnost, originálnost, pohádky, dobrodružství. Podle toho může také pokojíček vypadat. Pro dívky můžete využít i růžové, ale v kombinaci s fialovou a žlutou, nebo třeba žlutou, pistáciově zelenou a doplnit červenou. Chlapci pokud zůstanou u modré, tak bude zajímavě působit v odstínech námořnických barev doplněných bílou. Nemusíte se bát použít ani barev jako jsou zemité barvy, zelená a oranžová. Nejlépe však uděláte, pokud vše sladíte podle přání vašeho dítěte. Pokojík se pak stane malým královstvím,

A co pokoje pro studenty?

Zde je opravdu nejlépe nechat vše na nich. Mají již své názory a neradi z nich ustupují. Přesto je dobré držet jejich nápady na uzdě, pokud se například stylizují do černé barvy. Nejlépe je nabídnout třeba zajímavou výmalbu s metalickými odlesky a v oblíbené barvě pořídit doplňky a nálepky na zeď.

Barevný exteriér aneb kabát pro fasádu

Zapomenout byste neměli ani na barevnost fasády. A nejen na barevnost, ale také na zateplení a barevně sladěné doplňky. Šedivý brizolit se dnes již nenosí. Nejlépe uděláte, pokud si pozvete odborníka a ten udělá testy vašich zdí a poté návrh na zateplení a na nátěr. Zateplení není zbytečná záležitost. Zásluhou správně vybraného způsobu zateplení a správné izolace nejen ušetříte roční náklady na topení, ale také získáte lepší tepelnou pohodu v domě. A to po celý rok. Odborníci dnes dokáží vybrat zateplení i nátěr, jehož zásluhou dům v létě nedosahuje vysokých teplot a v zimě naopak teplo neuniká a tak je v domě tepleji. Barevný nátěr musí odpovídat vybrané izolaci i charakteru vaší zdi, ale jeho barvu a odstín vybíráte vy sami. Důležité je, aby** zvolený odstín** zapadl do okolí, aby na vás dobře působil, a aby byl sladěný také s ostatními doplňky, jako jsou dveře, okna, branky, ploty zábradlí a samozřejmě i truhlíky.

Odborníci na barvy

Tentokrát nemám na mysli bytové designery, ale malíře a natěrače. Jsou to odborníci, kteří se dokonale orientují nejen v odstínech barev, ale především v jejich charakteru a složení. Vědí přesně kam kterou barvu použít, jak odstranit případné neduhy zdí. Dokáží také kromě klasické výmalby zdobit zdi moderními dekorativními technikami. Je tedy výhodné takové odborníky oslovit, přednést jim své představy a realizaci nechat již na nich samotných.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14545 (rodina-finance.cz#22867)


Přidat komentář