Malířské práce - Praha-Chodov

Interiér našeho domu či bytu je věcí, která vypovídá mnohé o nás samotných. Při rozhodování o jeho konečném vzhledu bychom ale neměli dát jen na to, co se nám líbí, ale především si ověřit, co daný materiál vydrží.

Veškeré dokončovací práce jsou zásadním krokem ve vzhledu vašeho obydlí. Jsou tím prvním, co uvidí každý, kdo k vám přijde na návštěvu. Budou tedy sloužit nejen vám samotným a vaší rodině k spokojenému žití a relaxování, ale budou vás také reprezentovat před okolím. Proto bychom měli být při výběru materiálů a především firem, které pro nás budou tyto práce vykonávat velice opatrní a neukvapovat se. Profesionální firma může dovézt náš interiér k dokonalosti a naopak neodborně provedené práce nám mohou přinést veliké trápení.

** ** Malířské práce

Malířské práce jsou z hlediska vzhledu interiéru velice podstatné. Zdi zabírají v interiéru rozlehlou plochu a proto také upoutávají největší pozornost. Už dávno neplatí, že barva stěn musí být bílá či jednobarevná ve velmi světlém odstínu. Dnešní trendy jsou naprosto jiné. Oblíbené jsou výrazné barvy a nejlépe kombinace dvou nebo i více barev v jednom pokoji. Samozřejmě, že rozhodnutí je jen na vás samotných a záleží jen na vašem vkusu. I přesto je několik základních pravidel, které by se neměly porušovat, aby náš interiér vypadal dobře.

 • malé a tmavé místnosti – v malých a tmavých místnostech by se vždy měly používat světlé barvy a odstíny. Pokud jsou tmavé jen některé stěny či kouty v místnosti, pak tyto určitě musí mít světlou barvu. Jestliže se chystáme malovat např. pruhy, pak platí, že vodorovné pruhy místnost opticky rozšiřují, kdežto svislé pruhy ji prodlužují a zužují. Velké vzory nejsou do malých místností rozhodně vhodné, místnost by se opticky ještě více zmenšila.
 • velké a světlé místnosti – zde si můžeme dovolit být odvážnější. Dovoleno je téměř vše, co se nám zlíbí, světlé i tmavé barvy a jakékoli vzory a jejich velikosti. U velkých místností bychom ale měli myslet na to, že by mohly působit poněkud neosobně. Měli bychom tudíž volit teplejší barvy, abychom místnost zútulnili.

Jiné alternativy k výmalbě

Jestliže nám výmalba jako konečná úprava našich zdí nevyhovuje, máme samozřejmě i jiné volby, jako například:

 • tapety – jsou i po mnoha letech stále velice oblíbené. V současné době jsou na trhu k dostání tapety s velice moderními vzory, splňující nepřísnější požadavky zákazníků, a to nejen na jejich vzhled, ale také materiál. Velice často jsou používány například jen na jedné stěně v místnosti anebo jen ve formě pruhu či jiného tvaru z nich vyrobeného, jako designový prvek interiéru.
 • obklady – vzhled i kvalita obkladů v posledních letech velice pokročily. Díky tomu se v interiérech už nepoužívají jen do koupelen či kuchyní, ale jsou velice oblíbeným prvkem např. do obývacích pokojů, za krb a podobně, kde dodávají pokoji velice osobitý a nevšední ráz. Jedním z velkých trendů jsou např. obklady vyrobené z kamene či jeho napodobeniny nebo obklady vypadající jako dřevo. Obklady mají vynikající otěruvzdornost a jsou nenáročné na údržbu a proto jejich obliba stále stoupá.
 • nálepky, šablony – jsou výborným, jemným a efektním doplňkem k výmalbě. Mají poměrně nízké pořizovací náklady, snadnou a časově nenáročnou aplikaci.

Podlahové krytiny

Podlaha zabírá svou rozlohou postavení hned za zdmi, proto je její vzhled také velmi důležitý. Nejdůležitějším aspektem při výběru podlahy by ale měl být materiál. Podlaha musí odolat značnému zatížení. Jednoduše řečeno – po podlaze dennodenně chodíme, běháme, skáčeme po ní, padají nám na ní předměty a častěji než cokoli jiného je čištěna. Proto by nás při nákupu měla zajímat především odolnost podlahy, otěruvzdornost a až na dalších místech vzhled a ostatní aspekty.

Především musíme brát v úvahu místnost, do které podlahu vybíráme. Jiný materiál použijeme do prostor s vysokou vlhkostí, jiné do dětských pokojů a naprosto jiný například pro alergiky. Z nejpoužívanějších druhů podlah lze zmínit:

 • dřevěné podlahy – jejich největší výhodou je, že se jedná o přírodní materiál, který nabízí velký výběr barevných odstínů, kreseb a tvarů, které poskytují velkou variabilitu. Působí  exklusivním dojmem a jejich pokládka není příliš složitá. Jistou nevýhodou dřevěných podlah je jejich vysoká cena.
 • parkety – jsou taktéž vyrobeny z přírodního materiálu jen jejich pokládka je časově mírně náročnější vzhledem k tomu, že jsou menší. Díky tomu z nich lze ovšem vytvářet mnoho zajímavých dezénů a variací.
 • plovoucí laminátové podlahy - jsou modernější verzí dřevěných podlah a parket. Jejich velkou výhodou je nízká pořizovací cena a také snadnější údržba. Tyto podlahy se pokládají zejména do místností, ve kterých nevzniká nadměrná vlhkost.
 • linoleum (PVC) – je i po mnoha letech oblíbeným podlahovým materiálem ať už do komerčních prostor nebo do domácností. Jeho cena a široká škála designů, barev a povrchových úprav jsou jeho velikou výhodou.
 • koberce – nejsou již dnes tolik oblíbené jako kdysi a to i přes jeho výhody, kterými jsou především široký výběr vzorů, barev a velikostí, a také hřejivost a velmi příjemný pocit z doteku. Jeho sklony k zadržování prachu a nečistot a také potřeba občasného mokrého čištění jsou značnými nevýhodami.
 • korkové podlahy – jsou používané hlavně jako výborný přírodní izolační prvek. Je možné je také použít na vyrovnání menších nerovností staré podlahy, jako podklad pod např. podlahu dřevěnou.
 • vynilové podlahové krytiny – jsou výbornou volbou do místností s vysokou zátěží. Jsou tvrdé a odolné proti poškrábání. Pokládají se přímo na vystěrkovaný podklad.
 • marmoleum - je poměrně nový, moderní materiál, který si díky svým vlastnostem získává stále větší oblibu. Jako podlahovou krytinu lze přirovnat k linoleu s tím rozdílem, že je vyrobeno z čistě přírodních materiálů a je proto 100% ekologicky rozložitelný. Má výborné tepelné a zvukové izolační vlastnosti a je často používán i jako obložení stěn v interiérech. Marmoleum je vhodnou volbou pro alergiky.

Nespěchejme a rozhodněme se správně

Spěch není nikdy dobrým rádcem. Při rozhodování o interiéru našeho obydlí to platí dvojnásob. Je to rozhodnutí, se kterým a ve kterém budeme žít dlouhou dobu. Pokud si tedy nevíme rady, nesázejme na štěstí, ale obraťme se na profesionály, kteří nám na základě svých zkušeností jistě dobře poradí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14549 (rodina-finance.cz#22900)


Přidat komentář