Malířské práce - Ostrava

Toužíte po nově vymalovaných, čistý stěnách Vaše bytu či domu? Nelíbí se Vám barva Vašeho interiéru? Nabídka barev dnešní obchodních sítí Vám rozzáří pokoje. Je čas na změnu! Nechte si odborně poradit, ale také ponechte tuto „špinavou“ práci odborníkům.

Vymalovat si stěny Vašeho bytu či domu mnoho z nás pokládá za jednoduchou činnost. Nakoupíme barvy, štětce, kýble a hurá na to. Často nám zůstanou ale jen oči pro pláč, neboť se na nerovnosti stěn, šmouhy barev, či upatlaný nábytek po malování, nedá vůbec dívat. A přitom není nic lepšího, než zvednout telefon, najít si firmu, která nabízí kvalitní malířské služby, a domluvit se s ní na schůzce, a vše ohledně malířských prací přenechat malířským odborníkům.

Každá  firma poskytující kvalitní malířské práce, se přijde s Vámi domluvit přímo k Vám do bytu či domu. Přeměří si pokoje, poradí s výběrem barvy, domluví si s Vámi termín, požadavky na přípravné práce, realizaci a platbu. Zhotoví Vám cenovou nabídku, poskytnou jakékoliv potřebné informace. Mnoho firem dnes již nabízí také konečný úklid, takže jste ušetřeni toho nepořádku a špíny, která při malování vznikne.

Přípravné práce

Aby se v místnostech malovalo co nejlépe, nic nám nezavazelo a nepletlo se pod nohy, vystěhujeme alespoň velké či středně velké kusy nábytku (gauč, křesla, televize, atd.). Zbylé nevystěhovatelné kusy nábytku a zařízení sestěhujeme do středu místnosti, a přikryjeme je folií, nejlépe přelepíme k zemi, aby se nám folie neuvolnila a nesklouzla.  Dnes se již prodávají výborné maskovací folie s páskou, kterou přilepíme například přesně na lišty podlah, a roztáhneme z nich folii, která bývá dlouhá až 2 metry. Nezapomeneme také zakrýt elektrické zásuvky, rámy oken i futra dveří. Řádným zakrytím nábytku, oken či dveří, předcházíme zdlouhavému úklidu po malování.

Malířské nářadí

K dokonalé odvedené malířské práci potřebujeme různé druhy štětců a válečků. Pro vymalování interiéru je důležité mít váleček i štětec interiérový, použijeme rohový štětec široký, tenký, štětec kulatý, hranatý, váleček molitanový, porovací. Potřebujeme držák válečků, špachtli, malířskou škrabku, odkapávací mřížku s vědrem na barvu, malířské pravítko. Základním vybavením jsou štafle, kvůli dobrému přístupu k vymalování stropu a vyšších místností. Odborné firmy dnes používají také stříkací pistole, díky kterým je práce kvalitněji a rychleji provedená.

Výběr barev

Obecně lze říci, že každá barva na nás různě působí. Platí pravidlo, že barva modrá, zelenomodrá a zelená barva prostory opticky rozšiřují. Barvy oranžová a červená zase místnosti zužují. Barva žlutá, oranžová a červená dělají místnost teplejší, za mimořádně teplou barvu je považována barva oranžová. Zelená barva působí vyrovnaně, uklidňuje. Modrá, tyrkysová, modrofialová jsou velmi studené barvy. Hodí se do koupelen, ložnic.

Jak pracovat s výběrem barev

Hra světel a stínů je opravdu důležitá.

 • Světlé barvy jsou výhodnější do malých místností, opticky prostor zvětšují.
 • Nejvíce opticky zvětšuje barva bílá barva místnost opticky zvětšuje.
 • Tmavší barvy se více hodí do velkých místností, protože naopak prostor opticky zmenší
 • Stropy v místnostech se zpravidla malují bílou barvou či světlejším odstínem než jsou stěny
 • Jasnější a lehčí barvy se nanáší nahoře, tmavší a těžší barvy níže, dole.
 • Převažující barvu místnosti většinou zvolíme v mírnější sytosti, zatímco doprovázející barvy mají být v kontrastním odstínu a sytosti

Druhy maleb

Je mnoho druhů maleb, jen si správně vybrat ten, který se nejvíce hodí právě do našeho interiéru.

 • Benátský štuk (imitace mramoru) – jde o techniku, která k nám přišla z Itálie. Jde o zvláštní štukatérskou techniku, která se převážně uplatňovala v architektuře 18. století převážně v barokních kostelech. Umělý mramor rozlišíme od přírodního mramoru tím, že tvoří nepřerušovanou plochu bez spár. Dá se užívat na různé druhy materiálu (beton, sádrokarton, kov, dřevo, PVC, štuková omítka, atd.) a  jeho předností je, že tato speciální technologie umožňuje opisovat jakýkoliv tvar (oblouky, výklenky, sloupy, lišty, atd.). Používá se v dnešní době převážně v reprezentačních místnostech, které působí luxusem a výjimečností (banky, hotely, divadla, velké haly, ale i v obývacích pokojích či na schodištích). Jde o praktický styl, na jeho hladkém povrchu se nedrží prach a jeho údržba je minimální. Při použití ve vlhčích místnostech jako je koupelna, sauna, místnost s bazénem, je nutné jej natřít ochranou vrstvou z vosku, díky které je vodo-odpudivý.
 • Antická malba (imitace staré zdi, patinování) - jde o techniku, která se provádí s pomocí štětců a mořské houby. Je to dekorativní malba s antickým vzhledem. Používá se k vymalování obývacích, ale i dětských pokojů, ložnic i kuchyní, díky ní panuje v pokojích příjemné a útulné prostředí.
 • Travertino Romano – jde o speciální dekorativní omítku, kdy potřebujeme povrchově upravit stěny interiéru, ale i exteriéru; imituje dokonale podobu přírodního kamene různých vzhledů. Umožňuje vytvořit dojmy lávového kamene, pískovce, dokonale napodobuje skladbu přírodního kamene. Jde o výrobek, který je se dodává v podobě homogenní pasty, která se skládá z mramorových zrn, písku a vápenné mazaniny. Vyniká výbornou přilnavostí na různé druhy podkladu, je paropropustný, odolný proti plísním, voděodolný. Používá se jak v moderních rodinných domech, tak i v historických a památkových objektech. Je velmi podobný mramoru, vyžaduje jen minimální údržbu. Využívá se k obkládání stěn, koupelnových desek, parapetů atd.

Stříkané tapety

Tyto tapety se nanáší a udržují trochu jiným stylem, než jsme zvyklí.

 • Styl Gota - plastická stříkaná tapeta s antistatickým efektem. Jde použít na jakýkoliv povrch. Výborně nám zamaskuje nerovnosti omítky i k zarovnání po zednických pracích. Často se používá k nástřiku na umakartová jádra, působí exkluzivně a elegantně. Dodává se v různých barevných kombinacích a odstínech. Je napuštěná antistatickými látky, takže odpuzuje prach.
 • Styl Variopaint - stříkaná tapeta, jde o vodou ředitelný materiál na bázi pryskyřice s podobnými vlastnostmi jako má syntetický kaučuk. Po nástřiku na stěnu vytváří plastický povrch, suchý film, který zabraňuje šíření ohně a plísní po povrchu. Lze aplikovat na různé druhy povrchů (zeď, dřevo, sádrokarton, kov, PVC, atd.). Dodává se ve velké škále barevných kombinací. Jde o antistatický materiál, odolný proti oděru a vlhkosti. Lze přetřít bezbarvým  vodou ředitelným lakem a tím zvýšit jeho odolnost. Často se využívá k nástřiku umakartu v koupelnách, ale také ve školách, bankách, kinech, atd.

Sami vidíte, že je mnoho různých stylů a druhů maleb, či povrchových úprav stěn v bytech, domech či kancelářích. Proto je potřeba vyhledat odbornou firmu, která se specializuje na "malířství", a přenechat práci odborníkům. Rozhodně si poradí, jak kvalitně překrýt Vaše staré malby, či lepidlem nebo i olejem poškozené stěny. Poradí, zrealizují i uklidí, a my se jen můžeme těšit z nově vymalovaných, čistých,  zářících místností.

****

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14553 (rodina-finance.cz#22937)


Přidat komentář