Malířské práce - Nýřany a okolí

Barvy a barevnost, to je základ pro krásu, krásné bydlení i pro dobrou náladu. Ano, probouzet se do krásně vymalovaného interiéru, kde na vás vše pozitivně působí, to je základ pro krásný a úspěšný den.

Krása barev

To, že barvy na nás působí pozitivně je známo, ale ne každý jejich účinku využívá. Přitom** zásluhou barev lze i léčit.** Barvy dokáží probudit naději, dokáží povzbudit, vykouzlit úsměv po proplakané noci.** Barvy jsou velmi silné**. Snad právě proto provází člověka po celá tisíciletí. Podléhají módě i našim osobním sympatiím. Mají své vlastní zákonitosti. Dokáží nejen měnit** náladu a pohled na svět**, ale i prostor a teplotní pohodu v něm. V nemocnici je barevnost velmi důležitá. Na každé dítě působí bílá barva velmi depresivně, je spojena s nepříjemnými zážitky. I dospělý, má s bílou v nemocnici problém aniž by si to uvědomoval. Bílá v nemocnici navodí chmurné myšlenky. Pokud však čekárnu a ordinaci necháte vymalovat veselými, optimizmus navozujícími barvami, objeví se místo chmurných myšlenek myšlenky optimistické. Každého napadá, vždyť nebude tak zle. V domácnosti může působit bílá stroze, ale s vhodnými doplňky a vhodnými barvami dokáže zvětšit, prosvětlit a provzdušnit místnost. Jak je vidět jedna barva má mnoho působení a na každém z nás je vybrat si v daném prostoru tu správnou kombinaci barev, která učiní den i nás krásnými.

Podle barev se pozná životní styl

Barvy prozradí o každém mnoho. Jaký je člověk, jakou má náladu, co asi od něho můžete očekávat. Stejně i výmalba a úprava stěn mluví za svého majitele. Vezměte si rodinný domek a jeho fasádu. Omšelá šedivá fasáda na vás bude působit mdle. Pokud bude tatáž fasáda sice šedivá, ale doplněná výraznějšími barvami v podobě oken, dveří, truhlíků, zábradlí, branky a květin, již bude dům působit vlídněji. A stejný dům, avšak se zajímavě zbarvenou fasádou, která zapadá do svého okolí a je barevně sladěna s ostatními doplňky, ve vás vyvolá úsměv. Vždyť krása každého přinutí usmát se. Tak jak na vás působila fasáda domu, tak smýšlíte i o jeho majiteli. Majitele posuzujete i podle zbarvení interiéru. Kombinace barev navozují určitý styl. A tak extravagantní barevné kombinace ukazují na činorodého, společnost milujícího majitele, pohodově laděné kombinace spíše na pohodáře a romantické kombinace na snílka. Neutrální kombinace na intelektuální osobu. Všímejte si tedy více stěn a hned víte, s kým máte čest.

Zajímavé úpravy stěn podtrhnou interiér

Interiér nemusíte jen malovat jednou barvou na hladko. Můžete vybírat z množství** dekorativních úprav stěn**, které velmi zajímavě doplní interiér. Přitom není nutné používat dekoraci na všech stěnách. Stačí dekorativně upravit jednu stěnu a ty ostatní s ní barevně sladit. Pomocí doplňků a hry světel můžete vytvořit naprosto originální, nikde jinde neopakovatelný interiér.

Rozmývaná malba

Aplikuje se houbou nebo štětkou. Ve výsledku může být různě barevná. Tak trochu může připomínat batiku. V kombinaci, kdy touto technikou necháte namalovat jednu hlavní zeď a ty ostatní doplníte stejnými jednobarevnými odstíny, získáte skvěle vypadající interiér.

Štukování

Dříve se dekorativní štuky používaly zejména v historických domech. Dnes se stále více dostávají i do moderních interiérů. Většinou se nejčastěji používá štuk benátský, antický a marocký. Benátský štuk nahrazuje do určité míry mramor. Je dostatečně odolný, aby mohl být použit i v koupelně nebo kuchyni. Jeho výhodou je, že na rozdíl od klasického mramoru není těžký a dá se tak aplikovat i na sádrokartonové stěny.** Antický štuk** může být použit v interiéru i exteriéru. Jeho výhodou je omyvatelnost. Tento vysoce zajímavý štuk dosahuje velmi neobvyklých efektů jako například perleťového lesku, jemně se třpytícího efektu pomocí zlatého či stříbrného pigmentu nebo rustikálních matných batik.** Marocký štuk** nahradí skvěle keramiku. Je stejně krásný jako benátský štuk, ale mnohem odolnější proti vodě. Jeho povrch je jemný, hladký, po finální úpravě mimořádně lesklý. Tento štuk má i vynikající termoregulační účinky.

Napodobeniny starých maleb

Jsou jistě zajímavou dekorací. Hodí se však zejména do interiérů, které jsou zařízeny historickým nábytkem.

Malby do dětských pokojů

V dětských pokojích působí zajímavě postavičky nebo celé výjevy z pohádek. Také** tematicky zaměřené malby j**sou zajímavé. Pro fotbalistu to může být malba míče s brankou, pro modeláře například létající balon. Kombinace těchto maleb mohou být různé. Někdy jsou pouze na jedné stěně, jindy je na jedné stěně hlavní velký motiv a na ostatních jen malý doplněk.

Moderní dekorativní malby

Zde se využívají různé techniky stěrek a také materiálů, které se k** dekoracím** používají. Mohou to být štětce, mořské houby, různě tvarované špachtle, síta, minerální tapety. Také se dnes často využívá různých perletí k získání zajímavých odlesků. Často jsou do pokojů teenagerů používány metalické odlesky.

Výběr barev

dekorativním úpravám patří správné barvy. Je dobré znát alespoň okrajově jejich působení.Bílá barva je chladivou barvou, která působí rozjasňujícím dojmem, zvětšuje prostor a napomáhá přemýšlení. Fialová barva je mystická barva, která je symbolem spirituality. Působí vznešeně až exkluzivně. Vyniká zejména se žlutou nebo bílou. Hnědá barva je barva země, pokory a askeze. Volí ji trpěliví a spolehliví lidé. Nejčastěji se kombinuje s bílou, žlutou a oranžovou. Modrá barva patří ke studeným barvám, symbolizuje moře, nebe, ale i konzervatizmus a povinnosti. Velmi častá je kombinace s bílou, žlutou, ale i zelenou. Oranžová barva je symbolem optimismu, mládí a radosti ze života. Pomáhá proti depresím, nechutenství a pesimismu. Vzbuzuje zvědavost a chuť do dobrodružství. Mají ji rádi společenští lidé. Vhodná kombinace je bílá, hnědá, ale i modrá barva. Zelená barva je barvou rovnováhy, klidu a naděje. Působí uklidňujícím dojmem a pohled na zelenou barvu napomáhá regeneraci a načerpání nové síly. Kombinace se žlutou bývá nejčastější.** Žlutá barva** je nejjasnější teplou barvou s povzbuzujícím a rozveselujícím účinkem. Ať ji zkombinujete s jakoukoli barvou, vždy bude vyvolávat příjemný pocit povzbuzení.

Vhodné barvy

V interiéru, ale i exteriéru volte barvy uvážlivě a podle svého citu. Ten je nejlepší rádce. Pokud si nebudete vědět rady, vždy se můžete obrátit na odborníka.** Malíř vám dokáže poradit vhodné kombinace** do jednotlivých pokojů podle účelu pokoje, ale i podle podmínek umístění.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14542 (rodina-finance.cz#22848)


Přidat komentář