Malířské a stavební práce - Benešov a okolí

Na stavební a malířské práce bychom měli mít odborníky. Nesmíme tyto práce podceňovat i přesto, že mnozí z nás jsou opravdový kutilové. Je mnoho věcí, které jako laik můžeme přehlédnout.

Při zařizování bydlení využíváme malířské nebo stavební práce. Každý z nás si už možná zkusil vymalovat nějaký ten pokoj, ve kterém se chtěl cítit dobře a útulně. Vymalovat perfektně pokoj není vůbec jednoduchá věc a co teprve stavební úpravy v našem domě nebo bytě. V tomto článku bych chtěla upozornit na některé věci, na které bychom neměli zapomínat.

Malířské práce

Nejdůležitější a první krok, který je pro práce tohoto druhu důležitý je očištění povrchu stěn od prachu a také vyhlazení povrchu. Každý povrch bude vypadat o 99% lépe pokud bude rovný a vyhlazený. Každý profesionál toto ví a dává si na vyhlazení záležet. Žádná barva nerovný povrch nezakryje. Pokud s malováním nemáme mnoho zkušeností, je nejlepší malovat za denního světla. Večer můžeme přehlédnout šmouhy nebo odstín barvy, kterou chceme získat. Ideální teplota pro malování se pohybuje mezi 10-25 oC. Nejlepší co můžeme udělat je průvan. Barva pak lépe schne. V místnosti bychom měli začít první malovat strop a pak se pustit až na stěny.

Vyhlazení povrchu

Pokud máme na stěnách trhliny je třeba opravit je pomocí ostrého předmětu např. technického nože. Trhliny musíme opravit tak, aby se z nich nevydrolovala omítka. Pak je zarovnáme tmelem. Pokud máme na stěnách praskliny musíme je oškrábat špachtlí, aby se nám do budoucna netvořily praskliny. Seškrábaný a upravený povrch vybrousíme brusným papírem a následně ho upravíme hladítkem.

Čím malovat?

Čím je nejlepší malovat? Naše babičky a dědečkové by v téhle otázce měli jasno. Za jejich let bylo moderní malovat vzorovými válečky. Dnes už válečkové vzory moc v módě nejsou. Určitě bychom měli myslet na své zdraví a u malování se šetřit a ne se moc udřít. Ať už zvolíme jakýkoliv nástroj, měl by být kvalitní. Na ceně bychom neměli šetřit. Než začneme malovat, měli bychom si místnost na malování připravit. Nejvhodnější je místnost, kterou chceme malovat úplně vyprázdnit. Mnoho z nás, ale tuto možnost nemá, proto nábytek odstěhujeme do vedlejších místností nebo ho odsuneme od zdi a přikryjeme ho malířskou fólií. Mít dobrou fólii je také důležité, což poznáme při úklidu u malování.

Druhy nástrojů na malování

Čím můžeme malovat:

 • Váleček (používáme ho na malování velkých ploch, s válečkem se výborně pracuje pokud nemusíme malovat rohy a záhyby, urychlí nám malování, v nabídce najdeme mnoho druhů podle velikostí a druhů, nejčastější válečky se prodávají ze syntetických materiálů, z ovčí kůže je váleček nejkvalitnější)
 • Štětec (patří mezi nejoblíbenější a nejběžnější nástroj na malování, na trhu máme výběr z velkého sortimentu, dělíme je podle velikosti, hrubosti, tvaru, mezi nejkvalitnější štětce řadíme ty z přírodních vláken, hodně prodávané jsou štětce ze syntetických materiálů, kvalitní štětce poznáme tak, že z nich nepadají štětiny)
 • Polštářky (mají podobné vlastnosti jako válečky, používáme je na velké plochy, nanášení barvy je rovnoměrnější, znečištění okolí je nejmenší)
 • Stříkačka (slouží k rychlému nanesení barvy na zeď, doporučují se na velké nepřerušované stěny, nevýhoda malování se stříkačkou spočívá v tom, že nám hodně zašpiní okolí)

Po malování bychom měli nástroje pořádně vyčistit, ať jsou použitelné pro další malování. Pokud jsme malovali barvou, která je rozpustná ve vodě, štětce je nejlepší namočit do vody. Jinak můžeme použít různé druhy ředidel.

Barvy


Jaký druh barvy použít na vymalování pokojů je těžká otázka. Jaký odstín zvolit je už otázka snadnější. Záleží na tom, kterou místnost chceme malovat, jaké barvy se nám líbí, zda-li teplé, nebo studené. Výběr většinou záleží jen a jen na nás. S druhem barvy je dobré poradit se s odborníkem, který se v tom vyzná. Důležité je také správné namíchání barvy. Nejkrásnější odstíny získáme, když si barvy necháme namíchat ve specializovaných prodejnách. Doma se nám odstín totiž nemusí podařit a můžeme být zklamáni.

Druhy odstínů

Vhodné odstíny:

 • teplé (oranžová, červená, žlutá, hodí se do obývacích pokojů, působí vesele)
 • studené (modrá, zelená, šedá, hodí se k odpočinku a k relaxování, vhodné do ložnice)

Druhy barev

Jaké můžeme využít druhy barev:

 • Syntetické nátěrové hmoty (nejznámější podskupiny: polystyrenové, akrylátové a epoxidové)
 • Vodou ředitelné disperzní nebo emulzní látky (podle pojivé báze je rozdělujeme: akryláty, polyvinylacetáty, polyuretany, epoxidy, polyesterové, acetonové, lihové)
 • Malířské barvy (podle pojivé báze je rozdělujeme na: vápenné, glejové, hliníkové, disperzní, latexové, bio barvy, univerzální, speciální, plnotónové a koncentráty)

Stavební práce


Stavební práce obsahují mnoho věcí, které potřebujeme při stavbě nebo rekonstrukci domů či bytů. Pokud nejsme odborníci měli bychom si odborníky najmout. Někdy nám nestačí být pouhý kutil, abychom si na tyto práce vystačili samy. Stavební práce můžeme rozdělit na několik druhů.

Druhy stavebních prací

Stavebních prací můžeme opravdu využít mnoho druhů:

 • Zednické práce (mezi nejčastější zednické práce patří: zdivo, obklad stěn, štukování stěn, bourací práce)
 • Obklady a dlažby (rozdělujeme je na kuchyňské, koupelnové, venkovní, rozdíly v obkladech jsou v designu, nebo technických parametrech, je důležité vybrat vhodné obklady a dlažby)
 • Přestavba bytových jader (k přestavbách často potřebujeme stavební povolení, bývá náročná, odborník by určitě neměl chybět)
 • Výměna plastových oken (plastová okna zaručují dobrou odolnost, jejich údržba bývá velice snadná)
 • Výměna dveří (renovace dveří provádíme pro: vchodové, venkovní, vstupní, domovní dveře)
 • Pokládaní podlahových krytin (velký sortiment – plovoucí podlahy, pvc, linolea, koberce)
 • Zateplení fasád (sníží náklady na topení, v létě nepropouští teplo, zvyšuje životnost domu)
 • Sanační omítky (jsou to vodoodpuzující omítky a mají skoro nulovou nasákavost)

Cena, kvalita, odbornost**

**

Materiál, který budeme používat na malířské a stavební práce by měl být určitě kvalitní. Pokud použijeme materiál nekvalitní, brzo to poznáme. Šetřit se nám nevyplatí. Když použijeme materiál kvalitní, déle nám vydrží. Na malířské i stavební práce bychom měli pozvat zkušené odborníky. Věřím, že tohoto rozhodnutí litovat nebudeme.

Jejich velká výhoda je v tom, že ví, jaký materiál se nejlépe hodí na konkrétní druh práce nebo jaká je cena kvalitního materiálu. Nám se totiž může stát, že nakoupíme materiál, který nebude zdaleka tak kvalitní jak by měl být a navíc ho koupíme draho. Malířské práce od odborníků budou provedeny tak pěkně, že se na ně nebudeme moc vynadívat. Stavební práce budou provedeny kvalitně a vydrží nám dlouhá léta. Najmou si odborníky na tyto práce má jen samé výhody.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14571 (rodina-finance.cz#23073)


Přidat komentář