Malířské a natěračské práce - Tábor a okolí

Rozhodli jste se natřít fasádu, okna nebo vymalovat celý byt? Pořekadlo, že s malováním je to stejné jako se stěhováním - „to už je lepší vyhořet“, však nemusí platit pro Vás. Nabízíme Vám pár tipů jak si malování či natření fasády co nejvíce zpříjemnit.

Nejdůležitější je si řádně promyslet, jakou máte představu o proměně Vaše bydlení. Velmi důležitý je výběr barvy. Samozřejmě nic nezkazíte, pokud všechny zdi včetně stropu vymalujete bílou barvou, ale v současné době už to není až tak moderní. Chce to trochu experimentu. Současný trend je přece ve znamení barevných stěn.

Než se spustí samotný proces malování, je na Vás si ujasnit několik zásadních otázek. Zejména jakou máte představu o barvách jednotlivých místností, zda si přejete stěny jednotlivých místností ozdobit nějakými motivy, nebo se raději obrátíte na bytového designéra. **
**

Jakou barvu zvolit?

Volba barvy záleží v každém případě na Vašem požadavku, zda chcete místnost opticky zvětšit, nebo naopak zmenšit, či jednotlivé místnosti prosvětlit. Toho všeho se dá docílit vhodně vybraným nátěrem. Pokud je žádoucí prostory rozjasnit a zvětšit, jsou na řadě studené barevné odstíny, jako je například světle modrá barvy. Teplé barvy, např. žlutá, zase vyrovnávají chybějící slunečné světlo. Chcete-li Vás byt co nejvíce zútulnit, volte barvy teplé, tmavších odstínů. Není na škodu použít barvu hnědou, nebo klidně oranžovou jemně smíchanou s červenou.

Malířské a natěračské práce – Tábor a okolí

Jistě je Vaším přáním docílit toho, aby Váš byt či dům vypadal skvěle a reprezentoval Vás dlouhá léta. Proto je tou nejlepší volbou svěřit tuto nelehkou práci profesionálovi a obrátit se na malířskou firmu s dobrými referencemi. Jednou takovou je firma pana Václava Bohuslava, která bere kvalitně odvedenou práci jako svou vizitku. Tato firma vždy dělá maximum proto, aby byli její  zákazníci nadmíru spokojení. A co firma pana** Václava Bohuslava** nabízí? Nátěry fasád, střech, oken, dveří, nebo Vám vymaluje byt a poradí, které odstíny se nejlépe hodí do jednotlivých místností. Veškeré své malířské služby provádí tak, aby co nejméně omezili provoz v místech, kde malířské práce probíhají.

Jakou barvu pro jakou místnost

Je všeobecně známé, že barvy mají svůj vliv na lidskou psychiku. Každá z nich působí na jinou část mozku a vyvolávají různé emoce. Některé barvy člověka uvedou do klidu, jiné zase vyvolávají aktivitu, či vzbuzují potěšení a dobrou náladu. Jakou barvu zvolíte pro Vaše místnosti však zcela jistě souvisí s Vaší povahou. Jiné barvy se líbí člověku klidnému, tichému, jiné zase člověku aktivnímu.

Barvy obývacího pokoje - Tábor

Obývací pokoj by měl působit útulným dojmem, neboť v něm tráví spousta lidí většinu svého volného času. Proto byste měli vybírat barvy teplé. Pokud k teplé barvě zvolíte ještě navíc tmavý odstín, prostor se opticky zmenší a budete se cítit jistěji a bezpečněji.  Především barva žlutá nebo oranžová vnášejí do každé místnosti optimismus, proto se velmi často používají právě do obývacích pokojů, ale také do kuchyně. Pokud si přejete, aby místnosti působili elegantním dojmem, uděláte dobře, když např. oranžovou barvu smícháte s barvou bílou, čímž docílíte pouze oranžového nádechu. Při výběru barvy však mějte na paměti barevné provedení Vašeho nábytku, aby vše ladilo jak má. Studené barvy, jako je zelená a modrá se do obývacího pokoje příliš nedoporučují. Pokud jsou právě tyto barvy Vaše oblíbené, zkuste je zkombinovat s barvou jinou. Například světle modrá s béžovou jistě nebude vypadat špatně.

Barvy ložnice Tábor

Ložnice je místem spánku a ticha, proto uděláte nejlépe, když zvolíte barvy studené. Ideální volbou je barva světle modrá, která opticky zvětší prostor a vy se nebudete cítit stísněně, což bude mít vliv na lepší a snazší usínání. Pokud chcete tento efekt znásobit, pořiďte si navíc modré povlečení. Světle modrá barva se pak často používá v kombinaci s dřevěným nábytkem, který je nalakovaný pouze přírodním lakem. Takovou kombinací nikdy nic nezkazíte.

Barvy dětského pokoje

Dětský pokoj musí působit vesele a radostně, aby se v něm děti cítili dobře a bezstarostně. Toho docílíte tím, že použijete barvy oranžové, zelené nebo žluté. Jistě nic nepokazíte, pokud tyto barvy různě zkombinujete.

Barvy koupelny

V koupelně se fantazii meze nekladou. Koupelnu si vymalujte, jak je libo, dle toho, jaké barvy se Vám líbí. Doporučují se používat spíše uklidňující barvy, ale jde o čistě Vaši volbu.

Barva pracovny

V pracovně se více než v jakékoliv jiné místnosti potřebujete soustředit na práci. Často se proto doporučuje barva fialová, která uklidňuje mysl a podporuje koncentraci. Naprosto nevhodná je do pracovny červená barva.

Malování bytu Tábor

Pro každý nátěr existují určitá pravidla, kterými je nutno se řídit. Doporučuje se malovat za denního světla. V temných večer se může stát, že správně neodhadnete požadovaný barevný odstín. Pokud chcete, aby barva na stěnách rychle zaschla, nezbývá nic jiného než ohledat teplotu a vlhkost vzduchu. Na obalech bývá většinou vyznačeno, za jakých podmínek barvu nanášet. Hodnota ideální teploty se pohybuje většinou mezi 10-30 stupni Celsia. Obecně platí, že čím nižší teplota a vyšší vlhkost vzduchu, tím se prodlouží doba malování kvůli pomalému schnutí. Nejdříve se začíná malovat strop. Natírá se postupně v pruzích širokých asi 1 metr. Vrchní nátěr se nanáší ve směru dopadajícího světla, tím nebudou vidět šmouhy. U malování se obvykle postupuje od okna ke dveřím. Další vrstva se nanáší až po několika hodinách, přesná doba bývá uvedena na etiketě. Je nutné, aby předchozí vrstva aspoň mírně zaschla. O tom, kolik nanesených vrstev je potřeba, rozhoduje podklad. Pokud byl původní nátěr světlý a povrch hladký, postačí klidně pouze dvě tenké vrstvy. Pokud se však maluje místnost po delší době, tak dvě vrstvy jsou minimum. Čím víc, tím líp. Totéž platí i u změny barvy. Barva se pro první nátěr ředí, pro další už to není nutné.

Nátěr fasády Tábor - jakou barvu vybrat?

I když se to nezdá, vybrat barvu Vaší fasády je nelehký úkol, ve vzorníku totiž vypadá barva omítky jinak než na ploše domu. Zejména byste měli dávat pozor na sytost barevných odstínů.  Dejte pozor na tmavé barvy omítek. Ty totiž pohlcují více tepla ze slunečního záření, což způsobuje jejich přehřívání a následné zvýšené pnutí v křehkých povrchových materiálech. Zejména v zimě dochází na sluníčku k rychlému zahřátí tmavé barvy fasády. Protože pak dochází k teplotním výkyvům, vznikají vlasové trhliny a tím dochází k pronikání vlhkosti do jednotlivých vrstev zateplovacího systému.

Doufáme, že Vám článek alespoň trochu napověděl, jaké barvy použít, pokud jste se rozhodli vymalovat Váš byt či zkrášlit Váš dům novou barvou fasády.

** **

** **

** **

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14565 (rodina-finance.cz#23035)


Přidat komentář