Malířské a natěračské práce - Liberec a okolí

Vymalování je jednou z oblastí, kterou můžete udržovat svůj domov. Nejen, že má své praktické využití, co se týká estetiky, ale může posloužit v případě udržení kvality domu. Jak je to možné a kde lze využít malířství a natěračství?

Proč využít služeb malíře?

Jako první důvod se nabízí profesionalita prováděných prací. Když je někdo fundovaný, tak si dokáže poradit i s nečekanými situacemi, které mohou nastat, a které laika překvapí. Co dělat, když vám začne pod novou malbou praskat omítka? Jak se zachovat, pokud se vám dělají při nátěru šmouhy nebo se vám starý nátěr lepí na štětku či válec? Je spousta problémů, které mohou s malováním i natíráním nastat, proto je lepší, když se obrátíte na profesionála, který vám zajistí kvalitní služby, jež dlouho vydrží. Také poté nebudete mít problémy s úklidem a nebudete přemýšlet, kam uskladnit věci, které jste kvůli malování nakoupili, a které jinak nevyužijete.

Malířské a natěračské práce

Pokud se bavíme o malířských a natěračských pracích, tak se jedná o úkon, kdy se příslušnou barvou natře daná oblast. V případě malířství se jedná o interiéry, tedy vnitřní prostředí domů. Natěračství se zase vztahuje na oblast venkovní čili exteriérovou, v tomto případě fasádu objektu. Protože jsme zmínili, že je lepší si najmout odborníka, tak vás zavedeme nejprve do činnosti samotného malování, abyste věděli, jaké komplikace by vás mohly potkat.

Jak správně vymalovat?

Před samotným procesem malby by se měl připravit daný terén. Zde se využívají různé plachty, které jsou ale tzv. jako živé. Dané igelity se totiž musí pevně ukotvit, protože i sebemenší škvírka může způsobit proniknutí barvy na odhalený povrch. Pokud přejdeme k procesu malování, tak se v daných místech špatně pohybuje, jelikož se igelit lepí na boty a odsouvá se z povrchů.

Jako další fáze je příprava stěny. Pokud máte na dané ploše již nějakou malbu, je lepší ji odstranit špachtlí. Ne každému se do této přídavné činnosti ale chce, a tak třeba po čerstvém nátěru zjistí, že malba praská. Je to z toho důvodu, že nános už je silný a tím, jak se daný prostor navlhčí, tak vypoukne a popraská.

Následná malba také nepatří k fyzicky jednoduchým úkonům. Musíte se zaklánět, manipulovat s těžšími předměty (kýble s barvou, válečky na tyči apod.) a ne každému toto vyhovuje. Pak je zapotřebí mít i kompaktní nátěr. Pokud si barvu mícháte sami, tak je potřeba ji i neustále míchat a nanášet vrstvy tak, že budou vytvářet celistvou malbu bez tzv. map. Pokud bychom se ještě dále věnovali speciálním nátěrům jako je například benátský štuk nebo plasticky výraznější typy, tak zde je potřeba už mít nějaké zkušenosti, aby malba dopadla dobře. Nevýhodou této práce je, že postupně zasychá, tudíž se výsledek projeví za delší dobu. Pokud máte již vymalovaný interiér a najednou zjistíte, že na začátku vám malba praská, tak už je pozdě a finance, které jste vydali za barvu vyjdou vniveč.

Následný úklid po malování je v podstatě už jen jednoduchým úkonem, pokud vás vyloženě nečeká překvapení, kde všude se barva dostala. Nevýhodou pro malování svépomoci je pak i skutečnost, že po pracích nevíte, kam s prostředky, jež jste kvůli tomu nakoupili. Je tedy lepší jednou za čas oslovit profesionálního malíře, který dané práce odvede kvalitně a bez vaší újmy na čase i penězích.

Malířské práce - Liberec a okolí

V oblasti malování interiérů si nejprve ujasněte, jakou barvu chcete (popř. i typ nebo motiv). Můžete využít odborníka, který vám řekne, co se hodí do interiéru vzhledem ke sladěnosti barev. Lze také využít optických triků, kdy se prostor vizuálně zvětší. Můžete také mít i zvláštní typy maleb, které jen tak někdo nemá (benátský vzor, antický styl, ornamenty v asijském duchu, pohádkové postavy apod.).

Pokud bychom měli představit pár tipů, jež se často využívají, tak jednak to je kombinace barev stěn a ponechání bílého stropu. V této souvislosti se volí další optický vjem a sice, že se na horních stranách stěn nechá volný bílý pruh, kdy se daná místnost zvětší. Pokud budete chtít kombinovat, tak volte tak dvě barvy, které si budou konvenovat nebo si pohrajte s pastelovými odstíny. Dále můžete využít jen jedné stěny, která bude v duchu určité barevnosti.

Natěračské práce - Liberec a okolí

V oblasti natírání fasád se nabízí nejen barvy, ale především odolnost. Oproti interiéru je tato oblast více zatěžování povětrnostními vlivy, tudíž i daný nátěr musí být odolnější. Kromě klasických barev se pak nabízí i nátěry, které ochrání budovu před chátráním (v důsledku rzi, hub, plísní apod.), ale také se eliminuje riziko rychlého postupování ohně v případě požáru.

Až budete vybírat daný nátěr, tak pokud se jedná o barvu, volte střídmě a ve sladěnosti s ostatními stavbami v okolí. Nikdy nevíte, když bude váš dům až příliš vyčnívat, koho může nalákat. I zde existuje psychologický efekt, kdy na sebe zbytečně upozorníte třeba případného zloděje, který si řekne, že ve výrazném domě najde i více cenností.

Výškové práce - Liberec a okolí

V této oblasti se nabízí zejména různé úpravy a opravy střech, které potřebují nezbytnou údržbu. Střecha je totiž vystavována asi největším tlakům, co se týká prostor daného obydlí. Na střechu totiž dopadá déšť nebo sníh, zde se usazují různé náletové předměty. Pokud nemáte střechu v pořádku, tak může zatékat až do stěn, co pak ohrožuje i celou statiku domu. Také se nabízí různé práce kolem komínů, které musí být pevné a průchodné jen v daných místech. Komín sám o sobě je velmi účelový, ale pokud nefunguje správně, tak hrozí i vyhoření.

Mít vymalovaný interiér i exteriér je příhodným prvkem v ozvláštnění vašeho domova. Pokud nepotřebujete ryze větší rekonstrukce, tak se směle můžete pustit do povrchové obnovy daných částí vašeho bydlení, kdy vám bude zajištěno, že budete mít esteticky příhodný exteriér i interiér, kam bude rádi chodit, ať se to týká domova či práce. V této oblasti se pak obraťte na profesionály, protože, i když to tak nevypadá, tak malířské a natěračské práce zase nejsou tak jednoduché na to, aby se provedly správně. Pokud spočítáme, že laikům se vždy vše nemusí povést, že finance za vyložené prostředky, které se pak nevyužijí, také nejsou malé, tak je lepší sjednat si někoho, kdo se na dané práce připraví, vykoná je s profesionalitou a pak ještě uklidí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14564 (rodina-finance.cz#23033)


Přidat komentář