Malířské a natěračské práce - Jihomoravský kraj

Potřebujeme-li vymalovat, většinou se obracíme s otázkou na své známé, jestli neznají schopného malíře, který by byl schopen kvalitně a pokud možno levně, vymalovat a nejlépe, aby po sobě také vše uklidil.

Všichni se snažíme zkrášlit svá obydlí a také jeho okolí. K tomu, aby naše domy a byty byly krásné potřebujeme mít kvalitní nátěry a malby. Proto si na tento druh prací objednáváme profesionály. Mnozí z nás jsou schopni si udělat malby a nátěry zcela sami, avšak výsledek mnohdy není takový, jaký by měl být.

Jak hledat spolehlivého malíře a natěrače?

Nejlepším způsobem vyhledávání je poptávat se po svých známých, jestli někoho vhodného neznají nebo zda nemají osobní zkušenosti a daným malířem či firmou. Pokud ano, tak máte vyhráno. Pokud Vaši známí nikoho takového neznají, nezbude Vám, než hledat jinde. Nejvhodnějším místem je internet. Zde najdete téměř vše.

Druhy nátěrů

 • Nátěry fasád
 • Nátěry veškerých dřevěných podkladů a materiálů
 • Nátěry kovových a ocelových konstrukcí
 • Nátěry dalších podkladů a materiálů

Originální barvy a velký výběr odstínů

Tato firma disponuje velkým výběrem odstínů originálních barev, které si můžete vybírat ze vzorníků. V tomto vzorníku najdete barvy od známých tuzemských výrobců a také odzkoušené produkty od zahraničních dodavatelů. Firma disponuje vlastním mobilním lešením a stříkací technikou, což je také velká výhoda.

Vše, co nabízí výše zmiňovaná firma, by měly nabízet také firmy ostatní. To se však v některých případech nestává. Některé firmy, které šetří na všem, mohou pracovat s nekvalitními materiály, barvami, nátěry apod.** **

Barvy při malování a natírání

Všechny barvy, které firmy při malování a natírání používají, by měly být hlavně ekologické, nezávadné a nepoškozující zdraví. Co se týče míchání barev, záleží to na každé konkrétní firmě, některé z nich si míchání barev střeží jako své tajemství, což se dá pochopit vzhledem k tomu, jaká je na trhu konkurence.

Druhy barev

 1. Akrylátové
 2. Disperzní
 3. Ředitelné vodou
 4. Polyvinylacetátové
 5. Silikátové

Vybíráte-li barvy do dětského pokoje, je potřeba klást důraz na kvalitu barvy, která by měla být zdravotně nezávadná. Hlavně bychom si měli vybírat barvy takové, které jdou co nejlépe omývat či jinak čistit. Děti rády malují po stěnách, a proto bychom se na to měli také více zaměřit.

Dekorativní malba

Tento druh malby lze aplikovat několika technikami.

 • Batikování – tzv. „tón v tónu“ vyrobíme tím způsobem, že na světlý podklad nanášíme o tón či více tmavší barvu. A to lze buďto skládaným hadrem, nebo válečkem. Na tento druh techniky se používají speciální barvy.

 • Benátský štuk – jedná se o štukatérskou techniku. Jejím použitím vznikne na zdi dojem mramoru či leštěného kamene.

 • Žilkování – je technika, používaná mimo jiné také na úpravu kovu a dřeva. Vytváří se tím, že na základní nátěr nanesete pomocí houby stejnoměrnou vrstvu lazury a ta se poté pomocí speciálních štětečků a houbiček vytírá.

Pokud byste chtěli experimentovat, ale nejste si jisti, jestli vybranou techniku dokážete správně aplikovat na zeď, zkuste se poptat profesionálů. Můžete to zkusit v obchodě s barvami či nějakým obchodem pro kutily. Jistotou je možnost kontaktovat profesionálního malíře, nebo si ho přímo pozvat domů, aby Vám pomohl.

Průběh spolupráce s profesionálním malířem

První, co musíte udělat je, najít si spolehlivou firmu. Když jste ji našli, je potřeba sejít se s člověkem, který u nás bude dané prostory malovat. Probereme s ním vše, co je potřeba od barev, přes styl malby až po možnost celkového úklidu po malování. Některé firmy jsou ochotny malovat s barvami, které jim dodáte sami, jiné trvají na tom, že použijí pouze barvy své.  Velmi podrobně bychom měli probrat techniku malby a také odstíny barev. Při výběru odstínu barev byste měli brát v úvahu také nábytek a celkové zařízení pokoje, které by mělo být s tou výslednou barvou sladěno. Velmi záleží na barvě koberce, či jiného materiálu, položeného na podlaze.

Ceny za profesionální vymalování

Asi Vás bude zajímat, kolik stojí nechat si vymalovat od profesionálů. Ceny jsou různé. Jsou závislé na mnoha faktorech. Zejména záleží na tom, jaké barvy si přejete na vymalování použít, dále je to množství malované plochy a v neposlední řadě také záleží, jakou technikou si přejete prostory vymalovat.

Až budete chtít vymalovat, obraťte se na profesionály

Malířské a natěračské firmy by měly umět pracovat s kvalitními barvami a měly by zaměstnávat profesionální malíře a natěrače, kteří mají v tomto oboru dlouhaleté zkušenosti. Některé firmy si dokonce zakládají na tom, že po sobě také vše uklidí a tak Vám odpadá starost s úklidem, který je mnohdy více náročný, než kdybyste si malovali sami.

Jistě nemalujete každý měsíc nebo i každý rok, proto pokud už k vymalování pokoje, bytu nebo celého domu dojde, přejete si, aby to byly jednak krásné barvy a kvalitně odvedená práce.

Mnoho lidí si umí vymalovat sami, ale nemají na to čas, nebo ze zdravotních důvodů si na to netroufají. V tomto případě se musí obrátit na profesionální firmu. Ušetří to nejen spoustu času, problémů, ale také tolik nenáviděného úklidu, který po malování vždy následuje. Přijít po víkendovém výletě domů a mít již vše hotovo, je přece lákavá nabídka, ne?

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14516 (rodina-finance.cz#22636)


Přidat komentář