Malířské a natěračské práce - Břeclav a okolí

Malířské a natěračské práce lze s trochou šikovnosti a chytrosti provést také svépomocí. Je však dobré mít v záloze odborníka, který by nám v případě nouze pomohl nebo poradil. Chystáte se malovat nebo natírat a nevíte jak? Oslovte odbornou firmu.

Každý z nás má svou oblíbenou barvu, kterou se rád obklopuje, mnohdy si to ani neuvědomujeme, ale když se nad tím zamyslíme, zjistíme, že je naše oblíbená barva v naší blízkosti nejvíce. Chceme-li mít hezké barvy také na zdech, měli bychom na jejich aplikaci povolat odborníky.

Malířské a natěračské práce - Břeclav

Vykonat doma malířské práce občas potřebuje každý z nás a chceme-li, aby byly provedeny dokonale, je potřeba, aby je vykonával odborník. Ne vždy musí malovat profesionál, neboť mnohdy může dokonale vymalovat i šikovný amatér. Nejdůležitější na malířských pracích je příprava a poté taky kvalitní materiály a šikovnost. Pokud jste tedy šikovní a potřebujete vymalovat, zjistěte si informace o tom, jaký styl použít a které barvy jsou vhodné a troufáte-li si na malování sami, nebojte se a zkuste to.

Jak se na malování připravit?

V první řadě je potřeba si dokonale vybrat vhodný druh barvy. Pokud si nejsme jisti správně zvoleným druhem barvy, měli bychom si nechat poradit u odborníka, například ve specializované prodejně, kde se barvy prodávají nebo oslovit nějakého malíře. Poté, co máme zakoupeny barvy, je nutné připravit si dané prostory. Nábytek je nutné z pokoje vystěhovat a v případě, že to nejde, jej seskupíme doprostřed pokoje a zakryjeme malířskou fólií. Dále bychom měli ve vlastním zájmu oblepit krepovou páskou podlahové lišty, okna, dveře a na podlahu položit malířskou fólii. Kryty zásuvek a vypínačů lze před malováním vyšroubovat a poté opět vrátit, nebo také přelepit krepovou páskou. Jakmile máme vše zakryto je čas připravit stěny, které je potřeba začistit, vyhladit, očistit a odmastit.

Jak volit barevný odstín?

Každý z nás by měl vybírat barvy dle svého uvážení, neboť ať si to uvědomujeme nebo ne, tak nás barvy velmi výrazně ovlivňují. Co se týče druhu barvy, tak na vnitřní výmalbu jsou nejvhodnější barvy disperzní, které lze tónovat do jakéhokoli barevného odstínu. Lze však také použít barvy latexové, které mají vysokou kvalitu a jsou více lesklé. Vybíráme-li barevné odstíny, měli bychom se držet vlastním názorem a neměli bychom příliš dávat na módní trendy. Pokud si nejsme jisti, jaké odstíny použít, pak je dobré vědět, že pastelové odstíny celý prostor prosvětlí a syté barvy naopak zmenší a ztmaví.

Čím malovat?

Malíři nejčastěji používají malířské štětky a to hlavně proto, že to mají, jak se říká v ruce. Chcete-li taky malovat malířskou štětkou, měli byste být velmi opatrní a hlavní věcí je, mít v ruce cvik. V opačném případě lze velmi snadno vytvořit na stěnách šmouhy, kterých se nezbavíme jinak, než dalším vymalováním. Další malířské náčiní, které rovněž používají malíři a to zejména na malování větších ploch jsou stříkací náčiní, jako je ruční stříkací pistole či pistole s kompresorem. Ruční stříkací pistoli si můžeme vypůjčit nebo koupit také my amatéři. Nejoblíbenějším nástrojem na malování pro laiky je váleček. Pomocí válečku může i člověk, který nikdy v životě nemaloval vytvořit na stěně krásnou výmalbu. Jedinou věcí, kterou je potřeba u válečku hlídat je délka vlasu, přičemž na hladkou stěnu nám postačí váleček s krátkým vlasem a naopak na vrásčitý povrch je vhodný vlas delší, aby barva na zdi lépe ulpěla.

Natěračské práce

Natěračské práce jsou na tom podobně jako práce malířské akorát s tím rozdílem, že je při natírání potřeba vybírat jiný druh barev. Natírat se dá téměř vše. Stejně tak, jak se liší natíraný materiál, je nutno vybírat také rozdílné druhy barev, neboť každý materiál má jiné vlastnosti a potřebuje barvy s jiným složením. Je jisté, že žádný amatér neví, jaké barvy použít a pokud se tedy chystáte natřít například okna, dveře, zábradlí atd. měli byste se poradit s odborníkem. Pokud nevíte, kde odborníky hledat, pak je možno je navštívit ve specializovaných prodejnách, jako jsou například barvy laky, velké obchodní řetězce, které se specializují na dům a zahradu apod.

Čím lze natírat?

Natírat lze mnoha způsoby, ale nástroje na natírání jsou stejné jako u malířských prací. Pokud chceme natírat malé plochy, jako jsou okna, zábradlí apod. můžeme použít štětce. Pokud se chystáme k natírání větších ploch kupříkladu dveře, střechy atd. můžeme použít také váleček. K natírání ještě větších ploch lze použít stříkací pistole apod.

Protipožární nátěry

Výrobci barev jdou stále kupředu a tak si lze koupit k natření konstrukcí a budov protipožární nátěry. Mnozí z nás o protipožárních nátěrech již slyšeli, ale jak fungují, už ví jen málokdo. Jak již napovídá název, jedná se o nátěry odolávající ohni několika způsoby. Obecně lze tedy protipožární nátěry rozdělit do tří skupin. První skupinou jsou protipožární nátěry zpěnitelné, které se při žáru promění na pěnu, která natřenou konstrukci obalí jako tepelná izolace, čímž přenos tepla zpomalí. Další v pořadí je netoxický protipožární nátěr, kterým se natírají plochy, které neplní nosnou funkci v dané konstrukci. Těmito nátěry se nahrazují klasické nátěrové hmoty, které není potřeba chránit před ohněm dalšími materiály. Netoxickými protipožárními nátěry se zabraňuje vzniku toxických zplodin při hoření, jako nátěry oken, schodišť či únikových chodeb. Posledním druhem protipožárních nátěrů jsou kombinované protipožární nátěry, které jsou kombinací zpěnitelných a netoxických protipožárních nátěrů. Tento druh nátěru funguje tak, že při vzniku žáru vytvoří na celé konstrukci izolační pěnu a zabraňuje vzniku toxických látek. Pokud Vám záleží na tom, aby byl Váš dům či objekt bezpečný jak pro Vás tak všechny ostatní co se v něm pohybují a také pokud Vám záleží na majetku, měli byste přemýšlet o použití protipožárních nátěrů, které Vám mohou také zachránit život

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14566 (rodina-finance.cz#23038)


Přidat komentář