Malířské a lakýrnické práce - Praha 9

Každá výmalba se jednou okouká a přijde čas, kdy je nutné vymalovat znovu. Nejlépe uděláte, pokud si pozvete odborníka, tedy malíře – natěrače, který se nejen o novou výmalbu postará, ale i poradí s dekorativními technikami.

Barvy

Na trhu je celá škála barev. Každá barva má přitom jiné vlastnosti. V tom, aby se čert vyznal. Nejlépe tedy uděláte, pokud vše necháte na malířské firmě. Ta vám vybere barvy podle stavu vašich stěn, navrhne dekorativní techniky i nátěry zárubní, radiátorů a oken. Na vás zůstane výběr barevných odstínů a odsouhlasení nabídnutých** dekorativních úprav**.

Pomocí barev lze vykouzlit nový interiér

Stačí vědět co, která barva znamená. Nejlépe uděláte, když se s významem barev alespoň zlehka seznámíte. Základní rozdělení je na teplé, studené a neutrální barvy. Podle tohoto rozdělení se barvy používají v místnostech. Kombinují se, vytvářejí se jimi kontrasty, opticky proměňují prostor.

Bílá barva

Je symbolem čistoty, jasnosti a nevinnosti, ale také perfekcionismu a touhy po dokonalosti bez jakýchkoliv kompromisů. Je chladivou barvou, která působí rozjasňujícím dojmem, zvětšuje prostor a napomáhá přemýšlení. Pokud ji použijete samostatně, bude celý prostor působit sterilně a nepřirozeně. V kombinaci s pastelovými barvami bude působit jemně, s černou elegantně, s hnědou přívětivě.

Černá barva

Je opakem bílé - symbolizuje tajemno, mystiku a smutek. Přesto je oblíbenou barvou. Používá se na linky, kontrasty a různé doplňky. Zajímavě působí s bílou, červenou nebo žlutou. 4ernobílá kombinace, kdy zdi jsou bílé, a nábytek černý se hodí do obývacího pokoje. Kombinace bílá, červená a černá se hodí do jídelny i do kuchyně. Černožlutou kombinaci můžete najít v moderních koupelnách.

Šedá barva

Je barvou neutrality a kompromisu. V interiérech se nepoužívá na velké plochy. Vynikne však v detailech. Zajímavá je například kombinace růžová, fialová šedá.

Červená barva

Červená je teplou stimulující barvou. Oživuje nás a dodává nám odvahu. Symbolizuje krev, vitalitu, sílu života a energii. V sytých odstínech dynamizuje, až provokuje. V interiéru se používá v malém množství. Najdete ji na nábytku nebo jako konturu. Poněvadž povzbuzuje chuť k jídlu, používá se v kuchyních nebo také v ložnicích jako erotizující prvek.

Růžová barva

Symbol něhy, jemnosti a romantiky. Tuto jemnou barvu najdete často v dívčích pokojích. Krásně vynikne v kombinaci s fialovou.

Oranžová barva

Oranžová je symbolem optimismu, mládí a radosti ze života. Pomáhá proti depresím, nechuti a pesimismu. Vzbuzuje v nás zvědavost a chuť do dobrodružství. Označuje se za sociální barvu, kterou mají rádi extroverti a společenští lidé. V současnosti jde o vůbec nejoblíbenější barvu. Snad v každém interiéru ji najdete. Hodí se do prostor, kde se schází rodina i přátelé. Ale pozor, přestože jde o oblíbenou barvu, tak v sytých tónech v malé místnosti působí zcela opačně. Na citlivé osoby působí dráždivě a rozrušuje je.

Žlutá barva

Je nejjasnější teplou barvou s povzbuzujícím a rozveselujícím účinkem. Je symbolem moudrosti a vysoké inteligence. Podporuje myšlení, povzbuzuje nervy a oživuje paměť. Napomáhá uvolnění, svobodnému vývoji a komunikaci při navazování kontaktů. Tato sluníčková barva má velmi široké použití. Světlá žlutá opticky rozšiřuje prostor, tmavší odstíny vystupují do popředí. Může působit** teple**, navozovat chuť k jídlu nebo pocit kyselosti. Žloutkové tóny najdete v dětských pokojích, často v kombinaci se zelenou nebo modrou barvou.

Fialová barva

Je to mystická barva, která je symbolem spirituality, duchovna ale i srdečnosti. Vzniká sjednocením dvou opačných pólů, dvou kontrastních a energetických faktorů - modrým klidem a červenou pohonnou sílou, které se navzájem vyrovnávají. Pomáhá při meditaci a může mít až hypnotické účinky. Ve své základní barvě je brána jako mystická magická a slavnostní. Právě proto se jí o adventu zdobí kostely. Červenofialové odstíny působí extravagantně. Světlé růžovofialové naopak žensky a rafinovaně. Levandulové odstíny se používají v kuchyních, ale i ložnicích a koupelnách. Tmavší odstíny najdou uplatnění v pracovnách.

Modrá barva

Patří ke studeným barvám, symbolizuje moře, nebe, ale i konzervatizmus a povinnosti. Tmavě modrá je barvou spolehlivosti, míru a celkově uklidňuje. Zlepšuje schopnost se soustředit. Proto je vhodná do pracoven i studoven. Světle modrá barva připomíná nekonečnost nebe, přináší inspiraci a dává nám pocit svobody. Vyjasňuje duši i ducha. Také ona se hodí do pracoven, ale nejčastěji se používá v koupelnách a ložnicích. V pastelové světlé modré se velmi často používá do dětských chlapeckých pokojíčků. Do pokojů starších chlapců se často používá kombinace modré a bílé v námořnických tónech.

Zelená barva

Je barvou přírody, rovnováhy, klidu a naděje. Působí uklidňujícím dojmem a pohled na zelenou barvu napomáhá regeneraci a načerpání nové síly. Lidé mající rádi tuto barvu budou více ochotní rozdávat lásku a pomáhat motivovat ostatní. Do pokojů se používá podle toho, zda je její odstín studený či teplý. Studené tóny se hodí do pracoven.** Teplé** do dětských i chlapeckých pokojů.

Hnědá barva

Barva země, pokory a askeze. Preferují ji lidé, kteří stojí nohama pevně na zemi a umí dobře hospodařit s penězi. Jedná se o všední, nenápadnou až nudnou barvu, která ale dokáže působit klidně a důvěrně. Velmi často ji najdete** v obývacích pokojích**, kde může být v kombinaci s bílou, oranžovou, žlutou nebo i růžovou. Někdy se ve světlých tónech používá pro pánské pracovny.

Kombinace barev

Teď, když jste si přečetli alespoň základní charakteristiku barev, se vám budou odstíny barev vybírat a kombinovat mnohem lépe. Kombinovat však nemusíte pouze barvy na stěně. Zkuste, třeba i s pomocí malíře, sladit celý interiér. Stěny, podlahu, nábytek, zárubně, radiátor, okno i doplňky. Není to sice jednoduché, ale zase získáte představu o kompletně zbarveném interiéru a možná, že se rozhodnete ještě pro další nátěry nebo výměnu podlahy.

Moderní interiér

Ne každý ví, co je to moderní interiér. Někdo řekne, že jde o zařízení podle poslední módy. Jiný řekne, že jde vlastně o celkovou charakteristiku interiéru. Pokud ten první bude chtít udržet krok s módou, která se každý rok mění, za chvíli mu nezůstanou žádné peníze. Ten druhý však bude pečovat o svůj moderní interiér tak, aby byl nadčasový, vzdušný, příjemný a aby se v něm každý cítil dobře. Z toho vyplývá, že** modernost interiéru** není v časopisech, ale v moderních doplňcích, které usnadňují a zpříjemňují život.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14551 (rodina-finance.cz#22914)


Přidat komentář