Malířské a lakýrnické práce - Praha 8

Stále je co v domácnosti modernizovat, renovovat, opravovat. Do některých činností se domácí kutilové pouští sami. K takovým pracím patří i vymalování místnosti, či rovnou celého bytu, domu. Vymalovat sice dokáže každý, teď jde o to, jaký bude výsledek.

Ač by se zdálo, že vymalování není žádná věda a k výmalbě je zapotřebí barva, malířská štětka, či váleček a nějaké to staré oblečení, rozhodně tomu však tak není. Ani v případě, že se stěhujete do zcela nového bytu, domu, neplatí automaticky, že při vymalování dosáhnete rovnoměrného nanesení barvy. Před samotným vymalováním je totiž nutné zhodnotit povrch stěny – její rovnoměrnou savost, rovnost, praskliny apod. A v případě, že se chystáte k vymalování stěn, které již byly evidentně několikrát vymalovány, či dokonce nesou stopy tapet, pak je třeba kolikráte původní malbu, nánosy tapet seškrábnout. Zkušené oko malíře také rozpozná, zda bude zapotřebí penetračního nátěru, díky kterému se účinně zamezí vzniku nevzhledných map, šmouh, fleků.

Z výše uvedené je již určitě patrné, že za kvalitní výmalbou stojí dlouholeté zkušenosti získané praxí, sledování nových technologií, malířských technik, nových typů barev aj.

Malířské a lakýrnické práce – Praha 8

Hledáte-li neotřelost a nejste zvyklí tzv. jít s davem, pak pro Vás možná budou zajímavé benátské štuky, které svým vzhledem efektně imitují mramor. Záleží zcela na Vás, Vašem vkusu i celkovému stylu interiéru, zda zvolíte nenápadný, nebo naopak výrazný vzhled benátských štuků. Obrátíte-li se však na profi malíře, kteří mají s benátskými štuky zkušenosti, jistě Vám poskytnou odbornou radu a poradí i s výběrem.

Proč se stává benátský štuk tolik vyhledávanou malířskou technikou? Třeba z toho důvodu, že je více než dekorativní a současně i praktický. Určitě oceníte to, že na benátském štuku nezůstává žádný prach, což je samozřejmě rozdíl oproti klasické výmalbě.

Možnosti aplikace benátských štuků

Výhoda benátských štuků také spočívá v tom, že nejste nijak omezováni, co do povrchu, zakončení, tvaru stěny. Rádi byste opatřili benátskými štuky předsíň zdobenou klenbou, oblými rohy aj.? Žádný problém pro aplikaci benátských štuků.

Způsob nanášení benátských štuků

Většina z nás byla bezpochyby u toho, když se maluje. Nebo si minimálně dokážeme představit, jak se maluje. Jak se však aplikují benátské štuky?

V prvé řadě je zapotřebí si vybrat ten nejvhodnější benátský štuk, tak, jako barvu. Ten poté malíř nenese speciálním hladítkem tím způsobem, aby bylo docíleno maximálně hladkého a homogenního povrchu. Poté následuje druhá, třetí vrstva, a to již špachtlí o různé šířce. Jednotlivé vrstvy benátských štuků jsou ještě pečlivě vyhlazovány brusným papírem. A po poslední vrstvě přichází na řadu precizní vyleštění povrchu, a to buď hladítkem, nebo také hranou špachtle.

Nutnost a četnost výmalby

Že je opakovaná výmalba vůbec nutná? Mohlo by se zdát, že ten, kdo se rozhoduje pro opětovnou malbu, činí pouze z důvodu dekorativního, kdy původní malba již není taková, jako kdysi. Možná se však i podvědomě rozhoduje z jiného důvodu.

Vezměte si, jak často za týden utíráte prach, který víří vzduchem. A i když se možná zdá, že prach se usazuje pouze na plochách vodorovných, rozhodně tomu tak není. Prachové částečky se totiž usazují i na stěnách. A my tyto částečky stále dýcháme. Samozřejmě, že se nejedná o enormní vrstvy. Nemůže se tedy stát, že kdybyste si sáhli prstem na zeď, tak se zaboříte do centimetrové vrstvy prachu. Kdežto u nábytku je toto přímo očekáváno. Pokud byste neutírali třeba na skříni nějaký ten rok prach, dočkali byste se značné vrstvy prachu.

A právě z hygienického hlediska, kdy se na klasické výmalbě usazuje prach a my ho dýcháme, je zapotřebí častější výmalby, cca každé tři, čtyři roky.

Lakýrnické práce

Přestěhovali jste se do staršího bytu, domu? Nebo již nějaký ten rok bydlíte a zjišťujete, že okna, dveře, zárubně dveří, radiátory aj., nejsou již takové, co do vzhledu, jako před lety?

Tak, jako na nás lidech se podepíše čas, tak i na věcech, zařízeních, kterými se obklopujeme. Někdo dává přednost novému nákupu oken, dveří, topných těles, střechy, místo toho, aby renovoval a nechal zmíněné odborně nalakovat. Rozhodnutí je samozřejmě zcela na každém z nás. Z ekonomického, ale také ekologického hlediska je jistě výhodnější, když se obrátíme na profesionální lakýrnickou firmu, než kdybychom zašli do prodejny a vyměnili staré za nové.

Možnosti lakýrnických prací

Služeb lakýrnické firmy, můžete využít v případě: nátěrů oken – nátěrů dveří a zárubní – nátěrů radiátorů – nátěrů zábradlí – nátěrů plotů – nátěrů střech – nátěrů kamenných obložení aj.

Renovace oken

Pozvali jste si domů profesionála na okna pro zhodnocení jejich stavu? A ten Vám sdělil, že funkčně jim nic není, jen jsou prostě oprýskaná? Určitě by tedy nebylo na místě, je hned měnit za nové. Co však můžete udělat, je nechat si je zrenovovat u lakýrnické firmy.

Pozvěte si Vámi vybraného odborníka, který posoudí stav okna, co do vzhledu. V případě, že by byl původní nátěr ve velmi špatném stavu, pak Vám s největší pravděpodobností doporučí, že by bylo nejvhodnější nátěr odstranit a aplikovat nový.

U firmy, která se zabývá lakýrnickými službami, si určitě budete moci i vybrat z rozličného materiálu. Jejich vhodnost, výhody, nevýhody, si nechte od firmy vysvětlit.

Máme to štěstí, že u nás platí „zlaté české ručičky“. Samozřejmě však můžeme použít i rčení „když dva dělají totéž, není to totéž“. Z toho plyne, že ne u každé firmy se dočkáme kompletního servisu, spolehlivosti, solidnosti, individuálního přístupu a samozřejmě kvalitně odvedené práce. Určitě je tedy dobré si dohodnout s vybranou firmou nezávaznou konzultační schůzku a na ní probrat možnosti, formu spolupráce, cenovou kalkulaci, termín vyhotovení práce aj. Již způsob komunikace, ochoty poradit, vysvětlit aj., Vám hodně napoví.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14557 (rodina-finance.cz#22957)


Přidat komentář