Malířské a lakýrnické práce - Praha 3

Barevnost, to je trend dnešní doby. Žádná šeď, ať již na fasádě nebo na zdi interiéru, ale spousta barev, které spolu ladí, které přivolávají dobrou náladu, které jsou potěchou pro oko.

Nebojte se experimentovat!

Svůj domov zase tak často nemalujeme. Je to z několika důvodů. Malování není až tak levná záležitost, je s tím spousta práce, nepořádku, uklízení, a pak také zabere spoustu času. Navíc se říká, že zvyk je železná košile a někteří lidé, když si na něco zvyknou, například na určité tóny a barvy v místnosti, jen velmi neradi něco mění. K** malování, nátěrům i lakování** však každého většinou nakonec donutí čas. Barvy v interiéru, ale nakonec i v exteriéru časem ztrácejí na intenzitě, blednou, stávají se mdlými. Najednou, jakoby celý domov zešedl. Stejné to však je i ve firmě. Na začátku je zářivé pracoviště, které se časem promění ve vybledlé, únavné místnosti, kde se již nikomu nelíbí. A tak nakonec je tu rozhodnutí – změna je život, bude se malovat. Ale jaké zvolit barvy? Ty stejné? Někdo opravdu celý život maluje stěny svého domova na stále stejný barevný odstín. No, pokud ho to uspokojuje a cítí se doma dobře, proč ne. Ale změna je opravdu život a každá změna přináší něco pozitivního. Nebojte se tedy hledat nové odstíny na své zdi, fasádu nebo třeba nábytek či pergolu. Ono to má něco do sebe. Nové barvy nám pozvednou náladu a vše bude takové zajímavé, jiné. Obavy někdy přicházejí s tím, že nová barva na zdi nebude ladit se zařízením pokoje. Ale i zde je pomoc. Každá barva může být sladěna s jinou. Například fialová. Tmavá fialová v kombinaci se zlatou je velice slavnostní barva, v odstínu levandule v kombinaci s bílou jde o vzdušnost, volnost, odpočinek připomínající dovolenou v Provence, jemná růžovofialová v kombinaci s růžovou, doplněná šedou linkou bude skvěle vypadat v dívčím pokoji, červenofialové tóny přinesou extravaganci a v kombinaci s bílou vyniknou v každé ložnici, fialovo-modrá v kombinaci se žlutou rozveselí dětské pokoje. Jak vidíte možností je opravdu celá řada a tak se nebojte, vybírejte, kombinujte a experimentujte. Tu nejlepší kombinaci nakonec použijte na své zdi.

Malířské práce - Praha 3

Psychologickému působení barev se dnes přikládá velký význam. Dokonce patří mezi hlavní kritéria při malování a rekonstrukcích bytů, rodinných domků nebo i firemních prostor. Bohužel právě toto základní kritérium může být třeba i nechtěně zneužíváno. Pokud totiž použijete některých ne právě korektních rad časopisů, může se vám stát, že budete malovat velmi brzy znovu. Ono totiž, co na obrázku působí zajímavě, ještě nemusí být vhodné právě pro vás a váš domov. Proto rady módních časopisů berte s přehledem a buď se zajímejte o opravdové** působení barev na člověka**, které je podloženo dlouhodobými zkušenostmi, nebo se řiďte podle** vlastního citu.**

Jak vybrat barvy?

Každému z nás se líbí jiné barvy, jiný odstín. Tyto barvy se nachází v našem okolí, vnímáme je jako první, když procházíme různými místy. Všímáme si i toho jak jsou tyto naše oblíbené barvy kombinovány. Některé kombinace se nám líbí, jiné nás vyloženě nadchnou a další se nám zdají naprosto nemožné. Právě tato setkání s barvami a jejich kombinacemi v nás zanechává určité poznatky. Není nic jednoduššího než si sednout ke stolu, vzít si papír a tužku a napsat si všechny barvy i jejich odstíny, stejně jako kombinace, které se vám líbí. Pak vylučovací metodou vybrat ty správné. Aby, jste měli jistotu, že jste zvolili opravdu správné barvy, doporučuje se jeden trik. V klidu zavřete oči a začněte myslet na příjemné barvy, na barvy, ve kterých jste šťastní, ve kterých se cítíte dobře. Ani se nenadějete a opravdu vám najednou vyplynou na mysl. Právě v těchto barvách se budete ve skutečnosti cítit nejlépe.

Harmonie barev

Vybrané barvy by spolu měly být v harmonii. Měly by** vzájemně ladit** nebo naopak být v kontrastu.Nejlépe je si vše předem vyzkoušet na papíře nebo na počítači. Pokud máte možnost, použít některý kreslící počítačový program, můžete si vyzkoušet barevné provedení místností tam. Pokud tuto možnost nemáte, nezbývá vám, než vzít do ruky** tužku a papír** a zkusit si vše nakreslit. Na pomoc byste si měli vzít buď vzorník barev, nebo alespoň** barevný kruh.** Kombinovat byste neměli více než** tři barvy**, tyto barvy by se však měli promítnout do celého pokoje, tedy do stěn, podlahové krytiny, nábytku a doplňků. Nejdříve vyberte hlavní barvu, nebo kombinaci a pak začněte vše ladit. Ladit jednotlivé barvy můžete odstupňováním sytosti, použitím barev stejné jasnosti, použitím barev ze stejné oblasti jedné hlavní barvy nebo doplňkovým principem protilehlých barev na barevném kruhu.

Optické a pocitové klamy

Barvami lze změnit celou řadu nevhodných proporcí místností a také špatné světelné nebo teplotní podmínky.** Chladné barvy** jako je zelená a modrá sníží pocitově teplotu místností orientovaných na jih a jihozápad. Interiér také opticky rozšíří a osvěží, přitom nepoutají pozornost a nechají vyniknout nábytek a doplňky.** Teplé barvy**, červená, oranžová, žlutá naopak oteplí místnosti orientované na sever. Interiér opticky zmenší, ale zároveň oživí. Tmavé, syté odstíny místnosti zužují, dodávají jim klid a reprezentativnost. Nejsou však vhodné na strop, poněvadž mohou vyvolat pocit padání stropu a tím i pocit stísněnosti. Pokud je však strop velmi vysoký, například ve starých městských zástavbách, můžete ho právě tímto nátěrem snížit. Světlé odstíny interiér provzdušní a rozšíří.** Kombinací teplých a studených barev** dosáhnete zajímavého kontrastu. Nerovné zdi, zejména rohy můžete srovnat využitím bílých pruhů v rozích místnosti. Vlastně je to jako byste celou stěnu orámovali úzkým bílým pruhem. Ošklivé trubky a radiátory schováte natřením stejnou nebo jen o velmi málo tmavší barvou.

Buďte sami sebou

Barevné kombinace se vám musí líbit. Ale nejen vám, ale celé vaší rodině, tedy té, co s vámi bydlí. Nejlépe uděláte, pokud si každý sám navrhne výmalbu svého pokoje a společné prostory navrhnete společně. Každý může udělat svůj návrh a pak společně vyberete ten nejlepší. Společné prostory často bývají tvrdým oříškem, vždyť každému se líbí něco jiného, ale při dostatku času na rozhodování jistě vždy najdete ten správný kompromis.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14552 (rodina-finance.cz#22926)


Přidat komentář