Malířské a lakýrnické práce - Praha 2

V dnešní době už se fádnost a stereotyp nenosí. V interiéru se klade důraz na originalitu a nevšední řešení. Proto je dobré si před úpravou zdí prověřit moderní trendy a možnosti.

Aby výsledek malířských a lakýrnických prací byl co možná nejlepší, je potřeba používat nejen profesionální nástroje a nátěrové hmoty, ale především mít dostatek zručnosti a zkušeností. Proto pokud nechceme při výmalbě riskovat neúspěch či nedokonalý vzhled, je nejlepším řešením obrátit se na profesionály z oboru, kteří nejen odvedou skvělou práci, ale také nám na základě svých znalostí a zkušeností dokáží  poradit s výběrem jak materiálů, tak i barev a podobně.

Malířské a lakýrnické práce - Praha 2


Dnešními trendy jsou výrazné barvy a nejlépe kombinace dvou nebo i více barev v jednom pokoji. Samozřejmě, že konečné rozhodnutí je jen na nás samotných a záleží jen na našem vkusu. I přesto je několik základních pravidel, které bychom měli dodržovat, aby náš interiér vypadal dobře.

Malé a tmavé místnosti

V takových místnostech bychom vždy měli používat světlé barvy a odstíny. Pokud jsou tmavé jen některé stěny či kouty v místnosti, potom na ně určitě musíme použít světlou barvu, která je opticky zesvětlí. V případě, že chceme malovat např. pruhy, pak platí, že vodorovné pruhy místnost opticky rozšiřují, zatímco svislé pruhy ji prodlužují a zužují. Velké vzory nejsou do malých místností vůbec vhodné, protože místnost by se opticky ještě více zmenšují.

Velké a světlé místnosti

Zde je dovoleno téměř vše, co se nám líbí. Světlé i tmavé barvy a jakékoli vzory a jejich velikosti budou vypadat dobře. U velkých místností bychom ale měli myslet na to, že by mohly působit poněkud neosobně. Měli bychom tudíž volit teplejší barvy, abychom místnost zútulnili.

Možnosti při konečné úpravě stěn interiéru

Možnosti jsou v dnešní době široké. Již dávno neplatí, že jedinou barvou pro výmalbu interiéru je bílá a ani to, že celá místnost musí být vymalována pouze jednou barvou. Moderní doba je otevřená experimentům a osobitému, nevšednímu vzhledu. Můžeme si vybrat nejen z velkého množství stylů výmalby, ale také z jiných technik úpravy stěn.

Při výběru malířských barev bychom měli zvážit, jaké nároky máme například na otěruvzdornost barvy. Pokud máme děti či domácí zvířectvo, tak bude tato otázka pro nás zásadní. Druhou důležitou vlastností barev, kterou bychom si měli před koupí ověřit je jejich stálobarevnost. Jistě nechceme, aby nám barva zanedlouho vybledla a my museli celý proces malování provádět znovu.

Nátěry s efektem jedinečných odlesků

Mezi nabídkou barev můžeme mimo jiné najít i speciální nátěry, které vytvářejí řadu barevných odlesků a odstínů. Vzhled místnosti podtrhnou a rozzáří nejrůznější perleťové, saténové či kovové odstíny, případně dekorace s metalickými odlesky.

Plastické efekty tvořené stěrkou

Při použití speciálních pomůcek, jako jsou například hladítka, štětky či mořské houby je možné vytvořit plastické efekty neomezených možností. Ty je po jejich vytvoření navíc možné i barevně podle potřeby dodekorovat. Plastická stěrka je skvělým způsobem, jak nenuceně upozornit na jednu určitou stěnu v pokoji. Plastické stěrky jsou často využívány také v restauracích, barech či hotelech.

Benátský štuk

Benátský štuk se stal populárním především kvůli svému konečnému vzhledu, který dokonale imituje mramor či leštěný kámen a je přitom ekonomičtější. K dalším přednostem Benátského štuku patří také vysoká odolnost proti vodě a plísním, díky čemuž najde uplatnění i ve vlhkém prostředí koupelen. Velmi efektně vypadá také při použití okolo krbů nebo krbových kamen.

Fládrování

Je tradiční malířská technika, která vytváří imitaci dřeva. Provádí se na hladké povrchy, jako jsou hladké stěny, nábytek či dveře. Nakonec se povrch upravuje lakem, aby se  dosáhlo jeho snadné omyvatelnosti.

Imitace kůže

Tato technika se dá provádět pouze na hladkých površích, vyhlazené omítce či sádrokartonu. Barevnost povrchu je možné snadno přizpůsobit konkrétnímu vzorku, pokud jde o takzvanou „krčenou kůži“ (se světlejšími cestičkami). Tato technika vytváří jen minimální strukturu.

Použití tapety

V současné době poskytují tapety rozsáhlou nabídkou barev, vzorů a motivů, čímž umožňují docílit zajímavých konečných efektů. Na rozdíl od nátěrů dokážou tapety překrýt nerovnosti povrchu a mohou částečně působit i jako protihluková bariéra. Za poměrnou novinku můžeme považovat takzvané minerální dekorační tapety, jejichž součástí je vzorovaný minerál. Tyto tapety jsou nejprve bílé. Po nalepení na stěnu se přetřou zvolenou barvou, díky které vzor z tapety vystoupí.

Bordury

Bordury jsou vlastně papírové proužky, které slouží jako doplněk tapet, k jejich ukončení či předělení tapetované plochy. Ovšem často se také aplikují samostatně jako linka umístěná pod stropem. Podobně jako minerální tapety se bordury nejprve nalepí na stěnu a posléze přetřou zvolenou akrylátovou barvou, aby vzor na borduře vystoupil.

Nálepky a šablony

Jsou výborným, jemným a efektním doplňkem k výmalbě. Mají poměrně nízké pořizovací náklady, snadnou a časově nenáročnou aplikaci.

Dekorační malby přímo na stěnu

Jedná se o dekorační malby, které odborníci namalují ručně přímo na zeď. Vyniknou především v dětských pokojích, školách, sportovních zařízeních, relaxačních centrech a restauracích. Motivy si můžeme vybrat buď z existujících katalogů nebo se domluvit na vytvoření našeho vlastního návrhu. Často se jako alternativa těchto dekoračních maleb používá i vytvoření obrázků pomocí sprejů.

Pokud si na malování sami netroufáme

Netradiční design je v dnešní době velmi moderní. Dává vyniknout našemu vkusu a také o nás samotných mnohé vypovídá. V rámci určitých hranic je dovolen každý experiment. Čím odvážnější řešení, tím výraznější výsledek. Pokud bychom si ale netroufli vzít malířské práce do vlastních rukou nebo tápali ve výběru materiálů či barev, je lepší vsadit na zkušenosti a odbornost profesionálů. Ti jsou schopni zhodnotit náš interiér a v rámci možností nám nabídnout nejlepší řešení, ať už materiálové či barevné. Za výsledek své práce ručí a proto se nemusíme obávat nezdarů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14558 (rodina-finance.cz#22962)


Přidat komentář