Luxusní kožené sedací soupravy

Luxusní kožené sedací soupravy jsou ukázkou kvality a pohodlí. Velkou výhodou je jejich dlouhá životnost a vysoká kvalita. Proto bychom měli vybírat sedací soupravy s rozumem a neohlížet se na finanční stránku věci.

Snad každý člověk má ve svém bytě sedací soupravu. Někdo dává přednost obyčejným, avšak jsou mezi námi takoví, kteří si potrpí na luxus. Mezi ty luxusnější sedací soupravy patří zejména ty kožené. Kvalitní sedací soupravy z kůže Vám zaručují kvalitu a pohodlí.

 

Druhy luxusních kožených sedacích souprav

Luxusní kožené sedací soupravy můžou být rohové nebo klasické.

Rohové sedací soupravy

Kožené rohové sedací soupravy jsou vhodné zejména do velkých místností. Většinou se tyto sedací soupravy vyrábějí v kombinaci s kovem nebo dřevem. U kožených sedacích souprav máte jistotu 100% zpracování a tudíž také dlouhé životnosti. Některé rohové kožené sedací soupravy se pyšní polohovatelnými opěrkami hlavy a rukou a ty dražší se dají dokonce rozložit na spaní.

Klasické sedací soupravy

Klasické kožené sedací soupravy patří mezi ty nejrozšířenější. Koupit si klasickou koženou sedací soupravu pro nás již není takový problém, neboť stojí méně než ta rohová. Lidé vybírají tyto klasické sedací soupravy mimo jiné také proto, že si k nim mohou dokoupit také křesla ve stejné barvě. Také tyto sedací soupravy se vyrábějí v kombinaci s kovem či dřevem.

Kde koupit kvalitní kožené sedací soupravy?

Když si zařizujete obývací pokoj či nějakou větší společenskou místnost, potřebujete je vybavit sedací soupravou. Abyste podtrhli dokonalost celého interiéru, měli byste vybírat v rámci svých možností mezi koženými sedacími soupravami. Kožená sedací souprava je ukázkou Vašeho vkusu.

Hledáte-li kvalitu, měli byste se obrátit na odborníky, kteří Vám také dokáží poradit. Je pravda, že Vás bude kvalitní kožená sedací souprava stát více, avšak na oplátku Vám bude útěchou, že bude opravdu luxusní, kvalitní a v neposlední řadě vydrží po dlouhá léta. Proto se vyplatí opravdu do kožené sedačky investovat. Výrobci luxusních kožených souprav nabízejí vzhledem k jejich vyšší ceně také delší záruku.

 

Barvy kožených sedacích souprav

Kožené sedací soupravy si můžete pořídit v široké škále barev. Výjimkou tedy není sedačka žlutá, červená, modrá a jiné. Záleží pouze na Vás, jakou barvu byste pro dokonalost svého interiéru potřebovali. Nejoblíbenější barvou je stále barva černá, i když ji dohánějí barvy jako červená či béžová a tmavě modrá.

Kožený nábytek

Kožený nábytek by neměl být umístěn blízko zdrojů tepla. Vzdálenost mezi teplým zdrojem a koženým nábytkem by měla být minimálně 30 cm. Kožený nábytek by měl být chráněn před přímým slunečním světlem. Budeme-li se držet těchto doporučení, bude nám naše kožená sedací souprava vděčná.

Čištění a ošetřování kůže

Chceme-li ošetřovat nábytek z kůže, měli bychom se přesvědčit, že všechny prostředky, které hodláme použít jsou na tento nábytek vhodné. Nesmíme zapomínat na to, že kůže je velmi specifický materiál a je potřeba ji čistit pouze kvalitními prostředky. Použitím nekvalitních prostředků se vystavujeme riziku, že kůži zničíme.

Sedací souprava z kůže by se měla alespoň jednou za týden vysát a přetřít vlhkým ubrouskem, který by měl být napuštěn speciálním přípravkem na kůži. Pokud takovýto přípravek nemáte, stačí pouze obyčejná voda.

Každého půl roku, bychom měli koženou sedačku ošetřit přípravkem na kůži. Místa, která jsou používaná nejvíce, by měla být ošetřována každé čtyři měsíce.  Čistíme-li sedací soupravu, měli bychom na závěr čištění použít také impregnační sprej.

Odstraňování skvrn z kůže

Čistíme-li z kožené sedací soupravy tekutiny, postačí nám k tomu pouze ubrousek, kterým tekutinu vysajeme. Mastné skvrny musíme odstraňovat papírovým ručníkem, v žádném případě nesmíme drhnout. Tím bychom skvrnu pouze rozetřeli. Odstraňujeme-li ostatní skvrny, postupujeme následovně:

  • Na houbičku si naneseme menší množství čisticího prostředku.
  • Na postiženém místě vytvoříme mírnými krouživými pohyby pěnu, avšak netlačíme. Tuto pěnu necháme chvíli na postiženém místě působit.
  • Poté kůži očistíme papírovým ručníkem a necháme volně doschnout.
  • Jakmile vyčištěné místo uschne, je potřeba nanést na měkký hadřík ošetřující přípravek a aplikovat jej na celý povrch sedací soupravy.
  • Sedací soupravu necháme cca. 3 hodiny odpočinout, aby se mohl ošetřující přípravek pořádně vsáknout. Poté je sedací souprava řádně ošetřena a kůže je měkčí a odolnější.

Co je to kůže?

Jak již všichni jistě víme, je kůže zcela přírodní materiál a proto je vhodná pro alergiky. Její nesmírnou výhodou je to, že se dá utírat a proto se na ní nedrží prach. Kůži používáme již od pradávna a proto je to jeden z nejstarších materiálů, které lidé používají. Kůže je materiál, který ve zkoušce časem opravdu obstál a bude s námi stále.

Výhody kůže

Velkým plus kůže je to, že je vhodná pro alergiky. Dalším pozitivem je její pevnost a dlouhá životnost. Sezení na kůži je velmi pohodlné a to zejména proto, že si kůže udržuje pokojovou teplotu a jakmile si na ni sednete, přizpůsobí se Vaší teplotě. Tím, že se kůže může barvit se dostáváme k dalšímu plusu a tím je to, že ať již máte pokoj v jakémkoliv barevném odstínu, nikdy nebudete mít problém při výběru kožené sedací soupravy. A v neposlední řadě kůže znamená prestiž a kvalitu. Máte-li doma někoho, kdo je alergický na prach, je kožená sedací souprava tím pravým řešením tohoto problému. Stačí ji pouze vysát či utřít navlhčeným hadříkem a je po problému.

Nevýhody kožených sedacích souprav

Zamyslíte-li se nad nevýhodami kožených sedacích souprav, dojdete k závěru, že jich mnoho není. Velkou nevýhodou je jejich cena, ale tu Vám na druhou stranu kompenzuje dlouhá životnost a kvalita. A další nevýhodou je možnost oprav. Necháte-li opravit koženou sedací soupravu a není-li již v záruce, bude to finančně náročné, neboť očalounit pravou kůží je dražší.

Ceny kožených sedacích souprav

Sedací soupravy si vybíráme většinou podle ceny. Při výběru těch kožených musíme počítat s tím, že nás to bude stát podstatně více, než kdybychom si kupovali sedací soupravu látkovou.  Toužíme-li po kožené sedací soupravě a nemáme tolik peněz, můžeme vybírat z těch klasických dvou nebo tří místních. Cena obyčejnějších kožených souprav může začínat na 50.000,-Kč, ale to je cena pouze orientační, neboť můžete platit i méně, pokud si vyberete sedací soupravu například v akci a také naopak můžete zaplatit i více.

Máte-li však peněz dost, můžete si dovolit i luxus rohových sedacích souprav či klasických s křesly. Jednotná cena luxusních kožených sedacích souprav není. Každá kožená souprava se pohybuje v jiném cenovém rozmezí. Záleží zejména na výběru kůže a provedení. Obecně platí, že nejdražší kožené soupravy pořídíte, pokud si koupíte výrobky finských a italských výrobců, jejichž výrobky patří mezi ty luxusnější. Ceny těch luxusnějších kožených sedacích souprav mohou začínat i na 150.000,-Kč.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14513 (rodina-finance.cz#22618)


Přidat komentář