Koupelnový nábytek

Při výběru nábytku do koupelny je nutné vedle designové stránky zohlednit i stránku praktickou. Vybírejme tedy takový, který se bude nejlépe snoubit s koupelnovým interiérem a uživtelskými potřebami.

Vyškolený personál Vám poradí s výběrem správného příslušenství do Vaší koupelny. Sapho koupelny nabízí veškeré příslušenství , jako jsou sprchovací kouty, hydromasážní vany, wc nádrže, zrcadla a osvětlení, vodovodní baterie, dlažbu, obklady a spoustu různých doplňků. Společnost Sapho dále nabízí i instalační materiály.

Koupelnový nábytek a kvalitní materiál

Koupelnový nábytek dnes představuje snoubení kvalitních materiálů s dokonalým zpracováním, rafinovanými doplňky, elegantního a jednoduchého designu. Cílem současných návrhářů je vytvořit takový nábytek, který bude v koupelně navozovat atmosféru příjemného prostředí, vkusu, elegance, luxusu a uživatelského komfortu. Za ideální koupelnový nábytek je považován takový, který bude zároveň pohodlný a bezpečný. Kvalitní nábytek by měl svým uživatelům vedle hlavní funkce, úložného prostoru, současně nabídnout impozantní design a stoprocentní funkčnost.

Při vybavovaní koupelny nábytkem bychom se měli řídit hlavní filosofií, která spočívá ve volnosti pohybu v interiéru. Základním stavebním prvkem každé koupelny je totiž pocit harmonie v prostoru. Stejně, jako v každé jiné místnosti, tak i v koupelně, jsme při výběru nábytku omezeni prostorovými možnostmi a celkovým laděním interiéru.

Sektorové sestavy

Sektorový koupelnový nábytek volí především uživatelé, jejichž koupelny nedisponují přebytečným prostorem. K výhodám patří variabilita neboli možnost individuálního sestavení nábytku dle svých požadavků. Na našem trhu nalezneme široký sortiment koupelnového sektorového nábytku, který disponuje rozmanitostí tvarovou i barevného provedení.

Designová kolekce

Designová kolekce zpravidla obsahuje skříňku s umyvadlem, která může být ve stejném stylu doplněna o další kusy nábytku - skříně, police, stolky, zrcadlové skříňky. Jedná se převážně o architektonicky vyspělé kusy nábytku, které překvapí nejen oko, ale také peněženku.

Univerzální skříňky do koupelny

Výhodou univerzálních skříněk je nekonečná kombinace, kterou lze sestavovat dle prostorových možností a vkusu majitele. Výrobci často uvádějí na trh kompletní sadu v jednotném designu, která obsahuje skříňky různých typů a rozměrů, jenž na sebe velmi snadno navazují. Zákazník si může vybírat z více typů dvířek - plné, prosklené, výpletové či kombinovat vícero materiálů, díky čemuž si navrhne nevšední koupelnu dle svých představ.

Doplňkový nábytek

Velmi praktické řešení nabízí koupelnový nábytek v podobě pojízdného kontejneru, který můžeme snadno a kamkoliv umístit. Nejběžnějším materiálem pro výrobu koupelnových kontejnerů je kombinace plastu a skla nebo kovu a skla. Stále vyšší popularitu zažívají proutěné koše a krabice, které jsou zcela odolné vůči vlhkému prostředí.

Typy jednotlivých kusů nábytku

Jednotlivé typy koupelnového nábytku můžeme třídit dle:

Úzká, vysoká skříň

Z praktického hlediska jsou velmi užitečné vysoké skříňky, v rozměrech 130 - 200 cm, které slouží k ukládání koupelnových textilií, mycích potřeb a hygienických doplňků. Často se využívají do malých koupelen, ve kterých je nezbytnou nutností úspora místa. Vysoká skříň může být postavena na nožičkách, soklu nebo ji lze zavěsit na stěnu.

Vestavěná skříň - ušetříte místo

Vestavěné skříně si v poslední době nacházejí uplatnění i v koupelnách, jelikož dokáží šetřit prostorem a nabídnout přehledné vnitřní uspořádání dle požadavku majitele. Kompatibilní začlenění nábytku v koupelně nejen zvyšuje celkový design, ale také přispívá k přehlednosti a uživatelskému komfortu.

Zrcadlové poličky - optické zvětšení koupelny

Nástěnná skříňka s vestavěným zrcadlem se umisťuje těsně nad umyvadlo, může být doplněna několika otevřenými poličkami a regály, které plní dekorativní funkci. V posledních letech se však od této varianty ustupuje a zrcadlo vystupuje jako dominantní prvek zasazený mezi obklady.

Způsob usazení nábytku

  • závěsné skříňky

V současné době jsou v módě závěsné skříňky, které se umisťují pod umyvadlo. Tento typ skříněk si získal svoji oblibu především díky snadné údržbě prostoru pod skříňkou.

  • skříňky na nožičkách

Celkový vzhled skříňky záleží především na správném výběru nožiček, jelikož nepatrnou chybou se celkový vzhled přesouvá úplně do jiné dimenze. Zákazníci si oblíbili skříňky na vyšších nožičkách, které dovolují snadnou údržbu podlahy. Při výběru nožiček dbejme na to, aby ladily se stylem koupelny, za módní se považují nohy masivnější.

  • skříňky na klasickém soklu

Mezi skříňkou a podlahou je vhodné ponechat sokl vysoký 10 - 15 cm, což umožňuje pohodlně se postavit k umyvadlu a zjednodušuje úklid koupelny. Tento typ nábytku se pomalu, ale jistě vytrácí ze všech koupelen, což je ovlivněno i nižší životností, kterou způsobuje zateklá voda s následným bobtnáním a znehodnocením materiálu.

Materiál pro nábytek do koupelny

Korpusy skříní se vyrábějí z levnějších materiálů, ke kterým patří dýhovaná nebo laminovaná dřevotříska. Dvířka nejlevnějších modelů jsou vyrobena z laminované desky, u dražších modelů se k výrobě dvířek používá biodeska, MDF deska nebo masiv.

Laminovaná deska

Nosnou část desky tvoří zpravidla dřevotříska, ostatní plocha je vyrobena z dekorativních vícevrstvých krycích papírů napuštěných syntetickou pryskyřicí, která zaručuje tvrdost. Povrch materiálu může být hladký nebo strukturovaný s imitací dřeva, vybírat můžeme  z několika desítek barevných odstínů.

Biodeska - zdravá koupelna

Povrch je tvořen velmi kvalitní vícevrstvou dřevěnou plochou, což zaručuje výrobku rozměrovou stálost a nižší riziko kroucení. Ačkoliv tento materiál nepatří k nejlevnějším, patří stále více k oblíbenějším a uživateli žádanějším.

MDF deska - polotvrdá dřevovláknitá deska

Kvalitní polotvrdá dřevovláknitá deska opatřena jemnou strukturou v celém průřezu, která je z pohledové strany opatřena vrstvou lakovaného laminátu nebo potažena speciální fólií či pokryta dřevěnou dýhou.

Masiv - klasika i kvalita v koupelně

Cenově nejnáročnější, avšak zároveň i nejkvalitnější variantou jsou dvířka z masivu dřeva, k nejoblíbenějším patří exotické dřeviny v odstínu teak, zebrano, makassor, wengé a klasické dřeviny  - ořech, třešeň, javor, buk či dub. K výrobě dvířek z masívu se používají vodě-odolná dřeva, ke kterým patří teak nebo iroko, které oproti teaku je nutné alespoň 1x za půl roku ošetřovat speciálním olejem.

Sklo a kov - moderní interiér koupelny

V poslední době patří k vyhledávaným materiálům sklo a kov v podobě hliníku nebo nerezové oceli. Skříňky z chromovaného nerezu se vyrábějí v kombinaci se skleněnou transparentní nebo pískovanou výplní, popř. se zrcadlem. Kombinace skla a kovu, k výrobě koupelnového nábytku, dokáže odlehčit interiér, ale zpravidla působí velmi studeně. Nevýhodou však je příliš náročná údržba skelněného i nerezového povrchu, jelikož oba dva materiály jsou choulostivé nejen na otisky prstů, ale i kapky zaschlé vody a každý materiál vyžaduje jiný typ čistícího prostředku.

Kvalita materiálu pro koupelnový nábytek

Při výběru koupelnového nábytku bychom si měli dobře prohlédnout stav a kvalitu zakončení hran. Ptejme se prodejce či výrobce, zda jsou hrany zajištěny tzv. ABS hranami, což je plastový proužek nalepený na hranu vodě-odolným lepidlem. Levnější alternativu představují laminované hrany, které se na hranu nábytku nažehlují. Nejvyšší odolnost představují kovové hrany z hliníku nebo nerezu.

Před samotnou koupí bychom si měli nábytek velmi pečlivě prohlédnout, zda na něm neshledáváme sebemenší prasklinky či puklinky, které záhy vedou k rychlému znehodnocení. U nábytku z kovu bychom se měli detailně zaměřit na povrchové vady, které mohou být příčinou koroze způsobené vlhkým prostředím koupelny.

Závěrem můžeme říci, že na českém trhu nalezneme několik špičkových výrobců koupelnového nábytku, jejichž výrobky představují nejvyšší třídu kvality, která uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14323 (rodina-finance.cz#20064)


Přidat komentář