Koupelnové doplňky - výběr

Místo, které navštěvujeme ráno i večer, je bezpochyby koupelna, ve které jsme zvyklí na ranní a večerní hygienu. Koupelna je však i místem určité oázy a relaxace. Jaké doplňky mohou Vaší koupelnou zútulnit, a současně je využijete prakticky?

 

Koupelnové doplňky - co tvoří koupelnu

Základ každé koupelny bezpochyby tvoří umyvadlo, vana, či sprchový kout. Pro praktické využití koupelny, však potřebujeme další nezbytné doplňky, které nám zpříjemní a zúčelní pobyt v koupelně.

Co se týče barev, materiálu, tvarů koupelnových doplňků, záleží především na Vašem vkusu, neboť současný trh nabízí nespočet možností.

Koupelnu můžete ladit do jednoho či více shodných barevných tónů, nebo naopak vsadit na vyzývavý kontrast. Pestrobarevnost dokáže ovlivnit i poměrně monotónně vyznívající místnost, pokud máte naopak výrazně barevnou koupelnu (obklady), zkuste volit decentnější barevné doplňky.

Bydlíte-li sami, jistě bude volba barev pro Vás jednodušší, než, když žijete již partnerem, neboť každý má jiný vkus, a můžete tak narážet na odlišné názory. Je tedy potřeba docílit kompromisu.

 • Sprchový program – držáky sprchy, ruční sprchy, sprchové hadice, sprchové hlavy, sprchové hlavice, sprchové tyče, sprchové ramínka, sprchový set, sprchové talíře, tyče sprchového závěsu
 • Držák na otopné těleso RAWELL - nový nadčasový design, jednoduché a převratné technické řešení, vysoká kvalita a univerzální užitnost zaručí maximální spokojenost

 • Odpadkový koš na odličovací tampony, vatové tyčinky do uší aj. – můžete volit mezi nerezovým nebo plastovým košem.

 • Madlo – ocení především starší jedinci, dále osoby tělesně postižené a osoby s omezenou pohyblivostí, kteří potřebují bezbariérové koupelnové vybavení, v němž se lehce obejdou i bez cizí pomoci.
 • Mýdelník nebo nádoba s pumpou na tekuté mýdlo – někdo dává přednost klasickému pevnému mýdlu, pro někoho je příjemnější a praktičtější tekuté mýdlo, které nezanechá mýdlovou vrstvu na mýdelníku. Z hygienického hlediska není ovšem rozdíl, zda si pořídíte klasické mýdlo, či tekuté. Špína na mýdle, které pak položíte na mýdelník, ulpí stejně, jako na madle pumpy tekutého mýdla.
 • Sklenky na vodu – můžete volit ze sklenky keramické, skleněné, pochromované mosaz/sklo, pochromované mosazi, plastové aj. Tvary jsou nejčastější klasické ve tvaru válce nebo méně typické, ve tvaru krychle.

 • Zrcadlo – samotné zrcadlo; zrcadlo v skleněném rámu, zrcadlo v nerezovém rámu; zrcadlo v satinovaném rámu; zrcadlo s průhlednou dekorací; zrcadlo s poličkou. Můžete vybírat i z nejrůznějších tvarů zrcadel: obdélník; čtverec; kruh; polokruh; ovál; se zakulacenými rohy. Ženy ocení služby speciálního vydutého parabolického zrcadla. Zvětšený obraz využijí zejména při každodenním nanášení make-upu a odličování. Pomocí zrcadla můžete z menší koupelny vykouzlit příjemný prostor, a to umístěním zrcadla po celé délce stěny, kdy dosáhnete optického zvětšení místnosti.

 • Kosmetická zrcátka - bez osvětlení, hranaté, kulaté, na postavení, na rameni, kosmetická zrcátka nastavitelná, nástěnná zrcadla s hodinami a spínačem, nástěnná zrcadla, závěsná kosmetická zrcátka
 • Osvětlení – počítejte, že je lepší mít hned několik osvětlení, a to pro osvícení koupelny a pro osvícení zrcadla. Pro osvětlení zrcadla můžete zvolit: osvětlení za zrcadlo, osvětlení nad zrcadlo, osvětlení vedle zrcadla. Pro osvětlení koupelny můžete volit: LED barevné bodové osvětlení, kdy můžete ovládat vypínačem změnu režimu barev nebo stropní osvětlení nejrůznějších tvarů. Žárovky lze volit z halogenových s teplým zdrojem světla nebo zářivky s denním osvětlením.
 • Poličky na sprchové gely, krémy, líčidla – poličky mohou být tzv. drátěného programu z chromu, skleněné,
 • Držáky na dávkovače mýdla, na mýdla, kalíšky s kartáči, na ručníky – můžete volit z nejrůznějších tvarů i materiálů.
 • Stojan na ručníky – můžete volně postavit do jakéhokoliv koutu koupelny. Stojan může být s jedním držákem nebo více držáky. Vhodné jsou právě víceramenné držáky, které umožňují ručník rozprostřít.
 • Stojan na vatové tyčinky – můžete volit z nejrůznějších materiálů, originálních tvarů i barev.
 • Háčky, dvojháčky na ručníky, župany – opět můžete volit z nejrůznějších tvarů i materiálů. Každý ručník, by měl mít svůj vlastí háček. Ručníky i župany tak budou správně schnout a koupelna bude vypadat vždy upraveně.
 • Držák na fén, kulmu – ocení především ženy.

Koupelnové doplňky - materiály koupelnových doplňků

Běžně jsou dostupné koupelnové doplňky vyrobené z kovu, skla, keramiky, plastu, exotického dřeva, případně kombinují více druhů jmenovaných materiálů. Při volbě materiálů koupelnových doplňků sledujte odolnost proti vlhku, aby doplňky rychle nekorodovaly a nevznikala na nich plíseň. Důležitá je také jejich snadná údržba, kdy veškeré výrobky by měly být omyvatelné.

 • Drátěný program - může se pochlubit zajímavým designem, praktickou variabilitou svého použití. Vyniká svoji příznivou cenou a různorodostí tvarů. Nezapomeňte se ale informovat, z jakého materiálu jsou jednotlivé prvky vyrobeny.  Kvalitní povrchová úprava je v agresivním prostředí koupelny velmi důležitá. Drátěné výrobky je možné připevnit běžnými šrouby nebo také gumovými přísavkami, můžeme tak podle libosti měnit jejich polohu.
 • Plast - plastové výrobky zpravidla patří mezi lacinější produkty, v ceně se ale odráží jejich kratší životnost. Jejich povrch se totiž snadno poškrábe, nebo jinak znehodnotí.
 • Sklo - jejich použití je ale třeba důkladně zvážit, zejména kvůli vysoké zranitelnosti. Sklo je však jako materiál vděčné. Lisované, broušené, leptané, průzračné, matné nebo zabarvené je vždy dobře použitelné.
 • Nerez – doplňky z nerezu je možné volit v různých úpravách. Výrobci nabízejí produkty s povrchovou vrstvou chromu, niklu, zlata či stříbra.Tyto doplňky vynikají dlouhou životností.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14358 (rodina-finance.cz#20848)


Přidat komentář