Konferenční stolky - jak vybírat

Konferenční stolky patří k nepostradatelnému interiérovému nábytku. Nabídka na našem trhu zahrnuje rozmanitou nabídku, co se týče barvy, materiálu, tvaru i velikosti. Výběr konferenčních stolků nezáleží pouze na našem vkusu, ale i na stylu interiéru.

Funkce konferenčních stolků

Konferenční stolky by měly především splňovat funkci praktickou, splňovat požadavky kvalitní a komfortní odkládací plochy. Při sledování televize je konferenční stolek využit jako odkládací plocha pro skleničky s nápoji nebo pro misky s nejrůznějšími dobrotami. Pokud disponuje konferenční stolek i spodní deskou, je zpravidla využita k odkládání TV ovladačů, novin a časopisů.

Během dne by však měla horní deska konferenčního stolku disponovat určitým řádem nikoliv chaosem různých předmětů. K tomuto účelu můžeme použít nejrůznější interiérové dekorace, kterými jsou např. různé druhy váz, svíček, ozdobných mis nebo misek s vonnými bylinkami.

Materiál konferenčních stolků

Na našem trhu můžeme vybírat konferenční stolky z nejrůznějších materiálů, k oblíbeným patří sklo, dřevo nebo kombinace dvou materiálů.

Skleněné konferenční stolky

Skleněné konferenční stolky patří k nejoblíbenějším, a to především z důvodu lehkosti a elegantnosti materiálu, kterými sklo disponuje. K výrobě konferenčních stolků se používá kvalitní kalené nebo lepené bezpečnostní sklo, které je vyrobeno z několikavrstvé průhledné fólie. K oblíbeným typům skleněných konferenčních stolků patří kombinované druhy se dřevem nebo kovem.

Všeobecně můžeme říci, že sklo působí v interiéru velmi lehce

opticky dokáže prostor nejen zesvětlit, ale i zvětšit. Na druhou stranu má sklo také negativní vlastnosti, kterými jsou především požadavky na čistotu. Na skleněných konferenčních stolcích jsou vidět i sebemenší stopy otisků nebo prachu. O to jednodušší je však jeho údržba, která spočívá v otření skleněné desky vlhkým hadříkem a přeleštění přípravkem k leštění skla.

Skleněné konferenční stolky se dobře vyjímají téměř v každém interiéru

na druhou stranu jsou však i určité interiérové styly, do kterých bychom měli raději dát přednost stolkům z jiných materiálů. Skleněné stolky se budou dobře vyjímat v prostorném a světlém prostoru, který disponuje jednoduchostí, minimalismem a elegancí. Pokud v obývacím pokoji převládá stěna z masivu nebo mohutný nábytek, raději se skleněné variantě vyhněme.

V moderních, prostorových interiérech velmi dobře vyniknou konferenční stolky s kovovou konstrukcí

ve které jsou zasazeny matně skleněné desky. Skleněná deska konferenčního stolku může být vyrobena nejen v matném, ale i čirém provedení, v různých barevných odstínech, které lze dobře kombinovat s interiérem.

Dřevo, laminát - konferenční stolky

Dalším, velmi oblíbeným materiálem k výrobě konferenčních stolků patří dřevo - masiv nebo imitace dřeva. Konferenční stolky z masivu jsou vhodné především do interiéru, které jsou zařízeny ve venkovském stylu nebo v prostorech, ve kterých je dominantním materiálem dřevo.

Konferenční stolky z masivu

také dobře vyniknou v otevřených a prostorově rozlehlých interiérech, kde jejich mohutnost bude potlačena plošností.

K výhodám konferenčním stolkům z masivu

patří jejich dlouhá životnost, stabilita a nerozbitnost. Na druhou stranu je však zapotřebí počítat s požadavky na důkladnou údržbu. Konferenční stolek z masivu musíme ošetřovat speciálním přípravky, zhruba za dva roky je zapotřebí minimálně horní desku přelakovat.

K oblíbeným typům však patří konferenční stolky vyrobené z dřevotřísky, jejichž design tvoří nekonečnou výběrovou škálu.

Nabídka zahrnuje nejen pestrou škálu barevných odstínů, ale i typů dřevin, a to jak tuzemských, tak i exotických.

Laminátové (dřevotřískové) stolk

se tak styly velmi oblíbeným artiklem, který vyplňuje prostor ve většině obývacích pokojích. Vysoká obliba je také podmíněna rozmanitou škálou barev a odstínů, ze které mohou zákazníci vybírat. Na základě toho je možno vybrat takový konferenční stolek, který bude dokonale ladit se stávajícím interiérem.

Plastové konferenční stolky

Začlenění plastového nábytku do interiéru není dnes již žádnou novinkou a nikdo se na d tímto faktem nezastavuje. Z plastu mohou být židle, nejrůznější koupelnové komody, stojany, police a poličky. Z plastu jsou také konferenční stolky, které vpadají velmi elegantně a moderně.

K největším přednostem konferenčních stolků z plastů

patří jejich nekonečná barevná škála nebo kombinace barev. Dle přání může mít zákazník konferenční stolek posetý květinami, zrnky kávy, geometrickými vzory nebo abstraktními motivy.

Barevná sladěnost záleží především na vkusu a požadavcích zákazníka

pro výrobce není problém vyrobit jakýkoliv odstín a motiv.

Údržba plastových konferenčních stolků

Také údržba platových konferenčních stolků patří k vysokým přednostem, jelikož téměř žádnou údržbu nevyžadují. Občas je zapotřebí desku pracovního plastového stolku otřít vlhkým hadříkem, ale tím to končí.

Mnozí z nás by si mohli říci, že určitou nevýhodou platových konferenčních stolků bude stabilita, a to z hlediska lehkosti materiálu. Interiérové konferenční stolky jsou však vyráběny z kvalitního a pevného materiálu, který předčí naše očekávání. Plastové stolky jsou nejen vysoce stabilní, ale i pevné. Oproti konferenčním stolkům z jiných materiálů, však mají ty plastové váhovou přednost, díky které se stávají mobilnějšími.

Design konferenčních stolků

Konferenční stolky, stejně jako ostatní interiérový nábytek, podléhají aktuálním moderním trendům. Nejčastější obměnou je především tvar a barva, které se mění téměř každým rokem. Návrháři se nás snaží upoutat nejrůznějšími tvarovými variacemi, klasický obdélník střídá ovál, čtverec nebo kruh.

V moderních interiérech nebo v časopisech o bydlení

se často můžeme setkat s atypickými, různotvarými konferenčními stolky, které pocházejí z dílny kreativních mladých návrhářů.

Ideálním tvarem pro výrobu konferenčního stolku

však zůstává čtverec nebo obdélník, které jsou z hlediska umístění nejideálnějšími. Naopak kulatý konferenční stolek vyžaduje větší prostor, který většinou ve všech obývacích pokojích chybí. Alternativou kulatých konferenčních stolků mohou být stolky oválné, které z hlediska prostoru jdou snadněji umístit.

Nabídka konferenčních stolků doslova hýří barvami, tvary,velikostí i materiálovým provedením

Barva konferenčního stolku a zvolený materiál by však měly ladit především s daným interiérem, jednotlivé prvky bychom neměli přespříliš střídat.

Materiál, barvu i velikost konferenčního stolku je nutno přizpůsobit interiérovému prostoru

a stylu sedací soupravy. Pokud obývacímu pokoji dominuje rozsáhlá kožená sedací souprava, ideálním společníkem bude konferenční stolek v provedení kovu a skla. Naopak k malým sedacím soupravám vybírejme konferenční stolek obdélníkového tvaru, nejlépe v provedení dřevotříska.

Hravý prostor obývacího pokoje by měl dát vyniknout kreativitě

zde tedy bude ideálním doplňkem veselý plastový stolek. Barevnou sladěnost opět musíme přizpůsobit kompletními interiérovému prostoru.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14329 (rodina-finance.cz#20217)


Přidat komentář