Jak se zbavit mravenců a komárů

Ivan Mládek v písničce, mravence nechává žít ve svém kredenci, většina z nás ovšem takové choutky nemá. Návod jak se zbavit všech nevítaných nájemníků z říše hmyzu přinášíme v tomto článku.

Nepříjemný hmyz v bytě

S teplými měsíci nám do našich domovů začínají nalézat pavouci, brouci, mravenci a mouchy, včely a vosy a hlavně komáři. Jak se jich zbavit a kde hledat pomoc? Zkusíme se na to dnes zaměřit a hned v úvodu Vám doporučit odborníky deratizační firmy ŠOTEK. Jejich zásahy jsou výrazné s dlouhodobým účinkem


Jak se zbavit mravenců

Zkoušejí to každoročně z jara, ale po nějaké době neúspěšné invaze do lidského příbytku to vzdají. Plně vyhovující pro jejich likvidaci je položení požerové nástrahy v celém zasaženém objektu, nebo se obraťte na firmu, které provede bariérový postřik.

Rybenka - jak odstranit

Rybenka je noční živočich. Často se vyskytuje na vlhkých teplých místech - koupelny, obchody, provozovny apod. Nejčastěji ve škvírách, spárách podlah, v prádle papíru, knihách. O hladu může vydržet několik měsíců. Nepreferuje místa s relativní vlhkostí menší než 50 %. Proto dobře větrejte a dbejte na čistotu podlahy

Komáři - proti komárům

Komáři dokáží rozpoznat kysličník uhličitý a kyselinu mléčnou na vzdálenost až 35m. Tyto látky savci tedy i lidé vylučují během dýchání a při pocení. Lidé, kteří se méně potí, nebudou mít s komáry takové potíže. Vnímají velmi dobře teplo, tak snadno rozpoznají teplokrevné živočichy, když se ocitnou v jejich blízkosti. Dále bychom se měli snažit - pokud je to jenom trochu možné, abychom v našem okolí, např. na zahradě nevytvářeli podmínky, pro komáry vhodné. Tzn. odstranit různé nádoby, v kterých se drží voda. Do zahradního jezírka je vhodné umístit nějakou rybku, ta by si potom měla s larvami komárů hravě poradit.

Moucha

Průhledná křídla mouchy kmitají 200x za sekundu a umožňují pohyb rychlostí dvou metrů za sekundu. Celkový počet vajíček od 1 samičky může dosáhnout až 2000 kusů. Lidské reakce jsou pro mouchu jako zpomalený film, takže než -li Vy se otočíte, ona už stihne naklást vajíčko do Vašeho obloženého chlebíčku.

Likvidace hmyzu, mravenců, komárů a jiné drobotiny - nabídky firem

Aplikace kontaktních či požerových insekticidů. Volena je nejčastěji forma postřiku či nátěru. Moderní používané zdravotně nezávadné insekticidy se aplikují v domácnostech, pergolách, zdravotnických či potravinářských zařízeních. Při používání insekticidu je nejdůležitější ošetřit venkovní část objektů tedy fasádu, okenní rámy … a dále i vnitřní plochy.

Po kontaktu mouchy s insekticidem dochází během několika minut k blokaci nervových spojů a členovec hyne. V rámci vysoké účinnosti této desinsekce, počet zakázek na preventivní ošetření rodinných domů, pergol, zemědělských zařízení, restaurací, bufetů každoročně roste. Firmy garantují zdravotní nezávadnost, záruku služby a samozřejmě dokumentaci pro státní kontrolní orgány. Při této desinsekci nejsou poškozeny fasády, vnitřní omítky ani jiné stavební prvky.

Ochranné sítě do oken a dveří chrání interiér před obtížným hmyzem. Dokonale nahrazují dříve osvědčené, avšak převážně neestetické drátěné sítě. Jsou vhodné do všech obytných, rekreačních, administrativních a hospodářských místností. Síť je dobře průhledná a příjemně rozptyluje sluneční světlo. Profily rámů zajišťují snadnou montáž, speciální materiál sítí garantuje dlouhou životnost.

Sítě proti hmyzu

  • Dveřní sítě - Fantastický a přitom jednoduchý nápad! Tyto žaluzie mohou být instalovány a délka upravena na potřebnou výšku během několika minut. Projít dveřmi lze bez použití rukou. Tyto žaluzie jsou vhodné pro rodiny s malými dětmi nebo domácími zvířaty. Vhodné jsou k aplikaci v každém domově, na chatě, chalupě, do karavanu apod. Svislé pruhy síťoviny vedle sebe.
  • Okenní sítě pevné - Nalepíte na okenní rám lepící zip a záclonovou síťovinu vystřihnete dle rozměrů okna. Záclona se pouze přitiskne k suchému zipu a drží.
  • Okenní sítě roletové - Velkou předností elegantního designu roletových sítí je další možnost přizpůsobit celý estetický vzhled roletových sítí interiéru nebo exteriéru obytných prostor a vybrat si kromě základních barev ze široké škály barevných odstínů.
  • Samonavíjecí sítě - Samo navíjecí se síť je možno, v době kdy ji nepotřebujeme, vytáhnout do kastlíku. Je tím docíleno mnohem větší životnosti. Síťovina je vyrobena z poplastovaného sklolaminátového vlákna. Je dodávána v šedé barvě a je prakticky neviditelná.

a) Samo navíjecí sítě dveřní

Vodící lišty s kastlíkem jsou standardně dodávány v barvě bílé a hnědé. V případě odsazení sítě od výplně je možnost pořídit vynášecí úhelník 40 x 20 mm. K výrobku je možno dodat pro lepší uchycení magnetickou lištu.

b) Samo navíjecí sítě okenní

Vodící lišty s kastlíkem jsou standardně dodávány v barvě bílé a hnědé. V případě odsazení sítě od výplně je možnost pořídit vynášecí úhelník 40 x 20 mm.

Pro ochranu před nevítaným hmyzem vyzkoušejte

  1. Potraviny venku na terase nebo pod pergolou ukrýváme pod pokličku, talíř nebo víčko.
  2. Do elektrických zásuvek můžete zakoupit odpuzovač s esenciálními látkami.
  3. Na baterie existuje přístroj proti komárům funguje na základě ultrazvuku, který obtěžuje komáry aniž by měl nežádoucí účinky na lidi.
  4. Další možností je univerzální elektrický lapač hmyzu s jednou UV lampou, který usmrcuje hmyz mřížkou, jež vytváří pole s vysokým elektrickým napětím.
  5. Při výpravě do přírody a hlavně k vodě nezapomeňte přibalit repelent a chladivý gel pro případ, že by jste se nějakému komárovi přeci jen nevyhnuli.
  6. Aplikace kontaktních či požerových insekticidů.

Rady našich babiček - proti hmyzu

Známými prostředky našich babiček proti hmyzu jsou například levandule, bazalka a tabák. Hospodyňky také často mívaly pod okny třeba rozmarýn, tymián, yzop, šalvěj, mátu, majoránku, dobromysl, saturejku, myrtu, santolínu, fenykl, koriandr či kopr. Spolehlivý účinek má například okrasná rostlina afrikán. Říká se že, mouchám vadí i sušené květy šeříku. Rozložíte-li je po bytě, mouchy odletí. Přírodní a nejedovatou mucholapku vyrobíte následovně: Smíchejte mletý pepř se šťávou nebo medem na kašičku a natřete s ní savý papír a položte ho třeba na talíř.

Rostlina moud Forsterův zvaná molice

Je to letnička - pěstovaný polokeř s vysícími výhony o délce až 2 m; květy nenápadné, bílé; listy srdčité, sytě zelené, zpravidla bíle olemované, trpce vonící ale pokud si ji vysadíte do truhlíků mezi muškáty nebo jiné květiny, odmění se Vám. Listy molice při doteku vydávají "kostelní" vůni - také se jí říká kadidlový keř, ale mají schopnost odpuzovat moly a komáry.

......že jste nikdy neměli mravence v bytě?

Je-li Vám to léto, můžete si tvorečky objednat prostřednictvím internetu.

Antquarium - mravenci v gelu

Pozorujte mravence žít a kopat ve vysoce výživném, průhledném netoxickém gelu. Během své každodenní činnosti vytvářejí fantastickou strukturu chodeb. Antquarium bylo vyvinuto z NASA technologie vytvořené ke studiu a porozumění života ve stavu beztíže. Gel má speciální vlastnosti, které zajišťují, že ani během extrémních přetížení při vzletu raketoplánů, mravence gel nerozdrtí.

Antquarium není pouze fascinující ukázka přírody, ale je také perfektní pro případ, že jste trošku lenivější pro péči o jiná domácí zvířata. Nikdy nemusíte krmit své mravence jelikož to za Vás dělá speciální gel. Jediné co musíte udělat je otevřít nádobku jednou měsíčně k provzdušnění. Dokonce i když jeden z Vašich mravenců "odejde ze světa" dříve než se čekalo nemusíte jej složitě lovit v gelu. Mravenci vynesou sami tělo na povrch gelu při čištění chodeb.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14355 (rodina-finance.cz#20798)


Přidat komentář