Interiéry - Design Interiérů v Praze

Chystáte se stavět, zařizovat nebo modernizovat dům, byt? Využijte služeb bytových architektů a designérů, kteří Vám dokážou vytvořit z domova jedinečný, harmonicky sladěný celek, který bude nejen líbivý na pohled, ale zároveň praktický na užívání.

Postup spolupráce s bytovým architektem

Rádi byste využili služeb bytového architekta? Chtěli byste však dopředu vědět, jak taková spolupráce vypadá, co si pod ní můžete představit?

Prvním krokem je vytipování vhodného bytového architekta, se kterým uvažujete spolupracovat. Následuje schůzka, která může proběhnout u bytového architekta u něj v kanceláři, nebo přímo na místě, budoucích změn. V případě, že se domluvíte na první schůzce přímo na místě, kde bude probíhat rekonstrukce, modernizace, bytový architekt si bude moci zaměřit veškerý prostor. Následuje zpracování plánků bytovým architektem například v CAD programu, a to místností, které budete chtít změnit. Po zhotovení plánků následuje další schůzka, kdy Vám podrobně představí navrhovaný projekt. Následují drobné úpravy, změny a doladí závěrečné odsouhlasení plánu. Po zpracování finální verze projektové dokumentace Vám může, dle možností, bytový architekt vypracovat dokumentaci do podoby 3D.

Výhody spolupráce s bytovým architektem

 • Návrhy kompletních interiérů bytových a rodinných domů.
 • V případě spolupráce s dalšími firmami, zajišťující: stavební práce, obkladačské a podlahářské práce, instalatérské práce, elektrikářské práce, vyklízecí a úklidové práce, Vám může bytový architekt zajistit i celkovou realizaci rekonstrukce bydlení. Záleží tedy koho oslovíte, zda „pouze“ bytového architekta, jenž se zabývá výhradně projektováním, nebo bytového architekta, jenž spolupracuje s výše uvedenými firmami, či je schopen je zajistit.
 • Od bytového architekta také můžete očekávat odborné poradenství, doporučení, konzultace, zprostředkování stavebního povolení apod.

Jak vybírat bytového designéra

Při zadání slovního spojení „bytový designér nebo design bytu atd.“ do interiérového prohlížeče, Vám vyjede nespočet odkazů na firmy specializující se na design, změny interiérů, exteriérů. Jak si v takovém množství vybrat toho pravého?

 • Reference – zkuste se poptat Vašich známých, přátel, kolegů z práce, zda právě s Vámi vybraným designérem nemají zkušenosti. Nebo opět použijte internet, kdy zadáte dotaz na reference, zkušenosti spolupráce s designérem. Případně mají takovéto firmy přímo na svých webových stránkách prostor pro své klienty, kteří posílají dotazy, ale i sdělují své zkušenosti.
 • Přístup – Většina designéru by si měla dávat schůzky výhradně u klienta a to mimo jiné také proto, že blíže poznají jejich potřeby a taky přizpůsobují interiér danému prostoru aby nebyl narušen styl bytu nebo domu. Bytový designér by měl skloubit Vaše představy, přání s jeho umem a zkušenostem pro detail a cit. Navíc, kromě toho, kvalitní bytový designér by měl umět nejen svoji práci a nabídnout Vám své zkušenosti, ale také by měl umět slušně jednat a naslouchat Vám.
 • Materiály – zajímejte se o to, jaké materiály bytový designér používá, zda se specializuje jen na určité, nebo jsou v jeho repertoáru nejrůznější formy. Dokáže-li pracovat s širokým spektrem materiálů, je flexibilní a může sladit veškeré aspekty zařizovaných prostorů.

Výhody využití bytového designéra

 • Originálně, netradičně zařízený interiér, a to přesně tak, abyste se v něm cítili nadmíru dobře a spokojeně. Každý z nás se snaží, aby jeho domov byl zařízený, jako místo odpočinku, relaxace, prostě místem, který bude vskutku naším domovem. Někomu z nás se to podaří, jiný z nás naopak neustále tápe a přemýšlí, jak a čím ještě interiér změnit, ale pořád cítíme, že to není ono.
 • Designový architekt Vám za krátkou dobu nabídne hned několik možností počítačových vizualizací interiérů, ze kterých si v klidu vyberete.
 • Počítačové vizualizace, navržené do designéra, jsou v takové detailní a vizuální formě, jako na fotce, ve skutečnosti, díky speciálnímu programu a svým zkušenostem v oboru. Když si zařizujeme byt sami, máme určitou představu, jak by to asi mohlo vypadat, ale konečný výsledek se může přeci jenom značně lišit, pokud zrovna my sami nejsme designérem, nebo to není náš koníček.
 • Designér Vám nabízí své služby, zkušenosti, aktuální přehled a nabídku, co se týká nejmodernějších linií designu interiérů.
 • Kvalitní bytový designér se může pyšnit svým citem pro detaily, barevné sladění, funkčnost, estetičnost.
 • Můžete si být jisti, že navržené designové kousky, od bytového designéra, budou nejen estetické, ale také funkční. Kolikrát je naší vlastní snahou vybrat do bytu takové zařízení, doplňky, jenž bude pro nás líbivé na pohled, a současně praktické na používání. Někdy se to však nemusí podařit a my pak buď máme doma zařízení, věci, se kterými nejsme v konečném důsledku spokojeni, nebo věci vyhodíme a vybereme si nové, čímž přijdeme o nemalé peníze. S bytovým designérem se Vám toto nestane a Vy ušetříte Vaše finance.

Výběr firmy provádějící rekonstrukci bytu nebo domu

V případě, že si vyberete bytového architekta, který zajišťuje „jen“ projektovou dokumentaci, následuje pro uskutečnění realizace rekonstrukce také výběr firmy, která se pustí do modernizace Vašeho bytu nebo domu. Při výběru firmy se zajímejte nejen o finální rozpočet rekonstrukce, ale také o časový rozpis jednotlivých kroků rekonstrukce, kdy proběhne finální předání zmodernizovaných prostor, zda firma zajistí také závěrečný úklid a také co vše tento úklid zahrnuje. S firmou, kterou oslovíte pro modernizaci, proběhne, tak jako v případě bytového architekta prvotní schůzka, a to nad vypracovanou projektovou dokumentací.

Následně Vás seznámí, jakou technologií pracují, jaké materiály používají, případně si odsouhlasíte, změníte určité materiály. Pokud bude Vaše spolupráce poté pokračovat, firma Vám vypracuje cenovou nabídku, kterou si opět odsouhlasíte a poté může proběhnout samotná rekonstrukce. Také se při výběru příslušné firmy zajímejte, jaké mají zkušenosti, respektive kolik a jaké rekonstrukce již prováděli, zda Vám mohou ukázat stavy před a po rekonstrukci. V neposlední řadě se pokuste zjistit i reference na Vámi vybranou firmu. Poptejte se známých, přátel, kolegů v práci, nebo také popátrejte po internetu, zda a jaká je zkušenost s příslušnou firmou.

Proč využít firmu na modernizaci svého bytu?

Stále váháte, zda Vám nebude stačit architektem vypracovaná projektová dokumentace, a do modernizace se pustíte svépomocí? Přikládáme pár důvodů, proč se vyplatí svěřit tuto práci profesionálům, pro něž je rekonstrukce denní chléb:

 • Ušetření Vašich financí
 • Ušetření času při prováděné práce
 • Firmou máte zajištěné práce a s ní vše spojené od A do Z, tj. od vyřízení stavebního povolení, až po závěrečný úklid a odvoz suti, starých spotřebičů apod.
 • A co víc, firma Vám nabízí svoje zkušenosti s již prováděnými rekonstrukcemi.

Možnosti rekonstrukce bytu nebo domu

Říkáte si, co vše je možné zmodernizovat ve Vašem bytě nebo domě? Dá se říci, že prakticky všechno, kupříkladu: rekonstrukce koupelnového jádra, rekonstrukce toalety, rekonstrukce jídelny, výměna podlahových krytin, odhlučnění stěn a podlah, výměna oken, provedení nové elektroinstalace, výměna radiátorů, zasklení lodžie, výměna dveří interiérových i venkovních, zavedení krbu aj.

Spolupráce s bytovým designérem

Nyní nastává ten pravý čas pro bytového designéra, který Vám na základě vytvořeného architektonického návrhu vytvoří počítačovou vizualizaci Vašeho nového interiéru. Výhodou této vizualizace je dosáhnutí výsledku v podobě, která bude vypadat po realizaci změny interiéru.

Součástí počítačové vizualizace jsou návrhy nábytku, doplňků, osvětlení (stojací lampy, stolní lampy, lustry aj.), textilií (záclony, závěsy, koberce, předložky, běhouny), vše samozřejmě v barvách.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14509 (rodina-finance.cz#22584)


Přidat komentář