Instalatérské a topenářské práce - České Budějovice a okolí

To, že nám teče v kuchyni, v koupelně a na toaletě voda, již bereme jako samozřejmost. To, že si můžeme o chladných dnech zatopit, bereme jako jistou věc. Ovšem „někdo“ se musí postarat o instalaci rozvodů, abychom si mohli užívat vody i tepla.

Kupujete si byt, či již postavený rodinný domek? Pak Vás nejspíš ani nenapadne, abyste si lámali hlavu nad tím, jestli voda teče z kohoutků, jsou v místnostech radiátory apod. Jiná je však situace, pokud se rozhodnete stavět, či řešíte kupříkladu rekonstrukci bytového jádra, nebo výměnu radiátorů.

Pouštět se sami do prací instalatéra a topenáře není zas až tak rozumné. Samozřejmě, že není zapotřebí volat řemeslníka, když máte kupříkladu ucpaný odpad vlasy. Máte-li doma trochu zručnějšího kutila, pak si s tímto problémem nejspíš lehce poradí. Ovšem s náročnějšími pracemi se raději obraťte na profesionála, který má dostatek zkušeností a znalostí.

Výhody oslovení profesionálního instalatéra, topenáře

Podcenit důležitost instalatérských a** topenářských prací** se nemusí vyplatit. Ať už se chystáte stavět, rekonstruovat, obraťte se vždy raději na odborníka, než na rádoby kutila. Rozhodně je lepší investovat v začátcích dění nějakou tu korunu, než se pak rozloučit s nemalou částkou za opravy.

U odborníka budete mít jistotu, že své práci rozumí, provede ji na profesionální úrovni a bude za svoji práci ručit. Kromě toho můžete očekávat i záruční a pozáruční servis.

Výhody instalatéra, topenáře v případě havárie

Jak u instalatérských, tak topenářských prací jsou takové, které nesnesou odklad. Jedná se o tzv. havarijní služby. Může se jednat kupříkladu o tekoucí topení, vybuchnutí kotle, stříkající vodu v koupelně, vyteklou pračku apod. V těchto případech je rozhodně dobré mít kontakt na zkušeného a samozřejmě dostupného řemeslníka. Pokud byste teprve složitě vyhledávali nějakého řemeslníka, mohli byste také vytopit svůj i sousedův byt, zničit si plovoucí podlahu apod. A při hledání řemeslníka ve spěchu není také zaručené, že si vyberete toho nejvhodnějšího.

Z těchto důvodů je lepší si například dopředu uložit kontakt na řemeslníka do mobilního telefonu. Jen tak budete mít jistotu, že při případné havárii budete moci rychle jednat.

Instalatérské práce

Instalatérské práce, tak jako topenářské, lze členit na drobnější a rozsáhlé. S jakou poptávkou se můžete například obrátit na zkušeného instalatéra? Zručný a znalý instalatér si poradí s montáží a výměnou vodoměrů, montáží a výměnou toalety, vany, sprchového koutu, umyvadla, bojleru, montáží, výměnou a opravou baterií, montáží a opravou vodovodních rozvodů, vodovodního potrubí, výměnou vodovodních stoupaček. Na instalatéra se můžete obrátit i v případě rekonstrukce bytového jádra. A potřebujete-li připojit novou pračku, myčku? Žádný problém pro instalatéra.

Utěsnění kapajícího kohoutku

V které domácnosti občas nekapal kohoutek? Kape Vám kohoutek zrovna nyní? Nijak to neřešíte? Možná si říkáte, že se nemůže jednat o kdovíjakou spotřebu vody. Jenže je třeba mít na paměti, že necháte-li kohoutek kapat nepřetržitě týden, dva, měsíc, čtvrt roku, pak můžete být nemile překvapeni, až Vám přijde vyúčtování za vodu. A že se Vám zdá směšné volat kvůli** kapajícímu kohoutku** hned instalatéra? Pokud nemáte doma kutila, pak ho určitě zavolejte. Vyúčtování za vodu Vám totiž pak již směšné nejspíš připadat nebude. A kdyby neměli instalatéři ve své nabídce právě utěsnění kohoutků, tak by se tím ani nezabývali.

Rekonstrukce bytových jader

Bydlíte, nebo jste se přestěhovali do bytu, kde je ještě původní umakartové jádro? Našetřili jste si potřebné peníze, nebo vzali úvěr pro rekonstrukci bytového jádra? Teď ještě zbývá provést samotnou práci. Do tak rozsáhlé činnosti se však sami nepouštějte. Přizvěte si profesionály.

Při rekonstrukci koupelny, toalety se častokrát řeší i nové umístění vany, umyvadla, klozetu. Někdo dá spíš přednost novému sprchovému koutu namísto vany. To s sebou přináší i zajištění přívodu vody, navedení vodovodního, odpadního systému. Zakoupili jste si novou vanu, umyvadlo? Pak jste si jistě vybrali i nové vodovodní baterie. I s jejich montáží Vám pomůže zručný instalatér.

Topenářské práce

Také** topenářské** práce zahrnují celou škálu prací. Zručný topenář Vám namontuje, vymění radiátory, koupelnové žebříky. Můžete se na něj také obrátit v případě montáže topných rozvodů, montáže plynového kotle, výměny termostatického ventilu, radiátorového ventilu. Pokud Vás zaujala možnost mít doma podlahové vytápění, pak neváhejte kontaktovat topenáře. Nezapomínejte také na pravidelnou revizi a kontrolu topení.

Rozvody potrubí

Nejen voda vyžaduje rozvody, abychom mohli vařit, koupat se, sprchovat se, prát. Budete-li topit plynem, budete potřebovat zavedení plynového systému. V případě, že budete mít centrální navedení plynu, pak je třeba „pouze“ namontovat radiátory do pokojů, topný žebřík do koupelny, či podlahové vytápění.

Podlahové vytápění

Zima od nohou může být pěkně nepříjemná. Můžete mít na sobě třeba dvě mikiny, a přesto se nebudete cítit v tepelné pohodě. Jakmile totiž nejsou nohy v teple, pak se zima šíří celým Vaším tělem. Jak tomu předejít? Pokud zrovna nechcete doma chodit v tlustých ponožkách a navíc papučích, nechte si namontovat podlahové vytápění. Rozhodně se nejedná o žádný rozmar a zbytečný luxus. Podlahové vytápění má své opodstatnění kupříkladu v předsíních, koupelnách, na toaletě. Respektive všude tam, kde chodíte bosky, či jen v ponožkách. Máte doma malého caparta? Než malý človíček začne chodit, tráví spoustu času na zemi (na bříšku, na zádech, na čtyřech). Dokud ještě neleze, je možné pod něj dát teplejší deku, či pěnové puzzle, aby mu to neklouzalo. Ovšem, jak nabývá zručností, tak se pokouší o plazení, pivotování, až lezení na všech čtyřech. A těžko malému dítěti vyhradíte prostor, kam smí. Nevyvarujete se tedy toho, že si bude hrát nějaký ten čas v předsíni, kde je chladno. Pokud se však rozhodnete pro podlahové vytápění, nemusíte se obávat, že by se špunt nachladl a případně onemocněl. Klidně ho můžete nechat si hrát na zemi.

Práce instalatéra a topenáře

Instalatérské a topenářské práce spolu úzce souvisí. Z toho důvodu najdete na trhu řemeslníky, kteří se zabývají oběma profesemi. Pro Vás z toho plynou jen výhody. Nemusíte opakovaně shánět instalatéra nebo topenáře. Pokud budete s prací řemeslníka spokojeni, pak budete vědět do budoucna, na koho se opětovně obrátit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14534 (rodina-finance.cz#22823)


Přidat komentář