Houpací sítě - výběr

Co může být lepšího než nerušeně usínat při jemném pohupování v pohodlné houpací síti, kdy jste chráněni před dotěrným hmyzem, lezoucím po zemi. Váš spánek bude pohodlnější a hlubší příjemným ukolébáním. Získejte díky houpací síti více sil do každého dne.

Houpací sítě pochází původně ze středomoří, odkud se nejprve rozšířila především do latinské Ameriky, ovšem v současnosti se běžně vyskytuje všude, kde vládne pohoda, pohodlí, což Vám houpací síť poskytne a zaručí.

 

Využití houpací sítě

Houpací síť je možné použít při lenošivé relaxaci, spánku, jídle, posezení s přáteli a blízkými.

Co představuje houpací síť

Houpací síť skýtá židli, pohovku, křeslo, postel – vše v jednom. Houpací síť je ideálním místem pro odpočinek, hru, soukromí.

Volba větší nebo menší houpací sítě

Čím větší houpací síť si pořídíte, tím si užijete většího pohodlí. Ve velké síti totiž můžete ležet diagonálně, nebo rovnou napříč sítí, kdy tato pozice významně prospívá Vaší páteři, záda se narovnávají.

Pro koho je vhodná houpací síť

Houpací síť ocení dospělí i děti.

Houpací síť  &  děti

Houpací síť je místem zábavy a vhodným útočištěm pro děti. Je pro ně také radostí a přispívá k dobrému držení těla, koordinaci a rovnováhy.

Typy houpacích sítí

 • Houpací síť pro miminka – s bezpečnostními popruhy. Houpací síť je vhodná jako kolébka.
 • Kombinace houpací sítě a kolébky – se stojanem, či bez stojanu.
 • Houpací síť pro jednu dospělou osobu
 • Houpací síť pro dvě dospělé osoby
 • Houpací sítě rodinné
 • Houpací sítě turistické
 • Houpací sítě pro děti

Brazilské houpací sítě

V Brazílii se sítě používaly jako postel, z toho důvodu jsou oproti obvyklým sítím pohodlné a široké. Tyto sítě se zavěšují pomocí poutek ve výšce hlavy a ve vzdálenosti asi třech metrů, což způsobí vyvěšení sítě do hlubokého oblouku. To Vám umožní, že si do sítě můžete lehnout na délku, ale také diagonálně, aby Vaše záda zůstala rovná. Tento způsob ležení je bezpečnější, nehrozí Vám totiž případné převrácení a také vypadnutí ze sítě.

Houpací sítě dle upevnění

 • Přenosné houpací sítě
 • Houpací sítě s bytelnou konstrukcí

Houpací sítě dle existence výztuhy

 • Houpací sítě s pevnými výztuhy – poskytují síti tvar, jsou však méně stabilní pro spánek.
 • Houpací sítě bez výztuh – jsou méně přístupné, ovšem stabilnější.

Doplňky k houpacím sítím

 • Stojany na sítě
 • Upevňovací prvky na sítě – závěsný hák, karabina, uchycovací set
 • Deka
 • Polštářky
 • Podnožka

Na co se zaměřit při výběru houpací sítě

 • Účel využití houpací sítě
 • Velikost ložné plochy
 • Rozpětí tyče
 • Váha sedačky
 • Maximální zatížitelnost
 • Materiál vystýlky
 • Odolnost materiálu vystýlky proti působení UV záření a povětrnostním podmínkám

Materiál vystýlky houpacích sítí a závěsných křesel

Houpací sítě jsou povětšinou vyrobeny z textilních vláken, kde oba konce sítě jsou zachyceny k pevným bodům, jako například mezi dva stromy.

 • JobekCord® - jedná se o patentovaný syntetický materiál, kdy jeho vlastnosti jsou mnohem dokonalejší než mají vlákna přírodní, jako jsou vlna, bavlna, hedvábí.  Vzhledově i měkkostí je JobekCord k nerozeznání od 100% bavlny. Navíc oproti ní nabízí výhody, které zvyšují komfort pro klienta. Může být vystaven dešti, slunci, větru a dokonce i mrazu, aniž by byl porušen jeho vzhled, pevnost, odolnost, trvanlivost. Význam JobekCord nejvíce vystihuje skutečnost, že ačkoliv se jedná o novinku na trhu, zájem o něj již projevili přední výrobci textilního průmyslu na světě.

Výhody  JobekCord®

Jemný jako bavlna – neobyčejně příjemný na dotyk, určen pro venkovní použití

Nepodléhá vlivu počasí - může být vystaven dešti, slunci, větru a dokonce i mrazu

Nepohlcuje vlhkost - JobekCord® s 0,01% vlhkosti neabsorbuje vodu a rychle schne

Odpolný proti plísním - JobekCord® je vyráběn s vestavěnými antimikrobiálními blokátory

Nešpiní, nebarví - JobekCord® odolává zabarvení kvůli svým nepohlcujícím vlastnostem

Neztrácí barvu - stálost barvy vůči UV záření (nedochází k vyblednutí zářivých barev)

Nežmolkuje, nemačká se - ani časté praní nezpůsobí mechanické poškození struktur vláken

Odolný proti oděru - JobekCord® obstojí proti oděru a je vhodný pro venkovní použití

Je rezistentní - JobekCord® je odolný proti hromadění prachu, roztočům a mikrobům

Antialergenní materiál - šetrnější k pokožce miminka i k pokožce dospělého člověka

Prodyšný materiál - poskytuje rovnoměrnější rozptylování vzduchu nižší rychlostí

Trvanlivější materiál - materiál JobekCord® prochází nižším stupněm zpracování

Je naprosto ideální na terasu, do zahrady nebo do vlhkých prostor.

 • 100% bio bavlna – organická bavlna, která je na dotek měkčí, a to z důvodu, že má bavlněná vlákna neporušená chemikáliemi, které se užívají při běžném pěstování i zpracování bavlny. Bavlna je pěstována bez použití syntetických chemických pesticidů, herbicidů i hnojiv. Místo těchto zemědělských pesticidů se používají výhradně přírodní metody. Bio bavlna je šetrnější k pokožce miminka i pokožce dospělého člověka, a to i z hlediska alergií – neobsahuje škodlivé chemikálie. Bio bavlna má vyšší stupeň prodyšnosti. Při jejím zpracování se nepoužívá formaldehyd. Používáte-li bio bavlnu, přispíváte tak k ochraně životního prostředí. Tkaniny z bio bavlny procházejí nižším stupněm zpracování – jsou tak trvanlivější, zachovávají si větší přirozenou měkkost.
 • 100% bavlna – bavlna je prodyšná, absorbuje vlhkost, je odolná vůči světlu, lze ji prát, je odolná vůči povětrnostním vlivům, netrhá se a nesráží se. Bílou bavlnu lze vyvářet. Bavlna má výborné vlastnosti pro zpracování a především se cení její zdravotní nezávadnost a přírodní původ. Bavlnu je možné kombinovat také s jinými materiály přírodního charakteru jako je len či viskozová střiž, čímž zvýšíme její užitné vlastnosti. Vlákna bavlny se získávají ze semen bavlny. Jejich hodnota závisí na délce vlákna bavlny (20 až 55 mm) a na jeho jednotnosti.

Materiál stojanu na houpací síť

 • Tauari neboli brazilský dub je světlé dřevo se specifickou vůní. S ohledem na své estetické hodnoty a především na rozměrovou stabilitu se tauari používá k výrobě nábytku, hraček a podlahových materiálů. Toto exotické dřevo se vyznačuje specifickou, poměrně stálou vůní, která je podobná lněnému oleji. Z tauari jsou vyrobeny dřevěné stojany. Použité dřevo pochází ze šetrně obhospodařovaných lesů, má certifikaci FSC (Forest Stewardship Council).
 • Kovové stojany jsou vyrobeny z vysoce kvalitní nerezové oceli s povrchovou úpravou práškové barvy (Komaxit). Upevňovací prvky jsou pozinkované. Originální tvary kovových stojanů houpacích sítí a závěsných křesel jsou lákadlem na každé výstavě současného designu. Byly vytvořeny pro exkluzivní příležitosti a ke zvýšení kultivovanosti místností. Kovové stojany houpacích sítí a závěsných křesel jsou určeny pro ty, kteří chtějí to nejlepší v každém detailu a v každém okamžiku a to zejména ve chvílích volna.

Péče o houpací síť

Houpací síť, stejně jako závěsné křeslo je možné prát na 30°C, nejlépe v ruce, či v pračce, která umožňuje ruční praní. Po praní, nebo po zmoknutí sítě, důkladně vysušte látkovou i dřevěnou část sítě, křesla.

Skladování houpací sítě

Houpací síť skladujte v suchém prostředí, aby Vám neplesnivěla.

Alternativa houpacích sítí

Závěsná křesla

Tato křesla poskytují dostatek pohodlí, prostoru pro relaxaci, ať už v bytě, na zahradě,chatě, chalupě. Menšími rozměry oproti závěsným sítím se mohou závěsná křesla stát alternativou všude tam, kde nemáte pro síť dostatek prostoru.

Pro koho je vhodné závěsné křeslo

Z důvodu polohy závěsného křesla, která je blíže sezení než ležení, je křeslo vhodnější pro osoby s menší pohyblivostí.

Druhy závěsných křesel

 • Dětské závěsné křeslo – zmenšená kopie křesla pro dospělé.
 • Křeslo s několika rozpěrnými tyčemi, podhlavníkem, podnožkou – zajišťuje pohodlí, odolnost, stabilitu.
 • Křeslo jednoduššího tvaru s horní rozpěrnou tyčí – dokáže se přizpůsobit tělesným proporcím i poloze dotyčného sedícího. Křeslo e možné doplnit podnožkou.

Ceník XLS: http://www.gisow.cz/site/dmdocuments/CenikMO_2010.xls

Katalog JOBEK 2010 PDF: http://www.gisow.cz/site/dmdocuments/KatalogJOBEK2010CZ.zip

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14449 (rodina-finance.cz#21890)


Přidat komentář