Hodinový manžel - Liberec

Hodinový manžel je profesionální pomocník do domácnosti, který je schopen provádět různé opravy, údržby či montáže. Využijete jej pokud například potřebujete opravit kapající kohoutek a nevíte jak a nemáte nikoho, koho byste mohli o pomoc požádat.

Služeb hodinového manžela využívají nejčastěji svobodné ženy, které potřebují pomoci s opravou v domácnosti, která je nad jejich síly. Hodinového manžela samozřejmě využijí i klienti s nedostatkem volného času a klienti méně manuálně zruční nebo klienti nedisponující potřebným nářadím a materiálem. Spokojenost klienta je hlavním cílem hodinového manžela, protože ví, že jeho služeb může být potřeba i v budoucnosti. Spokojený jednorázový klient se tak může stát dlouhodobým klientem.

Hodinový manžel se zrodil v Rusku

Nápad na živnost, která by spočívala v pomoci s drobnějšími opravami v domácnosti se zrodil v Rusku v roce 2003. Hodinoví manželé tam nabízeli především služby jako je tapetování či malování. Živnost hodinových manželů se stala velmi oblíbenou, využívali ji především svobodné ženy, které si ji nemohly vynachválit. Od té doby se tyto služby velmi rychle rozšířily po celém světě, Českou republiku nevyjímaje. Ještě nedávno panovala jistá nejistota v tom, co vlastně hodinový manžel nabízí, v současnosti se s tímto označením setkal již téměř každý. To také vypovídá o oblibě služeb hodinových manželů.

Cenová sazba hodinového manžela

Hodinový manžel si účtuje v průměru 250 Kč na hodinu, v Praze se cena pohybuje i nad 350 Kč na hodinu. Můžete se ovšem setkat i s hodinovými manželi, kteří si účtují peníze za provedenou práci a nikoliv za hodinu. Hodinový manžel si s sebou doveze potřebný materiál a také po sobě uklidí. Nezapomeňte ale, že jakýkoliv materiál, který je k opravě potřeba a který si s sebou hodinový manžel doveze, musíte také zaplatit. Někteří hodinoví manželé si také účtují cenu za dopravu k Vám zvlášť, někteří ji již mají započítanou do hodinové sazby.

Jak dlouho trvají návštěvy hodinového manžela?

Průměrně trvají jednotlivé návštěvy hodinového manžela od dvou do tří hodin v závislosti na požadovaném množství oprav a jejich náročnosti. Pokud bude hodinový manžel na opravu či řemeslnou práci potřebovat více času, většinou se s Vámi na platbě a práci dohodne smluvně. Někteří hodinoví manželé nabízejí za další započaté hodiny slevu.

Proč se obrátit na hodinového manžela?

Hodinový manžel má za sebou již řadu oprav v domácnostech a ovládá tedy řadu potřebných řemesel. Disponuje kvalitním zázemím a také kvalitním vybavením, to znamená, že vlastní všechny potřebné nástroje na opravu. Řemeslné práce zvládne daleko rychleji a kvalitněji než například ochotný soused. Na rozdíl od souseda ani nevede žádné zbytečné řeči, jednoduše přijde, odvede kvalitní práci, uklidí si po sobě a zase odejde. Nespornou výhodou hodinového manžela je také skutečnost, že přijde v přesně domluvenou dobu, nemusíte na něj tedy čekat celé odpoledne.

Výběr hodinového manžela

V současnosti jsou nabídky hodinových manželů poměrně rozšířené a hodinoví manželé jsou velmi žádaní. S výběrem toho správného hodinového manžela Vám mohou pomoci přátelé, nebo internetové stránky jednotlivých hodinových manželů. Nejlepší je potom hodinového manžela kontaktovat emailem nebo telefonicky a domluvit se s ním na spolupráci. Ne všichni hodinoví manželé totiž nabízejí ty stejné služby a ne všichni jsou ochotni například dojíždět mimo místo bydliště. Někteří hodinové manželé si účtují práci od hodiny, jiní preferují ceník podle odvedené práce.

Nejčastější zákazníci hodinových manželů

Nejčastěji si hodinového manžela na pomoc volají ženy ať už svobodné, ovdovělé nebo rozvedené a potom starší muži, kterým jejich zdravotní stav zabraňuje vykonat potřebnou opravu. Poslední dobou ovšem přibývá i vdaných žen, jejichž manželé nemají na opravy čas, nebo nepatří zrovna mezi domácí kutily.

Nejčastější zakázky hodinových manželů

Mezi nejčastější zakázky hodinových manželů patří: drobné stavební práce, opravy zdiva, pokládka dlažby, obklady zdí, výměna zásuvek, výměna svítidel, instalace spotřebičů, anténních rozvodů, opravy kapajících kohoutků, opravy protékajících WC, instalace baterií, lakýrnické a malířské práce, pokládky a údržba podlah, parkety, montáže nábytku, drobné truhlářské práce, opravy nábytku, úklid a čištění koberců a dlažby, údržba zahrady, sekání trávníku, střihání okrasných keřů a živých plotů, kácení stromů, štípání dřeva. Žádná zakázka není pro hodinového manžela malá.

Co hodinový manžel nenabízí

Hodinový manžel nenabízí erotické služby, ani domácí práce jako je žehlení, praní, vaření či mytí nádobí. Hodinový manžel totiž není žádná uklízečka, nebo člověk na pomoc s chodem domácnosti. Také neslouží jako doprovod na kulturní akce. Jde o profesionálního řemeslníka.

Služby hodinového manžela

Mezi základní služby, které zvládne každý hodinový manžel patří:

 • Opravy a úpravy v domácnosti
 • Instalatérské práce
 • Elektrikářské práce
 • Montáž a opravy žaluzií
 • Opravy garážových vrat
 • Montáž a opravy nábytku
 • Vrtání
 • Lehké zednické práce
 • **Malování, natírání, tapetování, lakování
  **
 • Opravy a montáže vodovodních baterií a jiných sanit – oprava umyvadla či vany, instalace nového sanitárního zařízení, výměna WC
 • Výměny žárovek, montáž svítidel
 • Položení podlahových krytin

Hodinový manžel je odborník

Potřebujete v domácnosti něco opravit a nemáte manžela či přítele, kdo by Vám s opravou pomohl? Nebo nejste dostatečně manuálně zruční, nemáte dostatek volného času či nevlastníte požadovaný materiál a nářadí? Neostýchejte se a využijte služeb hodinového manžela, zastihnout jej můžete jednoduše pomocí mobilního telefonu či emailu. Hodinový manžel je odborníkem na všechny domácí opravy a úpravy a na rozdíl od ochotného souseda pracuje kvalitně, rychle, bez zbytečných řečí a také po sobě hned uklidí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14530 (rodina-finance.cz#22789)


Přidat komentář