Gelové matrace - výběr a koupě

Geltech je nově vyvinutý materiál s využitím ve výrobě matrací. Má řadu nových vlastností, které mají pozitivní vliv na náš spánek. Gelové matrace využívají nově vyvinutý materiál Geltech.


Vlastnosti materiálu GELTECH

  • schopnost udržování teploty
  • schopnost „obtékání“ těla (to znamená, že se vytvaruje přesně podle jednotlivých částí těla a udržuje je odlehčené)
  • mechanickou nezničitelnost

Deformuje se ve všech směrech a dodává tělu lepší oporu než samotné pěnové jádro. Díky 3D deformaci má schopnost velice dobře rozkládat tlak, takže v průběhu spánku není narušen krevní oběh v jednotlivých částech těla, nedochází k přeležení a spánek je podstatně klidnější. Má výjimečnou tepelnou vodivost a zároveň schopnost akumulace tepla.

Tepelná setrvačnost je základním prvkem termoregulace, která podle potřeby zajišťuje odvod přebytečného tepla. Díky gelovým segmentům, které jsou vloženy do ložné plochy matrace, jsou vytvořeny ** akupresurní body**, které** pomáhají uvolnit svalstvo**. Relaxaci svalstva také napomáhá bodově rozdílná tuhost ložné plochy a stálost geltechu, která** je doživotní**.

Další výhodou materiálu geltech jsou jeho hygienické vlastnosti. Roztoči a bakterie nemají šanci se na něm usadit a množit se.

Pro koho jsou gelové matrace vhodné?

  • pro děti
  • alergiky
  • do nemocnic
  • léčeben
  • prostě pro všechny

Jakou si vybrat potahovanou látku?

Veškeré potahy na matracích geltech jsou konstruovány ze dvou samostatných polovin (snadná údržba, možnost praní i v domácích pračkách, možnost používání matrace bez omezení i v době, kdy je jedna polovina potahu prána).

  • Praní na 60°C.
  • Veškeré potahy mají luxusní vzhled, vysokou gramáž proševu a jsou velice příjemné na dotek.

Intense for woman - potahová látka, která díky směsi rostlinných extraktů (mimo jiné z červených papriček) zvyšuje cirkulaci krve a poskytuje pocit tepla.

Intense for man – potahová látka, která obsahuje rostlinné extrakty např. z břízy a naopak teplo absorbuje a ochlazuje tělo.

Medicott– potah vhodný pro alergiky se speciální úpravou zabraňující přežívání nebezpečných plísní a roztočů. Díky vysokému podílu bavlny je velmi příjemný na dotek.

Bamboo boa – potah obsahující jemné bambusové vlákno s hygroskopickými účinky, má antibakteriální vlastnosti a zabraňuje vzniku plísní.

GreenStyle® – potah obsahující výtažky z esenciálních olejů citrónu, levandule a eukalyptu, má hypoalergenní a antiroztočové vlastnosti.

Informace o pěnách používaných při výrobě matrací Geltech

Studená pěna

Pěna s otevřenou buněčnou strukturou. Tyto buňky jsou schopné odvádět přebytečné teplo, proto se na matraci uživatel nadměrně nepotí. Pěnu tvoří větší buňky se silnější stěnou, což má vliv především na mechanické vlastnosti pěny. Studená pěna vyniká svou výbornou bodovou elasticitou, tvarovou stálostí a dlouhou životností.

### Pěna Flexifoam Pěna s **vyšší dynamikou**, její předností je vyšší hustota a **zvýšená tuhost**.Pěna Flexifoam® představuje vysoký komfort a při ležení udržuje páteř ve správné anatomické poloze.
### RE Pěna Pěna, která se vyrábí ze směsi polyuretanové drti a pojidel. Tak vzniká pružný **materiál vysoké hustoty**, který je tvarově stálý a ve srovnání s materiály obdobných vlastností cenově dostupný. V konstrukci matrací se používá především jako výztuha středové části matrace.
### Bio pěna Jedná se o pěnu** s vlastnostmi studené pěny**, kde jsou suroviny vyráběné z ropy nahrazeny přírodními oleji - v tomto případě olejem ze skočce. Léčivé účinky této rostliny byly známé už ve starém Egyptě. Skočec má čistící účinky a v pěně aktivně odpuzuje roztoče a mikroby, proto je bio **pěna velice vhodná i pro silné alergiky**. Navíc **napomáhá přirozené regeneraci** a dodává tělu novou energii z přírody. ## Důležitá je tuhost matrace Velmi důležitá je u matrace její tuhost. Proto bychom se na ni měli při našem výběru nové matrace zaměřit. Je velmi důležité si matraci před její koupi v obchodě vyzkoušet a podle toho zvolit **tuhost matrace** odpovídající Vašim individuálním požadavkům. Široká nabídka matrací podporuje možnost výběru vhodného typu. ## Vhodnou tuhost matrace nelze zobecňovat platí sice, že pro uživatele s vyšší hmotností je vhodnější matrace tužší a pro uživatele s nižší hmotností je vhodnější **matrace měkčí**, ale požadavky jednotlivců se liší a důležité je, abyste se na matraci dobře cítili, koupi **matrace** často přirovnáváme ke koupi bot, je důležité, aby Vás nikde netlačila, byla pohodlná a dobře jste se na ní cítili, proto je tak důležité před zakoupením matraci vyzkoušet.
Tuhost lůžka při bolestech zad či zdravotních potížích (skolióza a omezená hybnost páteře, po operaci kyčelních kloubů či plotýnek,…) konzultujte s ošetřujícím lékařem. Velkou výhodou u moderních matrací je vyřešení** snímatelnosti potahů** tak, aby mohli být sejmuty nadvakrát (z každé strany zvlášť). Trpíte-li **alergiemi** nebo **astmatem**, je možné zakoupit potahy z materiálů působících proti roztočům nebo např. snižující pocení. Matrace totiž funguje tak trochu jako filtr – za noc v ní uvízne** půl až jeden a půl litru potu**, proto by se měla po sedmi až deseti letech používání vyměnit. ## Jak se kontroluje kvalita matrace? - Bodová elasticita – matrace by se měla prohýbat jen v místě, kde se na ni zatlačí - Při ležení se musí přizpůsobit tělu a nic nesmí tlačit - Páteř musí zůstat v rovině (nejlíp poznáte při ležení na boku) – bederní oblast by se neměla příliš propadat (matrace by byla příliš měkká) - Čím více speciálních zón s různou tvrdostí, tím lépe
## Rozměry a ceny gelových matrací Gelové matrace se vyrábějí v rozměrech stejných jako jiné standartní matrace. Cenově jsou na tom matrace již jinak, protože jsou o něco dražší. ## Pár rad ke koupi matrace na závěr - Před koupí si matraci opravdu vyzkoušejte – zatlačit na ni a zjistit její pevnost nic neřeší, musíte si na ni lehnout - Levnější výrobky se brzy proleží – lepší materiály začínají od 5 tisíc - Pořiďte si matraci s potahem – ten můžete vyprat a do matrace nebude pronikat tolik potu, tudíž nemůže začít zevnitř plesnivět - Jednou za čas matraci otočte – únava materiálu se rozloží a odvětrá se vlhkost

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14478 (rodina-finance.cz#22145)


Přidat komentář