Filtrační konvice na vodu

Pití vody z vodovodního kohoutku má bezesporu své výhody: voda je zdravotně nezávadná a vždy čerstvá; šetříme přírodu i naši peněženku. Co nám může zkazit požitek při pití vody z kohoutku, je jistá pachuť způsobena chlórem. Jak ji odstranit?

Když odstraníme chlór a jeho sloučeniny,příp.těžké kovy, herbicidy a pesticidy před pitím či vařením, dosáhneme vynikající chuti a vůně a navíc pitím kvalitní vody prospějeme našemu zdraví.

Princip fungování filtrační konvice

Vodu, kterou nalijete do filtrační konvice z vodovodního kohoutku nejdříve proteče skrze vstupní sítko, ve kterém se zachytí hrubší nečistoty, obsažené ve vodě. V následující fázi proteče voda přes filtrační náplň, která se skládá z pryskyřice a aktivního uhlí. Toto způsobí odstranění chlóru a jeho sloučenin, těžkých kovů, pesticidů, herbicidů a změkčení vody. Ve spodní části se nachází sítko, které má za úkol zabránit úniku filtrační náplně do nádoby s přefiltrovanou vodou.

Pokud máte zájem o koupi kvalitních filtračních konvic, nahlédněte na internetové stránky a nebo přímo zde.

Filtrační konvice na vodu - Můj pramen.cz

Rodinná firma LAICA byla založena v roce 1974 v severní Itálii. Od svého založení se zaměřuje na vývoj, výrobu a prodej vodních filtračních systémů a produktů péče o zdraví.

Celosvětový úspěch produktů LAICA je důsledkem jejího zaměření na nejvyšší kvalitu, inovativní přístup a stylový design všech svých produktů.Na poli vodní filtrace se LAICA angažuje již více než 20 let. Takto získaná zkušenost a know-how umožnila stát se lídrem v tomto neustále rostoucím oboru.

Množství získaných ochranných patentů jen stvrzuje tuto pozici. Úspěch je dále umocněn díky neustále rostoucí produktové řadě. Kvalita všech produktů je certifikována mezinárodními institucemi jako je LGA, TÜV, NSF a další. V současnosti vyrábí a exportuje do celého světa statisíce filtračních konvic a miliony náhradních filtrů Classic a Biflux ročně.

Předfiltr ve filtrační konvici

Předfiltr představuje první bariéru pro nečistoty, které jsou obsažené ve vodě. Odstraňuje pevné usazeniny jako je rez, zrnka písku apod., a prodlužuje tak životnost mnohem dražšího, hlavního čističe vody. Nečistoty mohou sestávat z částeček různých velikost, a to od velkých zrn písku až po submikronové koloidy. Předfiltr tyto částice odstraňuje. Jemnost síta předfiltru závisí však na materiálu, ze kterého je předfiltr vyroben a na jeho konstrukci.

Filtrační patrona ve filtrační konvici

Životnost filtrační patrony je závislá na množství přefiltrované vody, ale také množství nečistot obsažených ve vodě. Čím více nečistot voda obsahuje, tím kratší bude také životnost patrony. Kromě toho se životnost patrony i účinnost filtrace odvíjejí od typu nečistot, protože některé se snáze odstraňují a jiné hůře.

Výměna filtrační patrony

Filtrační patronu vyměňte v konvici zhruba jednou do měsíce, záleží však na konkrétním výrobku, který jste zakoupili. Při vytahování filtrační patrony zatáhněte za očko. Při vkládání nové patrony, na ni lehce zatlačte, dokud neuslyšíte klapnutí, čímž bude patrona na svém místě.

Jak získat chutnou a čerstvou vodu na pití

Do nálevky konvice napusťte vodu, a to přímo z vodovodního kohoutku. Voda poté začne protékat filtrační patronou, kde se postupně zbaví látek, které určitým způsobem negativně ovlivní případnou chuť i vzhled vody. Do spodní průhledné nádoby proteče během chvilky voda, která je připravena k pití. Tímto jednoduchým způsobem proměníte vodu z vodovodního kohoutku na vodu chutnou a svěží, a to za pomocí filtrační konvice.

První použití filtrační konvice

Před první výměnou vodního filtru čtěte pozorně instrukce výrobce. Je vhodné, abyste před tím, než začnete využívat přefiltrovanou vodu, první dvě várky filtrované vody vylili.

Doba potřebná k vyfiltrování jedné várky vody

Konvice LAICA používají filtry nové gnerace Bi flux se zvýšeným filtračním účinkem. Filtrovací proces trvá přibližně 3 minuty. Záleží však na typu filtrační konvice, kterou si zakoupíte.

Skladování filtrované vody

Filtrovanou vodu z filtrační konvice je možné skladovat, a to až do následujícího dne, doporučujeme skladovat v chladničce, ne volně při pokojové teplotě. Filtrační konvice LAICA jsou navrhovány tak, aby se vešly do dvířek běžných typů chladniček.

Využití filtrační konvice

Filtrační konvice je vhodná pro čištění vody doma, v kanceláři, na chatě, chalupě apod.

Vychytávky filtračních konvic

Indikátor životnosti filtrační patrony – eviduje skutečné množství přefiltrované vody a nebo čas používání, čímž se předchází překročení kapacity i opotřebování patrony.

Filtrační systém LAICA se skládá:

 • Výměnná filtrační patrona

 • Indikátor životního  výměnného filtru

 • Nálevka s automatickým víčkem Flow and Go

 • Protiskluzové dno pro mimořádnou stabilitu i pohodlné použití
 • Ergonomická úchytka padne do ruky
 • Kryt hubičky proti prachu

Parametry, podle kterých vybírat filtrační konvici **

 • Typ (účinnost) filtru ve filtrační konvici

 • Parametry a vybavení filtrační konvice

 • Použité materiály

 • Design konvice
 • Kapacita filtrační konvice
 • Výrobce filtrační konvice
 • Cena filtrační konvice

Chlór ve vodě & vliv na naše zdraví

Chlór reaguje s organickými látkami přítomnými ve vodovodní vodě a způsobuje vznik chlorovaných organických sloučenin, jako například chloroformu, chlorfenolu a dioxinu. Tyto sloučeniny můžou mít velmi neblahý vliv na lidské zdraví. Filtrační konvice LAICA díky filtrům nové generace Bi flux tyto nežádoucí látky spolehlivě odstraňují.

Chlór se ve vodě slučuje s neodstranitelnými zbytky organických látek, což může způsobit vznik více či méně příjemné chuti, a to podle druhu a koncentrace těchto látek.

Na druhou stranu přítomnost tzv. zbytkového chloru v pitné vodě zamezuje rozšíření choroboplodných mikroorganismů, především bakterií, ve vodovodním potrubí. Chlor je do pitné vody přidáván jako desinfekční činidlo pro zajištění její zdravotní nezávadnosti.

V souladu s hygienickými normami není koncentrace chlóru přítomná ve vodovodní vodě nebezpečná pro zdravé osoby. Ovšem u jedinců, kteří trpí astmatickými nebo alergickými chorobami může dokonce i malá koncentrace aktivního chlóru způsobit zhoršení jejich stavu.

Existují také hypotézy, že chlór ve vodě likviduje vitamin E, to znamená, že nadměrná konzumace si žádá zvýšený příjem tohoto vitaminu, který se nachází především v ořechách, avokádu, mandlích, pšeničných klíčcích a výhoncích.

Chlór ve vodě & vznik rakoviny

Podle amerických studií 9 % rakovin močového měchýře a 18 % rakovin tlustého střeva způsobuje konzumace chlorované vody.

Jako původci těchto onemocnění jsou označeny hlavně sloučeniny chloru – karcinogenní trihalometany (THM). Laboratorní testy potvrdily, že filtrační konvice LAICA i tyto látky, pokud jsou ve vodě přítomny z vody odstraňují.

Chlór ve vodě & vliv na pokožku

Pro jedince se suchou pletí a malé děti způsobuje obsažený chlór ve vodě na koupel či sprchování svědění i vysoušení pokožky. Pro lidi ohrožené ekzémem, lupenkou a lupy způsobuje vznik nebo zhoršení jejich stavu.

Chlór ve vodě &  hygienické zabezpečení vody

Pro zajištění zdravotní nezávadnosti pitné vody je třeba provádět její dezinfekci. A k tomuto účelu se používá plynný chlor nebo chlornan sodný. Vyhláška č. 252/2004 Sb., kterou se stanoví požadavky na pitnou vodu, určuje povolenou koncentraci volného chloru do 0,3 mg/l vody.

Funkce chlóru

Chlór zabraňuje množení zárodků bakterií ve vodovodních sítích, působí jako potravní konzervační prostředek a zaručuje uchování kvality vody dodávané spotřebitelům z hlediska zdravotní nezávadnosti.

Aby kvalita pitné vody byla zachována až k vodovodnímu kohoutku a aby bylo zabráněno jakémukoli nebezpečí náhodné sekundární kontaminace, je nezbytné do upravené vody přidat chlór.

Tipy, jak zmírnit chuť chlóru v pitné vodě **

 • Použijte filtrační konvici LAICA. Přítomnost chlóru zcela zmizí a nemusíte číst dál.

 • Nebo vodu nechte před konzumací alespoň několik minut  tzv. odstát.

 • Případně před konzumací přidejte do vody pár kostek ledu, nebo několik kapek čerstvě vymačkaného citrónu.
 • Uchovávejte vodu v chladničce, a to v uzavřených skleněných láhvích, po dobu max. 24 h.
 • Vodu můžete také před konzumací krátce převařit.

Důvody, proč pít filtrovanou vodu z vodovodního kohoutku

 • V přepočtu, je 1 l vody z vodovodního kohoutku až 100x levnější, než 1 l kupované balené vody.

 • Vodu po přefiltrování máte vždy čerstvou a vždy po ruce.

 • 60% Vašeho těla je tvořeno vodou. Pitím kvalitní a čisté vody velmi pozitivně ovlivňujete Vaše zdraví. Prospěje i Vaším domácím mazlíčkům a pokojovým květinám.
 • Odstraněním vodního kamene z vody prodloužíte životnost Vašich domácích spotřebičů, jako jsou rychlovarné konvice, kávovary a presovary apod.
 • Odstraněním vodního kamene a snížením PH výrazně zlepšíte chuť vody a všech nápojů a potravin z této vody připravených.
 • Při používání vody z vodovodního kohoutku významně šetříte přírodu, protože odpadá přeprava kamióny, také potřeba skladování balené vody a v neposlední řadě likvidace ohromného množství neekologického odpadu.

Co řeší vyhláška 252/2004 Sb.

Touto vyhláškou se stanoví požadavky na pitnou vodu a rozsah a četnost její kontroly.

 • Ukazatele jakosti pitné vody a teplé vody a jejich hygienické limity
 • Kontrola pitné vody
 • Četnost a rozsah rozborů u výdejních automatů
 • Požadavky na odběr vzorků a metody rozboru
 • Místa splnění požadavků na jakost pitné a teplé vody
 • Opakované rozbory

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14434 (rodina-finance.cz#21646)


Diskuze a zkušenosti

Martina | 04.02.2011 11:19
Filtrační konvice Filtrační konvici používáme, a chuť vody po přefiltrování je několikanásobně lepší, nehledě na odstranění vodního kamene.

uživatelka | 04.02.2011 12:45
paráda je to opravdu prima, voda je velice chutná, je to rozdíl!!!!!

Fanda | 04.02.2011 14:41
Filtrace vody Vodu filtruju denně už asi 3 roky a normální voda mě smrdí po chloru. Rychlovarku od té doby nečistím.

Lukáš | 04.02.2011 15:00
Doporučuji Filtrační konvivci používám v Pardubicích, voda přímo z kohoutku se téměř nedá pít. Po přefiltrování je chuť jak samotné vody, ale i nápojů mnohokrát lepší. Nehledě na to že filtr odstraní látky, které na chuti nepoznám, ale moje tělo ano.

Martin | 25.02.2011 20:46
dotaz Hezký večer, chci se zeptat,nevíte někdo jestli se dá takováto přefiltrovaná voda použít i pro kojence??? Dík za odpověď. :-)

Fanda | 28.02.2011 10:05
re-dotaz Záleží na kvalitě vody, kde se nacházíte a dále na stavu potrubní sítě na cestě k vám domů. Rozdíly v kvalitě místních zdrojů jsou obrovské! Nelze tedy tvrdit, že z každé vody dostanete přefiltrováním kojeneckou vodu. Vždy bude ale tato voda zbavená chloru a THM(karcinogenních reaktantů chloru),sanitru a těžkých kovů atd a to je dost zásadní důvod proč vodu filtrovat (pro dospělé a děti). Kojencům bych vodu raději kupoval.

ing.Miroslav Š t r b k a ,Hlavní | 26.03.2011 11:04
Kde,je možno koupit filtr Sdělte mi prosím Vás,kde je možno,a jakým způsobem nakoupit náhradni fiktr a jakou má cenu.


Přidat komentář