Elektronika levně

Technologický pokrok jde dopředu úžasnou rychlostí a pro běžného spotřebitele se to snad nejvyšší měrou projevuje na elektronice. Co bylo ještě před pár lety vysněným ideálem, stává se dnes zastaralé a my pociťujeme potřebu vyměnit staré za nové.

Jak zbytečně nevyhazovat peníze za elektroniku?

Jak držet krok s technologickým pokrokem, ale přitom nevyhazovat peníze zbytečně oknem, při nákupu elektroniky?

  • Především si rozmyslete, co potřebujete Vy
  • Využijte zkušeností, a  to nejen svých
  • Zvažte výhody nákupu přes eshop
  • Využijte akčních nabídek nabízeného zboží

Elektronika jako dárek

Největší riziko u** elektroniky** není u výrobků, které jsme si vybrali, ale u těch, jejichž vlastníky jsme se stali (my anebo námi obdarovaní) bez vlastního výběru. Hlavně k výročím a k vánocům.  Tak a teď se dopustíme těžkého kacířství. Je dlouhou tradicí, že dárek má být zároveň i překvapením. Dříve nebyly takové problémy s výběrem dárků, protože výběr býval ve srovnání s dnešní dobou jen zlomkový a navíc se proti dnešku jen velmi pomalu měnil. Obdarovanému se zkrátka dopředu neříká, co dostane. Může se však stát, že spíše koupíme dárek, který se líbí a hodil by se nám, než, který by se líbil a hodil obdarovanému.

Vzpomínáte na scénku z filmu Pelíšky, kde tatínek v podání Miroslava Donutila netušil, že jsou boty a BOTY. Nestačí prostě zjistit všechny informace o funkčnosti, protože někteří lidé potřebují od věcí i to, aby se jim líbily. Ještě tak můžeme zjistit, jestli je například telefon určen především pro mladé, pro ženy, nebo pro podnikatele nebo pro seniory, ale pokoušet se trefovat do vkusu někoho jiného, to je velmi ošidné. Pokud chcete Vy sami někomu udělat radost nákupem elektroniky, tak mu spíše doporučte spolehlivého prodejce, který nabízí kvalitní zboží za velmi dobré ceny. Pak již stačí, aby si Váš budoucí obdarovaný vybral z nabízeného sortimentu, dal Vám „tipy“ a Vy jej můžete zakoupit.

Nákup elektroniky s rozvahou a výhodně

Jistě, že ne vždy kupujeme věci jen proto, že je potřebujeme. Někdy se prostě potřebujeme hlavně odměnit, udělat si radost, nebo se i pochlubit, že „na to máme“. Ale jestli nepatříte k movité smetánce, je právě u běžné spotřební elektroniky, jako jsou mobilní telefony, fotoaparáty, televizory a podobně, vhodné zachovat chladnou hlavu a rozvahu. Jistě znáte ty stesky typu „vždyť tohle jsem loni koupil za dvakrát takovou cenu“. Zkrátka nedočkavost, nebo snaha pochlubit se, ta něco stojí a máte-li hluboko do kapsy, měli byste kupovat věci spíš podle toho, jak vám budou sloužit, než podle toho, jakou vám v den nákupu udělají radost.

Nabídka elektroniky internetového obchodu

Jistě jste zvyklí a také předpokládáte, že když přijdete do kamenného obchodu, nebo se zaměříte na eshopy s elektronikou, že Vám bude nabídnut široký sortiment zboží. ** **

** **

Kvalitni elektornika za rozumnou cenu

Jsme-li na tom dobře po finanční stránce, není problém, když si náš potomek přeje nový mobil a s největší pravděpodobnosti nesáhneme vedle, když zvolíme nejnovější a nejdražší model, o kterém nedá velkou práci zjistit, že je momentálně „in“. Nejsme-li na tom ale po finanční stránce uplně nejlépe, je naopak velmi pravděpodobné, že ve stejné cenové relaci narazíme na dva telefony, které nám budou připadat vhodné. Pak ale zjistíme, že náš potomek má na poněkud rozdílné názory na kvalitu vybraných typů. Ale jak poznat kvalitní zboží? Tak kupříkladu tím, o jakého prodejce se jedná, jak dlouho je zavedený na trhu, jaká je s ním komunikace, zda dokáže a je ochotný poradit apod.** **


Dobré reference při výběru elektroniky

Možná si hodláte koupit nějaké zboží, o kterém budou mít informace, nebo dokonce osobní zkušenosti vaši známí. Proč pracně prošlapávat cestičky neznámou a riskantní džunglí, když se můžete zeptat na pohodlnou cestu. Ale samozřejmě poradit vám nemusí jenom vaši známí. Především na internetu se můžete velmi snadno dostat k informacím o výrobcích a to nejen k těm oficiálním, které dávají k dispozici výrobci nebo prodejci, ale i k informacím a zkušenostem, které dávají do komentářů a diskusí k výrobku sami spotřebitelé. A tady je na místě jeden apel i na vás: podělte se také. Zklamal vás některý výrobek? Neměl nějaké vlastnosti, jejichž absence nebyla z recenze výrobku jasná? Zjistili jste, že jste mohli mít srovnatelný produkt za nižší cenu? Nebuďte líní sednout ke klávesnici a těch pár vět napsat a odeslat. Se slohem a gramatikou si hlavu moc lámat nemusíte, jde především o informaci. Když se vám stane, že jste se napálili a v komentářích uživatelů je jen pusté prázdno, snažte se být solidární s ostatními a varujte je, protože to je ten nejlepší způsob obrany spotřebitelů před nesolidními výrobky. Na druhou stranu, jste spokojení s prodejcem, u kterého jste si zakoupili elektroniku? Nic Vám nebrání se podělit s ostatními o dobré, slušné koupi. *** ** ***


Sledujte akční nabídky nabízeného zboží

Máme pro vás ještě jednu „vychytávku“ k ušetření peněz. Netýká se jen elektroniky a internetového prodeje. Akční nabídky za snížené ceny probíhají celý rok. Snažte se co nejlépe odhadnout, jak „nadupaný“ výrobek potřebujete, neunáhlujte se s koupí při prvním pokušení, ale snažte se také nepropásnout vhodný okamžik v době** nejnižší slevy**. Snažte se také odhadnout, kdy vlastně novější výrobek potřebujete. Jedna z nejdražších nakupovacích taktik je obměna starého za nový model při sebemenším zlepšení. Například si koupíte nový televizor s HD Ready, abyste nahradili starý klasický, ale za rok přijde technologie Full HD, vy opět obměníte, ale než dořešíte příjem ve Full HD, zjistíte, že toužíte po podobném televizoru, ale s LED technologií. A když pak ten vyměníte za 3D, buďte si jisti, že další technologický pokrok je za dveřmi a brousí si na vás drápy. Když se pak ohlédnete, zjistíte, že každou drahou obměnou jste vlastně udělali jen nepatrný krůček na žebříčku stoupajícího komfortu a s trochou trpělivosti byste dnes byli na stejné úrovni po sice trochu větších krocích, ale za zlomkovou cenu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14505 (rodina-finance.cz#22504)


Diskuze a zkušenosti

Tomáš | 20.12.2011 19:16
Pěkný obchod Pěkný obchod. Určitě doporučuji. Koupil jsem tam za skvělou cenu.


Přidat komentář