Domácí bazén - typy

Moci se v letních horkých dnech osvěžit v příjemně chladivé vodě a přitom nikam daleko se nevypravovat. Komu by se to nelíbilo. I Vy se můžete těšit z této výhody, máte-li na svém pozemku trochu volného prostoru.

 

Ten totiž budete potřebovat pro vybudování bazénu. Díky** domácímu bazénu** se nebudete muset vypravovat na místní veřejný bazén. Doma budete mít naprosté soukromí, nebudete se s ostatními mačkat na malém plácku a už vůbec nebudete muset řešit, že snad máte nějaký ten špíček navíc.

Domácí bazén – součást nevšední party

Plánujete setkání s přáteli a vypadá to, že počasí bude přát? Pak budete moci uspořádat party venku. A ti, kteří se nebojí nějakého toho cákance, který by jim poničil účes, či make-up, si mohou vychutnat osvěžující koupel.

Typy bazénů

Dovoluje-li to Váš vnitřní prostor, pak si můžete místo venkovního bazénu pořídit bazén vnitřní. Kromě prostoru však také záleží, co od bazénu očekáváte, respektive co Vám bude více vyhovovat. Vybrat si můžete bazén samonosný, laminátový, zapuštěný či přelivový. Kromě toho se můžete rozhodnout, zda bude pro Vás lepší betonový, či například nerezový bazén.

Betonový bazén

Betonový bazén je jedinečný v tom, že si můžete dopřát bazén jakéhokoli tvaru, ale také hloubky. Tato výhoda je však vyvážená i nevýhodou, která spočívá ve větší finanční a časové náročnosti. Na druhou stranu si však můžete pomoci již hotových betonových komponentů. S nimi není problém lehce vybudovat bazén oválného, či čtvercového, obdélníkového tvaru.

Keramický bazén

Také u** keramického bazénu** si můžete zvolit požadovaný tvar a hloubku. S tím jsou ovšem spjaté větší finanční nároky. Hledáte-li eleganci a luxus, pak může být keramický bazén tou pravou volbou.

Výhody keramického bazénu

Proč se rozhodnout pro pořízení keramického bazénu, kromě luxusu? Keramický bazén se může například pochlubit odolností vůči případným nárazům, kvalitní tepelnou izolací. Určitě pro Vás také nebude zanedbatelné, že povrch keramického bazénu se velmi jednoduše čistí.

Vnitřní bazén

Hlavní výhoda vnitřního bazénu spočívá v tom, že si ho můžete užívat po celý rok, nehledě na počasí. To u venkovního bazénu není tak zcela možné, pokud tedy nemáte možnost ohřevu vody. A ono, přesun z vyhřátého domu jen tak v župánku k bazénu, je sice otužujícím zážitkem. Můžete však také očekávat, že se pořádně nachladíte.

Venkovní bazén

V případě venkovního bazénu máte na výběr, zda si ho necháte kompletně zapustit, nebo bude z určité části nad zemí. Venkovní bazén představuje tu výhodu, že nemusíte nijak ukrajovat z Vašeho vnitřního prostoru. A pokud Vám nebude vadit, že místo volné zelené plochy, či plodin, bude bazén, pak může být venkovní bazén vhodnou volbou.

Venkovní nadzemní bazény a jejich výhody

Nechcete se nijak zaobírat řešením stavebního povolení, složitého hledání vhodné firmy, která by Vám pro bazén vyhloubila jámu, zapustila bazén, začistila terén apod.? Pak si můžete vybrat některý z nadzemních bazénů. Díky nim se můžete těšit z příjemné vody za velmi krátkou dobu. Žádné vyřizování stavebního povolení a častokráte ani terénní a stavební úpravy Vás s tímto typem bazénu nebudou čekat.

Přijatelná cena i snadná údržba

Nadzemní bazény se také mohou pochlubit příjemnou cenou a snadnou, rychlou údržbou. Abyste se do bazénu mohli jednoduše dostat, prodávají se společně se žebříčkem, či schůdky.

Velmi rychlá montáž bazénu

Rozhodnete-li se pro některý z venkovních nadzemních bazénů, pak nemusíte ztrácet čas nad stavebními přípravami. Nadzemní bazén se může pochlubit velmi snadnou montáží, která Vám nezabere nijak dlouhý čas. Již za pár hodin, co si bazén přivezete domů, či ho obdržíte, ho můžete mít postavený a napouštět vodu.

Nadzemní bazén můžete mít po celý rok na zahradě

Nejen zapuštěný, betonový bazén, je možné mít na pozemku po celý rok, nehledě na počasí. Také venkovní nadzemní bazény jsou komponovány a vyráběny tak, abyste je nemuseli na podzim vždy skládat a řešit, kam ho uložit. Asi stěží budete mít ve sklepních prostorech tolik volného místa, aby se Vám tak vešel složený bazén i s příslušenstvím.

Nadzemní venkovní bazén stačí jen vypustit a zastřešit, tzv. zazimovat. Žádné skládání a uschování není nutné.

Široká nabídka venkovních nadzemních bazénů

Ať si venkovní nadzemní bazén půjdete vybrat do některé z kamenných prodejen, či zvolíte nákup přes internet, budete si moci vybírat z opravdu bohaté nabídky. Na trhu jsou bazény rozličných velikostí a hloubky. Zcela jistě najdete bazén, který se Vám bude líbit a bude se hodit na Váš pozemek.

Nevýhody nadzemních bazénů

U nadzemních bazénů však musíte také počítat s jistou nevýhodou, a tou je vzhled. Ne každému se totiž může líbit „trčící“ bazén na zahradě. Na druhou stranu však můžete být takto výrazný prvek skryt jehličnany, keři, rostlinami. Pokud ani to pro Vás nebude přijatelné, pak nezbývá, než se rozhodnout pro zabudovaný bazén.

Zapuštěné venkovní bazény

Oproti venkovním nadzemním bazénům, zapuštěné venkovní bazény nijak nenarušují ráz Vaší zahrady. Na Vaší zahradě nebude nic trčet a doslova o bazén nebudete zakopávat. Zapuštěný venkovní bazén je také vhodnou volbou, když se chcete více, než jen cachtat. Zapuštěné venkovní bazény oceníte, když budete chtít spravit i nějakých těch pár plaveckých temp.

Se zapuštěnými venkovním bazénem však musíte počítat, že Vás bude čekat více práce a starostí. Na druhou stranu však můžete oslovit firmu, která Vám zbuduje tzv. bazén na klíč, a to včetně vyřízení stavebního povolení.

Zbudování venkovního bazénu svépomocí a firmou

Je možné se pustit do stavby bazénu svépomocí, jste-li zruční a máte již zkušenosti se stavbou bazénů. Je možné si také pořídit odborné publikace, jak postavit bazén, či dohledat informace na internetu.

Pokud však nechcete riskovat, že „někde“ uděláte chybu a místo čisté vody v bazénu se do něj budou hrnout nečistoty, pak určitě oslovte některou z profesionálních firem. Takové firmy disponují nejen potřebnými znalostmi a zkušenostmi, ale také patřičným vybavením a technikou.

Vybíráme tvar bazénu

Přemýšlíte, zda se rozhodnout pro bazén tvaru kruhu, oválu, čtverce, obdélníku, nebo jiného atypického? Pak Vám možná při rozhodování pomohou následující řádky.

Bazény různého tvaru

Velmi oblíbeným tvarem bazénu je kruh. Svým tvarem totiž nejsou nijak náročné, co do prostoru. Nechcete-li zrovna v bazénu udělat pár plaveckých temp, pak je kruhový bazén vhodnou volbou. Něco jiného je již oválný bazén. V něm již budete moci udělat pár temp. Záleží samozřejmě na délce bazénu. Nemusíte-li řešit nedostatek prostoru, pak se můžete rozhodnout pro bazén obdélníkový. A pak tu máme ještě bazény atypických tvarů. Ty se buď volí z důvodu nedostatku místa, kdy je možné kopírovat volný prostor pro bazén. Atypické bazény však také mohou být volené záměrně, a to, když máte zařízený dům moderně. Běžný tvar bazénu by byl k modernímu designu příliš fádní a nudný.

Zastřešený bazén – možnost koupání i v nepřízni počasí

Počasí nevyzpytatelné, kromě toho dnů, které přejí pro celodenní cachtání, není zase tolik. Jak by se Vám líbilo, že byste si bazénu užívali, i když bude pršet?

To však není jediná výhoda zastřešení bazénu. Díky zastřešení nebudete muset řešit neustálé lovení spadaného listí, jehličí a dalších nečistot.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14603 (rodina-finance.cz#23369)


Přidat komentář