Designový interiér

Přemýšlíte-li o změně svého domova a nevíte přesně, jak na to. Svěřte se do rukou pravých profesionálů, jakými jsou bezesporu designéři, kteří Vám vytvoří na míru dle vašich přání a potřeb celý Váš nový domov.

Vhodný designér pro váš interiér (www.d3-graphix.cz)

logo D3

Interiérový design je prestižní záležitostí. Designéři jsou schopni vytvořit Vám interiér doslova na míru, dle Vašich představ a to od návrhu, až po konečnou realizaci. Ještě před tím, než začnou se samotným provedením, vytvoří Vám celkový návrh a to až ve foto kvalitě a poté, co jej schválíte, vytvoří celkovou realizaci.návrh domu


Výborné designéry najdete na adrese www.d3-graphix.cz. Majitelem Grafického studia D3 Graphix je Martin Uher a můžete jej navštívit na adrese Mánesova 18, Poděbrady 290 01. Bližší informace můžete žádat na e-mailu info@D3-graphix.cz a také na telefonním čísle 774 612 089.

Grafické studio D3 Graphix nabízí služby, kterými jsou mimo jiné interiérový design, exteriérový design, nábytkový design a další.

Návrh designu

Design je jakési účelové propojení funkční a estetické složky navrhovaného předmětu. Při navrhování designu a designového předmětu se využívají zejména nové technologie a materiály. Přitom design může označit jak činnost, kterou provádíte, tak zároveň výsledný produkt, který touto činností vzniká.

Přeložíme-li slovo design do českého jazyka, hovoříme o návrhu.

Druhy designu

Rozlišujeme různé druhy designu a to podle oborů, ve kterých je uplatňován.

  • Průmyslový design – dopravní prostředky, běžné výrobky pro domácnost, zastávky městské hromadné dopravy, elektronika atd.
  • Grafický design – tištěná periodika, propagační materiály, 3D vizualizace, knihy atd.
  • Web design – webové stránky atd.
  • Módní design – oblečení atd.
  • Floristický design – květiny atd.
  • A jiné

Design je vlastně jakýsi druh umění. Má svá vlastní vnitřní a nepsaná pravidla, kterými se musí návrháři řídit. Pokud by se designéři těmito pravidly nedrželi, spělo by jejich designérské umění ke kýči.

Design a jeho trendy ovlivňují stále více interiéry domů a bytů. V současné době daleko více, než kdy jindy lidé využívají služeb designérů. Design dělíme na interiérový a exteriérový.

Exteriérový design

Designéři jsou schopni podle architektonických nákresů vytvořit počítačovou vizualizaci Vašeho projektu. Tato vizualizace zcela odpovídá výsledku, který v konečné fázi očekáváme. Můžete tak mít jedinečnou možnost, vidět s předstihem, jak bude Váš exteriér vypadat.

Nábytkový design

Jak již název tohoto druhu designu napovídá, jedná se o navrhování nábytku. Mnozí z Vás mohou namítat, že si lze nábytek koupit v běžném obchodě, kde jej prodávají. Ano, tato možnost zde je. Avšak na druhou stranu, když si necháváme navrhovat interiér přímo od designéra, měli bychom jej nechat řídit se jeho citem pro design. Kdo z nás se může pyšnit nábytkem, který je pouze jediným kusem na celém světě? Přesně tímto se můžete pyšnit právě Vy, pokud svého designéra necháte dělat jeho práci a dáte mu alespoň u jednoho kusu nábytku volnou ruku.

Design a funkce

Základním principem všech věcí je, že plní svou funkci. A teprve tehdy, když se věci osvědčí a fungují, přichází na řadu design, který tyto věci mění v něco moderního, ale zachovává jim právě tu jejich funkčnost. Designéři se tedy snaží předělat staré a funkční věci do modernějšího pojetí.

Jedním z nejlepších příkladů tvorby designu mohou být mobilní telefony, elektronika či automobily. Jsou to věci běžné potřeby a neustále se mění. V těchto směrech jsou designéři opravdu špičkoví.

Jak se stát designérem?

Designérem se může stát každý, kdo se o tento obor zabývá a je ochoten se v něm zdokonalovat. Z toho důvodu jsou zde kurzy a školy designu, které Vám k tomuto dají vhodný prostor. Kurzy designu jsou vhodné také pro lidi, kteří by rádi změnili místo, ve kterém žijí, ale chtějí tuto změnu vytvořit sami, bez zásahu designéra.

Kolik stojí služby designéra?

Cenu designéra určit nelze. Designéři pracují velmi individuálně, a proto také ohodnocení jejich práce je zcela odlišný. Ohodnocení práce designérů závisí na více aspektech. Jsou to zejména použité materiály, způsob vytvoření originálních kousků a také záleží na tom, zda designér pracuje sám nebo ne.

Moderní design či klasika?

Ještě, než si odpovíme na tuto otázku, musíme se zamyslet nad tím, do jakého konceptu budeme design tvořit. Pokud se Vám líbí moderna, měl by design tohoto zaměření zcela zapadat do místa, pro které ji tvoříme. Je zcela nevhodné zakomponovat moderní design například do barokního základu. Všeobecně platí, že klasika by měla zůstat klasikou a neměla by se míchat s moderními věcmi. V tomto případě by mohlo velmi snadno dojít k tomu, že by vznikl nikým nechtěný kýč.

Využijte služeb designéra i pro váš interiér

Pokud jste dočetli až sem, máte za sebou velmi stručný přehled o designu. Design hraje v našem životě důležitou roli, neboť každý z nás se snaží, aby věci v našem životě měly svůj řád a aby kolem nás panovala jakási harmonie. Pokud se chystáte stavět a zařizovat dům či byt, nebojte se v žádném případě oslovit vhodného bytového designéra. Uvidíte, že se Vám to vyplatí. Designér Vám jednak ušetří spoustu práce a času a v neposlední řadě hlavně také peníze.

Designéři vědí nejlépe, kde nakupovat, jaké materiály jsou nejvhodnější a hlavně sladí všechny aspekty daného prostoru tak, aby se navzájem doplňovaly a vytvářely tímto dokonalý celek. Jejich práce pro Vás bude v důsledku znamenat, že vše co vytvoří, bude dokonalé a praktické.

Jsou to právě designéři, kteří učiní Váš domov domovem a místem, do kterého se budete stále rádi vracet a to nejen Vy, ale také vaši přátelé, kteří se právě u Vás budou cítit příjemně a spokojeně.

Bytový design

Bytový design není jednoduchá záležitost. Zvládnout bytový design znamená mít pro něj cit a předpoklady. Právě cit pro detail, dokonalost a praktičnost jsou základem úspěchu dobrého bytového designéra. Mám za to, že dobrý bytový designér se musí s těmito schopnostmi již narodit. Ano, ve školách se naučíte spousty důležitých věcí a postřehů, avšak pokud nemáte právě tolik důležitý cit pro detail, barvy, dokonalost a praktičnost, jsou Vám tyto školy dá se říci k ničemu.

Důležitá rada na závěr. Designér by měl kromě všeho, co je zde zmíněno dodržovat ještě jednu velmi důležitou zásadu. Výborný bytový designér naslouchá lidem, pro které design tvoří. Velmi záleží na jejich potřebách a přáních, neboť jsou to právě oni, kteří budou v prostředí, které jim vytvoří, žít. Bytový designér by měl být člověk vnímavý a měl by být svým způsobem tak trochu psycholog, neboť při své práci musí naslouchat lidem, se kterými musí umět vycházet.

Přečtěte si nový článek v Českém magazínu o profesionálních návrzích a realizacích interiérů zde.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14508 (rodina-finance.cz#22559)


Přidat komentář