Designové samolepky na zeď

Samolepky patří k oblíbeným interiérovým dekoracím, které jednoduše a za poměrně nízké náklady, přemění interiér k nepoznání. Nabídka samolepek je na našem trhu natolik rozmanitá, že si vybere opravdu každý.

Říká se, že změna je život a o tom, že měnit i vzhled interiéru, patří ke zdravému životnímu stylu, není žádných pochyb. Změnit interiér mnohdy nemusí trvat hodiny a hodiny, někdy stačí několik minut a prostor je změněn téměř k nepoznání.** Designových nástěnné samolepky, dokáží velmi jednoduše proměnit interiér k nepoznání.** Chcete vyzdobit a zútulnit Vaše nové hnízdečko? Toužíte po tom, oživit prázdné zdi i jinak, než veselejšími barvami?

 

Nástěnné samolepky v rozmanitém materiálovém zpracování

Základní popis nástěnných samolepek nejlépe vystihuje tato charakteristika:

Nástěnné samolepky jsou vyrobeny z ultratenkého speciálního materiálu, který dokonale přilne téměř k jakémukoliv povrchu. Nejčastěji se umisťují na povrch stěny, keramické obklady koupelen, skříně dětských pokojů nebo ložnic, sklo, okna, zrcadla, dveře nebo kuchyňské linky.

Nabídka nástěnných samolepek na našem trhu je nepřeberná, rozmanité barvy, povrchové úpravy, styly i materiálové zpracování. Na své si přijdou i ti nejnáročnější zákazníci, stejně tak, jako děti, pro které jsou samolepky nezbytnou součástí výzdoby jejich království.

Jednoduchá aplikace samolepek na zeď

Velkoformátové samolepky jsou zpravidla rozděleny na několik větších dílců, díky čemuž je aplikace jednodušší. Aplikace samolepek zvládneme bez problému sami, vše je hotovo za několik minut. A pokud nás samolepek za nějakou dobu omrzí, není nic jednoduššího než ji vyměnit za novou nebo za něco jiného.

Na tuzemském trhu převládají odnímatelné nálepky, které se velmi lehce odlepí z fólie a přemístí na zvolený povrch. Při manipulaci se samolepkou většího formátu je zapotřebí postupovat velmi opatrně.

Samolepku je možné dle potřeby přemísťovat z jednoho místa na druhé, princip výměny spočívá v tom, že se samolepka jednoduše odlepí a přemístí jinam. Odstranění samolepek nezanechává žádné stopy, aplikaci je možno několikrát opakovat.

Motivy a design samolepek na zeď

Nástěnné samolepky jsou vítanou dekorací, kterou uplatníme ve všech částech domu. Široké uplatnění naleznou především v obývacích pokojích, kuchyních nebo dětských pokojích. Pozadu však nezůstávají ani ložnice, koupelny, jídelny nebo předsíně.

Samolepky na zeď s dětskou tématikou

V dětských pokojích jsou samolepky plnohodnotnou alternativou tapetových bordur nebo maleb. Do místnosti samolepky přinášejí velmi jednoduchý způsob výzdoby. V případě malby je s rostoucím věkem dítěte nutno celý pokoj přemalovat, ovšem samolepku můžeme jednoduše odlepit a použít nový, „dospělejší“ motiv.

Dětské samolepky se vyrábějí v nejrozličnějších motivech, k velmi oblíbeným patří samolepky licenčních Disney motivů. Samolepky můžeme vybírat z motivů, které jsou inspirovány Spidermanem, Piráty z Karibiku, medvídkem Pů, Nemem nebo Ratatouille. Velký výběr samolepek je inspirováno večerníčky – Křemílkem a Vochomůrkou, Makovou panenkou, Ferdou Mravencem, Krtečkem, Sněhurkou a sedmi trpaslíky, Bořkem Stavitelem, Rákosníčkem nebo Patem a Matem.

Samolepky na zeď s motivy květin

K velmi oblíbeným nástěnný samolepkám patří motivy květin, a to z důvodu neutrálnosti a dokonalé sladěnosti s téměř každým prostorem. Vzdušným a moderním interiérům sluší jednobarevné květinové vzory, naopak do ložnic je možné umístit dvou až tří barevné květinové variace.

Drobnější květinové motivy samolepek jsou vhodné k dekoraci keramických obkladů koupelen, které mohou nahradit tolik oblíbené listely. Po aplikaci samolepky na keramickou dlažbu není absolutně rozeznatelné, že se jedná o přídavný prvek, dlaždice působí dojmem dekorativního, celistvého kusu. Vedle vysoké efektivnosti, luxusu a decentnosti tímto způsobem ušetříme i značné finanční náklady, které bychom vynaložily za nákup drahých dekorativních obkladaček.

K nejoblíbenějším patří motivy exotických květů, následují květiny jednobarevné, zpravidla v černé textuře. Oblíbené jsou i abstraktní motivy, které se vyznačují zdobnými prvky.

Samolepky na zeď se zvířecími motivy

K populárním motivům také patří zvířata, a to především zvířata typu „safari“. Populární jsou černo-bílé kombinace, tedy konturové ztvárnění. Dle stylu interiéru můžeme vybírat i daný motiv, jichž je v nabídce nepřeberná škála. Do moderních, vkusně zařízených interiérů více pasují zvířata typu: žirafa, slon nebo kočkovité šelmy, naopak do domácky, lidově zařízených interiérů se více hodí zvířata „česká“ typu domácí mazlíčci. Poté se v našich domácnostech objevují především tolik oblíbené kočky, psi nebo koně.

Druhy samolepek na zeď

Nabídka nástěnných samolepek je natolik rozmanitá, že nám dovoluje vybírat nejen dle motivu, ale také dle materiálového provedení. V nabídce jsou samolepky levnější, jejichž kvalita je však také nižší. Pokud chceme interiér doladit k dokonalosti, je výhodnější vybírat z nabídky samolepek střední a vyšší třídy, jenž nabízejí vskutku designový skvost.

Samolepky vynilové

K oblíbeným typům samolepek patří samolepky vynilové, a to především díky opakovatelné aplikovatelnosti. Pokud je po nějaké době budeme chtít přemístit na jiné místo, není nic snazšího. Samolepka se sloupne a nalepí kamkoli jinam, což ideální volba především pro sezónní motivy.

Aplikace vinylových samolepek spočívá v klasickém odlepení z podložky a ručním přenesení na předem určené místo. Vynilové samolepky můžeme použít na jakýkoli povrch, na zeď, na dřevo (nábytek), na lednici, sklo (zrcadlo, okno) nebo třeba na kuchyňskou linku.

Samolepky fóliové

Dalším typem interiérových samolepek jsou samolepky, které se na stěnu aplikují pomocí přenosné fólie. Před aplikací je nutné sloupnout krycí fólii, čímž se motiv přenese na fólii přenosnou, kterou přiložíme na určené místo a několikrát potřeme aplikační fólii houbičkou, čímž dojde k přenosu motivu na stěnu. Cena přenosných samolepek je oproti vinylovým samolepkám podstatně vyšší, jelikož jejich výrobní technologie je daleko složitější. K nevýhodám však patří nemožnost přenesení samolepky na jiné místo.

Samolepky z papíru

Papírové samolepky patří k nejlevnějším modelům, které jsou na našem trhu k dostání. K přednostem papírových samolepek tudíž patří jejich cena, široká nabídka, snadná dostupnost a nenáročná aplikace. Tento druh samolepek můžeme sehnat kdekoli, zpravidla je nabízejí obchodní domy (tedy nespecializované prodejny), což je výhoda, že nemusíme objednávat přes internet nebo vyhledávat prodejny.

K nevýhodám patří jejich nepříliš dlouhá životnost a také designové ztvárnění, které lahodnosti oku příliš nedodá.

Foto samolepky

Foto samolepky jsou umístěny na průhledné fólii, která je součástí samolepky i po aplikaci. Průhledná fólie je z některých stran pohledu velmi viditelná, leskne se, odráží sluneční paprsky a z designového hlediska nepůsobí stylovým dojmem. Tento druh samolepek patří spíše k základní řadě ve světě samolepících dekorací.

K přednostem naopak patří jednoduchost aplikace a odstranění z povrchu, dlouhodobá životnost.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14486 (rodina-finance.cz#22301)


Diskuze a zkušenosti

Lucka | 12.03.2013 09:10
tapety Dobrý den. Našla jsem si váš článek o tapetách a chtěla jsem kouknout na vaše stránky, ale nedaří se je zobrazit. Chtěla jsem se zeptat zda máte dětské bordury s motivem lodí nebo ve stylu námořník. Děkuji s pozdravem P.K


Přidat komentář