Dekorační fontánky a mlhovače

Mlhové lampy a fontánky Vám nejen zútulní byt, slouží také jako zvlhčovač vzduchu, kdy uvnitř fontánky je ultrazvukový ionizační generátor mlhy, jenž rozkládá vodu na mikroskopické mlžné kapénky. Fontánky jsou také skvělým dárkem pro Vaše blízké.

V minulosti byly fontány pouze výsadou králů a bohaté šlechty. Později měly fontány velký význam v architektuře, umění a sochařství. Přítomnost fontány, ať už malé, velké, v bytu nebo na zahradě, dokáže přitáhnout každý pohled a vytvořit pozitivní emoce.

Výhody pořízení dekorativních fontán

 • Fontána umístěná v interiéru zlepšuje a osvěžuje životní prostředí, osvěžuje Vaši mysl, pozitivně působí na životní energii.
 • Fontány vytváří ideální vlhkost vzduchu pro lidské zdraví. Jsou vkusnou a elegantní dekorací pro firmy nebo domácnosti.
 • Záporně ionizovaná mlha u fontán pohlcuje z ovzduší prach a pyly.
 • Fontána umístěná na zahradě dotváří přitažlivé spojení s přírodou a nevšední design.

Typy dekorativních fontán

 • Keramické fontány do bytu
 • Fontány z přírodního kamene do bytu
 • Fontány z přírodního kamene do bytu
 • Nerez fontány do bytu
 • Mlhové fontány do bytu
 • Vodní stěny do bytu

Keramické fontány do bytu

Keramické fontány se vyrábějí v nejrůznějším barevném provedení i designu. Nabízí ideální řešení pro co nejlepší využití v místnostech i na zahradě. Keramické fontány lez využití pro vnitřní i vnější prostory.

Fontány z drahých kamenů

Jedinečné fontánky s nahrubo nasekaným a neopracovaným křišťálem a ametystem, sodalitem, růženínu, kalcitu aj. Tyto fontány ocení všichni, kteří si jsou vědomi léčivé síly kamenů. Křišťál – povzbuzuje psychiku, samostatnost, pomáhá sebezdokonalení, ochraňuje před vším negativním, harmonizuje, působí na korunní čakry, další čistí. Ametyst – napomáhá duševnímu klidu, přináší štěstí, chrání před kouzly a opilostí. Ametyst čistí, odbourává stres, napomáhá klidnému spánku, podporuje a ochraňuje lásku, navozuje klid, dodává pocit štěstí, ochraňuje, dodává odvahu. Sodalit – spojuje logiku s intuicí, prohlubuje meditaci a porozumění aktuálním stavům Vašeho života.

Vodní stěny do bytu

Vodní stěny jsou alternativou fontán do bytu. Jsou k dostání v provedení například nerezové oceli, lamel, které jsou v různých barevných kombinacích. Vodní stěna rozhodně upoutá nejen Vaši, ale i pozornost Vašich hostů. Vodní stěna se hodí do moderních domácností, obchodních prostor.

Keramické fontány do zahrady

Keramické fontány se vyrábějí v nejrůznějším barevném provedení i designu. Nabízí ideální řešení pro co nejlepší využití v místnostech i na zahradě. Keramické fontány lez využití pro vnitřní i vnější prostory.

Hudební fontány do zahrady

Představují originalitu, jedinečnost, neopakovatelnost kouzla atmosféry. Hudební fontána je prezentací světla, tvarů, barev, hudby a pohybů vody.


Dekorativní mlhové fontány

Dekorativní mlhová fontána kopíruje principy lékařských inhalátorů. Jedná se o ultrazvukový ionizační generátor mlhy, jenž rozkládá mlhu na mikroskopické mlžné kapénky. Postupně vzniklá mlha víří a vyplňuje vázu, poté přepadává přes okraje misky, nádoby do prostoru místnosti. Umístěné LED žárovky podporují prosvětlení mlhy, což vyvolává příjemný a zároveň relaxační účinek. Senzor úrovně hladiny, který je umístěný na povrchu generátoru, automaticky jednotku zapíná i vypíná. V případě, že není ve fontáně dostatek vody, vylučuje se poškození keramické destičky během pokračování provozu, a to bez vody.

 • podpora protiastmatické a protialergické prevence


Princip fungování mlhové fontány

Uvnitř fontánky je ultrazvukový ionizační generátor mlhy, jenž rozkládá vodu na mikroskopické mlžné kapénky. Postupně vzniklá mlha víří a vyplňuje mísu a následně přepadává přes okraje do prostoru v místnosti, kde je umístěna. Mlha je ionizována záporně, kdy na sebe váže prachové částice a pyly z ovzduší, což ocení alergici, astmatici, kterým se o poznání lépe dýchá.

Rady pro montáž mlhové fontány

Stojan mlhové fontány (v případě, že jste zakoupili stojanovou mlhovou fontánu) sestavte dle nákresu, či návodu. Dbejte, aby se kabel v trubce nezkroutil a byl volný. Propojte poté výrobník mlhy s napáječem pomocí konektorů.

Používání mlhové fontány

Do misky nalijte čistou vodu. Ideální množství vody je takové, kdy hladina vody přesáhne senzor v rozmezí 3 až 15 mm. V případě, že by hladina vody byla níže než hladinový senzor, výrobník by nevyráběl mlhu. V případě, že by hladina vody byla naopak příliš vysoko, mlhový efekt nebude zcela ideální. Když odejmete skleněné krytky nad hrobníkem mlhy, můžete tímto zvýšit množství mlhy. Není však účelné, aby Vám fontána vyráběla příliš velké množství mlhy, protože dojde k nadměrnému zvlhčení vzduchu.

Bezpečné zacházení s mlhovou fontánou

 • Buďte opatrní při manipulaci se senzorovým spínačem vodní hladiny. Výrobník mlhy za senzor nikdy nezdvihejte, ani neškrábejte nebo nenarážejte těžkými předměty do výrobníku, aby nedošlo k jeho případnému poškození.
 • V případě, že je mlhová fontána v provozu, nepřemísťujte výrobník mlhy ani fontánku. Také netahejte za kabel.
 • Během činnosti mlhové fontány nevkládejte do skleněné mísy prsty, především se nedotýkejte výrobníku mlhy, může totiž dojít k nepříjemnému pocitu a následnému úleku, který může zapříčinit převrácení fontány.
 • Adaptér umístěte do větraného prostoru, rozhodně ne do vlhkého prostředí.
 • Nikdy nepoužívejte do mlhových fontán vonné oleje určené do aroma lamp. Do fontán lze použít jen originální přírodní silice, určené pro příslušný typ fontány.

Péče o mlhovou fontánu

Keramickou destičku i povrch výrobníku mlhy čistěte zásadně měkkým hadříkem a čistou vodou. Dbejte, abyste nepoškrábali keramické destičky nebo senzorové vypínače vodní hladiny. K čištění nepoužívejte žádné saponáty. Skleněnou mísu můžete od případného vodního kamene vyčistit odstraňovačem vodního kamene, nebo octovou vodou.

Při dlouhodobé činnosti fontány, cca 4 měsíce nepřetržitého provozu, se může výkon výroby mlhy snížit a poté je nezbytné vyměnit nový keramický disk. Při výměně keramického disku je zapotřebí si zapamatovat správnou stranu, kterou disk směřuje ven. Před instalací nového disku musí být prostor pro disk perfektně suchý.

Typy mlhových fontán

 • Mlhová fontána stolní
 • Mlhová fontána stojanová
 • Mlhová váza

Doplňky k dekorativním fontánám

 • Vonné esence – nejrůznější bylinkové esence ozvláštní a podpoří léčebné účinky fontán. Šalvějová esence s levandulí: pomáhá při nervovém vyčerpání, rozjasňuje náladu, snižuje krevní tlak. Šalvějová esence: posiluje nervy, rozjasňuje psychiku, povzbuzuje, používá se při psychické nevyrovnanosti. Ylang-ylang esence: má smyslné vlastnosti, dokáže uklidnit při nervovém vypětí, uvolňuje, euforizuje, používá se při frigiditě, impotenci. Jedlová esence: pomáhá při nachlazení, chřipce, zánětu průdušek, krčních zánětů, zápalu plic, angíně, zánětu nervů, revmatismu, artritidě, účinný při zápachu úst, zápachu nohou, při oslabení organismu, při zvýšeném stresu, nespavosti, při slabém prokrvení končetin, při chronickém kašli, při rýmě, při chrapotu aj. Eukalyptová esence: vhodná při onemocněních horních cest dýchacích. Cedrová esence: snižuje únavu, dodává pocit svěžesti.
 • Fitr – výrazně prodlouží dobu, po kterou bude voda ve fontánce průzračná. Pokud si vyberete fontánku, která neobsahuje v základním balení filtr, doporučujeme ho zakoupit.
 • Vodní filtrační systém - pro zvýšení životnosti a čistoty fontán doporučujeme vodní filtrační systém, který odvápní vodovodní vodu. Vodovodní voda je poté měkká a čistá.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14456 (rodina-finance.cz#21935)


Přidat komentář