Čalounictví - Brno

Potřebujete opravit starý nábytek, potáhnout zašlé interiérové kousky nebo jen chcete dát vaší sedací soupravě nový vzhled? Pak využijte služeb čalouníka. Vyjde vás to levněji než koupě nových produktů a navíc budete mít nábytek podle vašich představ.

Kdy využít služeb čalouníka?

Když si lidé zařizují nové bydlení, tak většinou kupují i nový nábytek. Ne vždy si ale každý může tuto investici dovolit, a tak sbírá to, co kolem najde. Tu nepotřebné židle od rodičů, jindy zase křeslo od kamarádů. Proč se toho lidé zbavují? Protože už na nábytku zahlodal zub času. To ale nemají tušení, že čalouník s tím dokáže udělat zázraky a při návštěvě pak obdivují, co je to za pěkný nábytek, aniž by je napadlo, že je to ten jejich původní.

Obnovení interiéru díky čalounění nábytku

Služby čalounictví se ale jinak samozřejmě využívají i tehdy, když potřebujete obnovit vzhled vašeho interiéru. Vyměnit zašlou látku na židlích za novou, opravit některá poškozená místa na sedačce nebo potáhnout kanape kůží. Čalouník ve všech případech pracuje velmi šetrně a s ohledem na původ, styl nebo i starožitnou hodnotu nábytku.

Stejně tak si můžete nechat polstrovat dveře, pokud chcete mít designově zajímavý prvek v bytě. Přeci jen, tato část obydlí zabírá velký prostor a je nepřehlédnutelná. Navíc se tak podpoří i izolační funkce tepelná i zvuková.

Stejně tak vám může čalouník vyrobit i doplňky k nábytku, vyhotovit nábytek podle vašich představ nebo jinak vám poradit, pokud jste na vážkách. Jen musíte vědět, kam se obrátit. My to víme.

Opravy nábytku všeho druhu

Sedací soupravy, křesla, kuchyňské lavice, židle a jiný typ nábytku si zaslouží mít stále stejně pěstěný vzhled. Máte pocit, že přeci nelze uhlídat, když se kdejaká kapička objeví na povrchu nábytku? Co tomu asi řekne návštěva a i vy se musíte cítit neútulně, když vám skvrna na nábytku nebo díra v sedačce připomíná, že jste doma měli bujarý večírek. Potažení novou látkou není nijak složité ani drahé. Čalounictví nabízí velkou škálu barev a materiálu, kterými vás interiérový kousek potáhne. Někdy, pokud jde o standard, tak se ani nepozná, že v setu je jedna židle opravená. Ovšem dávejte si pozor, pokud nábytek něco pamatuje. Dejte potáhnout raději všechny kousky v sadě, protože pak by jedna světlá výjimka působila nepatřičně.

Renovace starožitného nábytku

V tomto případě se mnozí obávají svěřit svůj nábytek někomu cizímu, protože se jedná třeba o rodinnou památku či cenný starožitný skvost. Kvalitní čalouník ovšem dbá na a respektuje původ, styl a hodnotu nábytku. Zná jednotlivé postupy, které lze provádět, aniž by nábytek poškodil či znehodnotil. Proto se neobávejte dát své poklady do služeb čalouníka. Stejně, pokud se nebude vzhled starožitnosti obnovovat, tak bude ztrácet na hodnotě.

Zakázková výroba sedacího čalouněného nábytku

Asi máte zkušenosti s tím, že když zrovna sháníte nábytek, o kterém máte jasnou představu, tak obchodní domy s tímto zbožím nabízejí úplně něco jiného, co ani na míle nepřipomíná vaši představu o daném produktu. Tak si nechte vyrobit nábytek na míru. Bude představovat vaši osobnost a vy se budete doma cítit opravdu jako doma. Ve svém, osobitém a nápaditém stylu.

Zhotovování snímatelných potahů na veškerý čalouněný nábytek

Někdy se stává, že potřebujeme jen dočasný povrch křesla nebo jiného nábytku. Děje se tak, když má přijít návštěva se psem nebo neposednými dětmi a jejich dovádění by vaše kožená sedačka nemusela přežít. Nechte si vyrobit snímatelný potah, který můžete kdykoli využít a posléze jej vrátit do skříně. Potahy jsou velmi vkusné, tak se nebojte, že by to vypadalo, jako byste přes nábytek hodili prostěradlo nebo jiný hadr. Pamatujte jen na barevnou sladěnost interiéru a požadované látky.

Kompletní realizace atypického sedacího nábytku

Obdobně jako u nábytku na míru. Když potřebujete něco originálního, tak sehnat to, bývá ještě složitější, než najít trendovou záležitost. To platí jak o domácím, tak i pracovním nábytku. Jestli si otevíráte třeba taneční studio, tak bude mít zázemí, ve kterém by se vaši hosté měli cítit dobře. A chcete.li, aby si vás zapamatovali, tak tam nemůžete dát klasické židle, které vidíme ve školách. Zkuste si pořídit vtipné bobánky neboli taburety, které navodí příjemnou atmosféru a meditační klid.

Restaurátorské služby

Je něco jiného nechat si opravit cennou starožitnost, která se dědí z generace na generaci a když potřebujete opravu něčeho, co má hlubší význam pro celou společnost. I nábytek v zámcích a hradech či jiných galerijních prostorách potřebuje údržbu. I zde totiž platí, že nedůsledná péče vede ke znehodnocení kousku, proto nenechávejte nic na poslední chvíli a pravidelně udržujte nábytek ve skvělé formě, která dotvoří dojem z celého starodávného prostoru.

Autočalounické práce

Pokud jste aktivní řidič, tak si dopřejte pohodlí i ve formě kvalitního sezení v autě. Roztrhané potahy, nevzhledná řadící páka, ušmudlaný strop nebo flekaté koberečky. Vaše auto vypovídá i něco o vás, proto si ho nechte zrenovovat, když je poznat, že už něco pamatuje.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14507 (rodina-finance.cz#22553)


Přidat komentář